לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מיסטיקנים מודרנים - טיולים לרחבי העולם

מאדאם הלנה בלבצקי Helena balavtsky 1831-1961

מייסדת האגודה התיאוסופית, קיבלה הדרכה ממורה בשם מוריה, חבר באחווה הלבנה, אחד מהמאסטרים הנסתרים של מרכז אסיה.

 

ניקולס רואריק 1874-1947 nicholas rourich

הוא היה אחד מאישי התרבות והציירים הבולטים של רוסיה בחצי הראשון של המאה ה20. אלא שמעבר לכך היה גם חוקר, מיסטיקן, איש רב פעלים שניסה לקדם חלום אוטופי של איחוד מזרח ומערב, סגן נשיא ארצות הברית וולס Wallace  והנשיא רוזוולט היו בקשר איתו ועם אשתו שהייתה שותפתו. מיכאל גורבצ'וב ואשתו הושפעו מרעיונותיו

רואריק נחשב לצייר החשוב ביותר של ההיסטוריה של רוסיה, בציוריו הוא משלב בין המיסטיקה הביזנטית רוסית למודרני, מוטיבים היסטוריים וחזיונות של המחר. הרבה מיצירותיו נשמרות במוזיאון רואריק בניו יורק

הוא נתפש לרעיונות החברה התיאוסופית והיה ממובילי דרכה, אשתו הלנה טענה שהמאסטר מוריה morya שגילה את הידע להלנה בלבצקי התגלה גם לה והמשיך וגילה לא את הידע שהועלה על הכתב בשורה של ספרים כגון העולם היוקד fiery world ו"על שגרתי" supermundane , החיים הפנימיים.  עלים מגנו של מוירה, ועוד. השניים הקימו את חברת האגני יוגה agni yoga בשנת 1920.

בשנים 1903-4 יצאו הלנה וניקולה למסע בכל רחבי רוסיה לגלות את אוצרות התרבות והמורשת הרוחנית.

בשנים 1025-1929 יצא רואריק וחלקים ממשפחתו למסע גילוי בהרי של מרכז אסיה, להביא את הבודהיזם המערבי לטיבט, המסע נחשב למסע מחקר מדעי, אך אני בטוח שהיו בו חלקים לא ידועים ורוחניים. במשך ארבע שנים הסתובבו רואריק וחבריו מטיבט ועד מונוגוליה

בשנים 1935-1934 הם יצאו למסע נוסף למונגוליה תחת התירוץ של מציאת צמחים עמידי יובש ובמימון משרד החקלאות האמריקאי. בשנות הארבעים הוא חי בהודו והיה בקשר עם גנדי ונהרו.

הלנה רואריק

אשתו, מורה, מקור השראה, אהובה. נפש תאומה של ניקולס רואריק, אחד מסיפורי האהבה הגדולים של המאה ה20. השתתפה בכל המסעות והפעילויות והייתה מקור השראה לכל המשפחה, מלומדת ומוכשרת, תרגמה את הדוקטרינה הסודית של מאדאם בלבצקי וכן את מכתבי גנדי. כתבה ספרים בעקבות המסע הגדול "הגביע של המזרח" ו"יסודות הבודהיזם". היא הרוח החיה שמאחורי הקמת הארגון "אגני יוגה".

היא התיישבה בעמק הקולו בהימאצ'ל פרדש והקימה שם מוסד מחקר לדת, תרבות המזר והאדם. בחזונה תקום שם עיר של ידע. שם המוסד urusvati  , אלא שהוא נאלץ לסגור את שעריו בשנות ה30. http://irmtkullu.com/urusvati-institute/urusvati-himalayan-research-institute/

היא כתבה שם את הספר "פרשת דרכים של המזרח" ובו סיפורם של אישים שונים מההיסטוריה , ידע בשילוב של הבנה רוחנית. בין השאר על הקדוש הרוסי סרגיוס של רדונז  St. Sergius of Radonezhעליו כתבה ספר נוסף, זה האיש שבמאה ה14 איחד את רוסיה כנגד הטטרים בהנהגת מוסקבה.

היא התכתבה עם אישים מפורסמים בעולם בנושאים של אתיקה חיה, חוקי היקום, מורים גדולים ועוד. אמנת רואריק לשמירה על נכסי התרבות נחתמה על ידי עשרות ארצות בשנות ה20 וקיימת עד היום.

הילדים

גם הילדים של משפחה מופלאה זו לא טמנו ידם בצלחת

גורג רואריק George de roerich 1902-1960 נהיה לאחד המומחים הגדולים לטיבט ומרכז אסיה, כתב ספר על ציור טיבטי ומצא דימיון בינו לבין ציורי האיקונות הרוסיים. תרגם ספרות בודהיסטית ואת דת הבון הקדומה. את הכתבים הכחולים blue annals  על ההיסטוריה הטיבטית. ב1957 הוא חזר לרוסיה והביא להשלמה בין מורשת המשפחה לשלטון הקומוניסטי ששמח לאמץ אותה חזרה לחיקו.

סווטוסלב רואריק 1904-1993 Svetoslav roerich

הבן השני שמר על המסורת האמנותית, צייר מוכשר בנושאים הודים ורוסיים, שגר שנים רבות מחייו בהודו.

 

אחד ממשיכי דרכה של המשפחה כיום הוא ויקטור סוקים victor sukim  המדען

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו