לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

ליד בוכרה

קייסר עריפון. הקומפלקס של הנק שבנדים.

כאן חי ונקבר נקשבנד - מייסד המסדר הנקשבנדי. זהו המקום שהיה אתר עלייה לרגל העיקרי והקדוש בחאנת בוכרה במאות 16-20. בו קבורים מלכי בוכרה. הוא הוקם בצורתו הנוכחית על ידי עבדולה חאן שהעביר את הבירה מסמרקנד לבוכרה, אבל על יסודות קדומים יותר, במקום מסגד עתיק, בריכות מים, חצרות, מסגד הנשים היחיד במרכז אסיה, בית קברות ובו קבריהם של מלכי בוכרה. אנשים קדושים, עץ קדוש, מוזיאון, ומרכז לסופים הנק שבנדים, כשמבקרים צריכים קודם לבקר בקבר אימא של נקשבנד, בין גני וורדים אינסופיים, ורק לאחר מכן את הקדוש עצמו.

 

צור בחר. הקומפלקס של השייכים הדרייברים.

השייכים הדרייברים הובילו את המסדר הנקשבנדי החל מהמאה ה-16 בזמנו של עבדולה חאן השני, שהוא זה שבנה במקום מאוזוליאום לאיבן סעיד - השייח' הראשון שלהם, ומאז נבנו במקום חנקה, מסגד ומדרסה ומתחם אדיר שמעיד על עוצמתם וכוחם של השייח'ים שהעלו והורידו שליטים עד המאה ה-18.  

 

העיירה קג'דוון.

עיר קטנה עשרים קילומטר מבוכרה בה נמצאת המדרסה של קדג'וון, זאת המדרסה השלישית שנבנתה על ידי אולג בק, ליד מקום קברו של קג'דוון - מייסד מסורת המאסטרים של מרכז אסיה, האיש שמצא את סוד הזיכר השקט. העיירה מפורסמת גם כמרכז של קדרות. ישנם מספר בתי מלאכה מסורתיים, בהם עוצרים התיירים.

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו