לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מאמר וורדים - טיולים לרחבי העולם

פסטיבלי וורדים בעולם העתיק.

בעולם העתיק היה פסטיבל פאגני בשם רוסליה, פסטיבל וורדים שנחגג במאי. ובו קשטו ועיטרו קברים בעלי וורדים, ולעיתים סיגליות, ועל ידי כך התקשרו עם המתים וזכרו אותם. הצבא קישט את הניסים שלו בזרי פרחים, פרחים היו סמל לתחייה, התחדשות וזיכרון. הוורדים פורחים אחרונים והסיגליות ראשונים, הוורד סימל חיים ומוות ביחד בתהליך נצחי. זה נקשר לחגיגות אדוניס הפיניקיות ודיוניסוס היווניות.

ביוון ורומא זרי פרחים של וורדים וסיגליות נלבשו על ידי גברים ונשים לצרכים חגיגיים. חתונות, מסיבות שתייה ושירה, באופן כללי וורדים וסיגליות קושרו להנאה משוחררת. מנחות זרים ניתנו לאפרודיטה, אך גם לפרספונה ופלורה, מתקשרים לדיוניסוס וארוס. וונוס הייתה אלת הגנים והיופי והאגדה על דפנה וקלואה מדברת על גן וורדים וסיגליות המוקדש לדיוניסוס.

החגים היו קשורים למטאמורפוזה, כשאדוניס נפצע ונהרג על ידי חזיר בר הדם שלו הופך לפרח. בזכות וונוס. לפי הכתב הגנוסטי – "מקור העולם" the origen of the world הוורד היה הבריאה הראשונה מדם הבתולים של פסייכי – נפש, לאחר שהתאחדה עם ארוס. במטאמופרוזות של אפוליוס לוקיוס שהפך לחמור חוזר לצורת אדם על ידי אכילת וורדים והפיכה לחניך במסתורין של איסיס.

 

גם בדתות המונותאיסטיות יש חשיבות לוורדים, באסלאם המיסטי הוורד הוא הדרך הישירה לאלוהים, גן וורדים מסמל את גן העדן. ואילו בנצרות מסדרים סודיים נקראו על שם הוורד שמסמל את דמו של ישו.

 

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו