הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מזרח מקדוניה - טיולים לרחבי העולם

אתרים במזרח מקדוניה:

זהו אזור יפה, מיוער, הררי וכמעט ולא מוכר למטייל הישראלי, גובל בבולגריה בצד אחד , בגבול נמצאים שלושה מעברים, אחד בצפון, אחד במרכז ואחד בדרום. להלן כמה מהאתרים העיקריים

 

בהרי מזרח מקדוניה

מנזר אוסוגוב Osogovski
שלושה קילומטר מהעיירה קריבה פנלקה נמצא אחד המנזרים היפים במקדוניה, מוקדש לקדוש אוסוגוב שהגיע להר אוסוגוב להתבודדות במאה ה-11. הוא היה תלמידו של ריילי מבולגריה וחיפש מקום טוב להתבודדות ובחזון נגלה לו אזור הר אוסגוב. שם התבודד כל חייו. בסוף חייו התגלה לכמה ציידים בהר שהמשיכו להעריץ אותו אחרי מותו, אבל עיקר פעילותו היה לאחר מותו עת הוסיף להופיע מפעם לפעם לנזירים שחיו במקום בחלום, גילה להם היכן קברו וציווה עליהם להעביר עצמותיו למנזר, שם הם עד היום.
המנזר היה מאז ומתמיד מרכז נזירות מקדונית. ויש בו קומפלקס גדול מאד של כנסייה שנבנתה במאה ה-19 עם 12 כיפות, כנסייה עתיקה יותר מהמאה ה-13, ומבני ציבור גדולים שחלק מהם זה אכסניה שבה אפשר לישון. המקום הוא בצלע הר בין יערות ובו מים זורמים, מקום מקסים ומדהים עם שקיעות יפהפיות.

 

קומנובו cumanovo
בדרך לסרביה. העיר השלישית בגודלה במקדוניה. 100.000 איש.
כדאי לראות:
כיכר העיר: הפסל של אח גו – השתיין ורודף הנשים הגדול ביותר במקדוניה. 
כנסיית סנט גורג – נבנתה על ידי השליט הסרבי מילוטין במאה ה-14 וניתן לראות בה תמונות שלו ושל אשתו.
מנזר בלגקובו – ליד קומנובו, יש שם מעיין עם תכונות ריפוי. התושבים טוענים שהמנזר הוא מהתקופה הרומאית ושופץ בזמן העותומאניים.

 

 

מקדוניה נמצאת בלב הבלקן, וזה מתבטא באתרים הבאים:

 

קרטובו kratovo
עיירה מקדונית ששמרה על צביונה העתיקה הנמצאת במקום מעניין במיוחד: בתוך לוע הר געש עתיק ומכאן שמה: קרטובו מקרטר crater באנגלית. כבר מהזמן העתיקה הייתה ידועה כעיירת כורים במקום עפרות ברזל רבות, כל האזור כולו היה אזור התיישבות מלפני אלפי שנה והוא מלא באתרים מגאליתיים רבים. כולל קוסב קמן, הקרוי גם סטונהג של אנגליה ונמצא במרחק 25 קילומטר מקרטובו. העיר נמצאת על מקום מפגש נחלים היוצרים קניונים אדירים שחורצים אותה וחלקיה מחוברים על ידי גשרים מרהיבים עתיקים. בתוך העיירה ששמרה על המראה העתיק שלה ישנם שישה מגדלים מימי הביניים ששרדו, המגדלים שמשו להגנה והיו מחוברים ביניהם ברשת של מנהרות. בנוסף לכך הבתים העתיקים בנויים מבניית בוץ ייחודית. בקיצור סיבוב רגלי של שעה בסמטאות של קרטובו  הוא חוויה מרנינה. אפשר לסיים אותה בביקור במדרחוב שבמרכז, לידו נמצא מרכז ציורי אבן עתיקים, מעין בית מוזיאון המנוהל על ידי סטפנגה ששמח תמיד לארח ישראלים. בכניסה לקרטובה שני עצי אורן עתיקים בני שש מאות שנה, ענקיים, המשמשים סמלה של העיר.

 

קוסב קמןcocev kamen    
סטונהג של הבלקן. סלע ענק הנמצא במרכז עמק ליד הכפר של סופסקו באזור קרטובו. בין גבעות שמסביב מוקמו אבני ענק שהועמדו כך שיהיו בזוויות זריחת שמש והכוכבים אל הסלע המרכזי, מעגל אבנים ענק שפרוש על מספר גבעות. בסלע המרכזי יש מעין אמפיתיאטרון טבעי ובו שורת מושבים הצופה אל הסלעים שעל הגבעות שמהם זורחת השמש.
מדרגות על האבן מטפסות אל אמצע הסלע שם יש מעין מערה/בועה וולקנית שעוצבה על ידי חציבה נוספת בסלע, בצד אחד שלה – הצפוני יש מרפסת גדולה ובמה, לידה מקום עם חריתות לקורות. בצד הדרומי שלוש במות פולחן עם תעלות ניקוז ביניהם, אפשר לראות בדמיון נביאות חיות במבנה ופולחנים נעשים.
מהמרפסת מטפסים מדרגות בסלע אל משטח עליון שמעל הסלע ממנו נפרש כל מעגל האבנים על הגבעות מסביב. בקצה המשטח העליון חריטה של צלב בן 6500 שנה! המשטח בחלקו חצוב בסלע.
באזור נמצאו עצמות מהתקופה הפלאוליתית. רב הנסתר על הגלוי בקוסב קמן, ואין ספק שזה אחד האתרים המסתוריים והיפים בעולם

 

ברובו berovo
עיירה מנומנמת באמצע ההרים במזרח מקדוניה, למרות שהיא בעמק היא בגובה 900 מטר וניתן לצאת ממנה לטיולים באזור. בעיירה עצמה מדרחוב מנומנם גם הוא ומוזיאון שסגור בדרך כלל, אבל מה שמעניין בה זה שני מנזרים הנמצאים בצדה המזרחי: האחד זה מנזר המלאך מיכאל, שנבנה במאה ה-19 כמרכז להפצת התרבות המתחדשת של מקדוניה המנזר מוחזק על ידי נזירות והוא נמצא ליד מלון מונטסיר – מנזר היפה. וקצת הלאה, 500 מטר במעלה הכביש חוצים את הנחל בגשר ומגיעים למנזר נוסף הפעם של נזירים.
מרחק 15 קילומטר נסיעה מברובו נמצא אגם ברובו בין יערות בהרים, אגם יפה שמסביבו מספר בתי הארחה.

 

 

אתרים בדרום מזרח מקדוניה

 

סטרומיצה strumica
עיר עתיקה וחשובה בדרום מזרח מקדוניה במרכזו של עמק פורה המוביל אל המישורים של צפון יוון מבולגריה ומקדוניה, ולכן הייתה עיר חשובה עוד מהתקופות הקלאסיות ואף לפני כן. במקום יש מצודה ענקית החולשת על העיר מהר שמעליה, מדובר במצודה ששרידיה כיום הם הימי הצאר סמואל והייתה אחד המאחזים החשובים שלו (הצאר הבולגרי הגדול האחרון במאה ה-11). אי אפשר להגיע אל המצודה מהעיר, אבל ניתן להגיע לבית קפה הצופה אל העיר מחצי גובה ההר בשם loven dom, ומשם ללכת ברגל למצודה, מאותו בית קפה יש גם שביל המוביל אל מנזר  סנט אליה הנמצא בהרים ממערב לעיר מרחק 4 קילומטר. בסטר ומיצה יש מספר כנסיות מעניינות, מרכז מסחרי תוסס, אבל הדבר המרשים הוא המצודה של  סמואל בה ניתן לראות חפירות ארכיאולוגיות, שרידי כנסיות, מבצרים, בורות מים ועוד.

 

בנסקו המקדונית bansko
לא רחוק מסטרומיצה יש את העיירה בנסקו המקדונית, לרגלי ההרים, בה יש קומפלקס של מעיינות מינראליים. במקום היו מרחצאות רומים מרשימים וניתן לראות את שרידיהם ליד הקומפלקס הנוכחי הבנוי בצורה סובייטית, אולם ספורט ענק ומכוער סוגר על בריכה עם המים המינראליים, ניתן להיכנס לבריכה דרך המלון הקשור אליה, יש במקום מלתחות.

 

קולסינו  kolesino
כפר קטן ליד בנסקו המקדונית ממנו יש שביל הליכה למפלים יפים בתוך נקיק בהרים. מהכפר שעל הכביש הראשי - בנסקו יש דרך המובילה עד לשביל עפר המוביל את המפל והנחל בהרים. השביל מסומן והוא כמה מאות מטרים בלבד עם דרגשי ישיבה ופינות מוצלות ומסתיים במפל המרשים.

 

 

מאמרים מקדוניה  - לחצו לקישור:

היסטוריה מקדוניה 

מצב עכשווי מקדוניה 

תרבות ודתות מקדוניה 

סטונהג בבלקן 

אור מיסטי בבלקן

מרכז מקדוניה

מערב מקדוניה

מזרח מקדוניה

אגם אוכריד

 עצמאות מקדוניה

 

הצעות לטיולים במקדוניה - לחצו לקישור

טיול לקבוצות סגורות

מקדוניה וצפון יוון

טיול מוזיקאלי

ג'יפים מקדוניה

קבוצות קטנות 

טיול יין במקדוניה ובולגריה

טראק בשמורת מברובו

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו