לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מלטה - טיולים לרחבי העולם

מלטה הייתה כנראה לפני 5000 שנה ויותר אי מקודש, אליו באו מכל רחבי הים התיכון, באי התגלו יותר מ17 מכלולי מקדשים, שלפי הפסלים שבהם ומבנם מוקדשים לאלה הגדולה, ולכן קוראים למלטה גם אי האלה.

ברחבי העולם יש תופעה של תרבויות מגליתיות ובהם מבנים של מנהירים – אבנים עומדות, מעגלי אבנים ודולמנים, המבנים הללו מופיעים בכל רחבי אירופה והמזרח התיכון, מאירלנד ועד לירדן, מאלגיריה ועד לצרפת, ואפילו במקומות כגון טיבט וקוריאה, ישנם מספר חוקרים המדברים על תרבות אחת שהתפשטה ממזרח הים התיכון, אזורי טרויה ותרקיה, או לחילופין ישראל, מצרים וירדן. ואילו אחרים טוענים שזה מאפיין רב גוני הקיים בתרבויות שונות עד היום ונובע מתכונותיה של האבן, המסמלת עבור האדם נצחיות.

לפי חוקר בשם גלין דניאל glyn danil, the megalithic builders of western Europe הדת המגאליתית הייתה רבת עצמה ממוצא אגאי, התרכזה סביב האלה והשתמשה בסמלים כגון שמש עם קרניים, גרזן, נחש, עוברת דרך מלטה אל שאר אירופה.

 

המקדשים המזוהים במלטה הם של טרקסיאן, אתרי קבורה של חל ספליאני (המכונה היפוגאום), והם נבנו לפני יותר מ4000 שנה לפי בדיקות תיארוך פחמני. בין המקדשים יש טרסות אליפטיות ענקיות שלפי מירצה אליאדה שימשו לתהלוכות וכוריאוגרפיה ריטואלית. על קירות המקדשים תבליטי ספיראלות

ההיפוגאום שימש אתר קבורה, בית תפילה, וגם מקום חניכה, יש בו חדרים חצובים בסלע, פסלים של נשים שוכבות, ציורים ופסלים וחדרים ששימשו כנראה לטקסים דתיים למיוחסים. במקום התרחשו פולחני פריון והגדת עתידות, והובאו אליו מנחות מזון , נסך ובעלי חיים.
צונץ
zunz, Persephone טוען ששם נערך פולחן מיסטריות, שבו החניכים נכנסו לגופה של האלה, החדרים סמלו רחם.

 

למאמר על האלה הלבנה (תרבות מטריאכלית) - לחצו כאן

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו