הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מרכז סרביה - טיולים לרחבי העולם

מרכז סרביה


אזורי הדנובה הסרבית

בלגרד - belgrad
נמצאת על הדנובה במקום מפגש נהרות. התפתחה כמבצר רומאי וביזנטי, והיית המרכז של שלטון הונגרי למול העותמאנים המתקדמים ולאחר מכן מרכז עותומאני למול האוסטרים המאיימים. בסופו של דבר במאה ה19 הפכה לבירת המדינה סרביה החדשה. ולימים גם לבירת יוגוסלביה. מדובר על עיר גדולה (מעל מיליון איש), יפה, עם חיי לילה תוססים, מוזיאונים, רחובות מרווחים, ואתרים היסטוריים. היא צומת תחבורה חשוב ויש אליה טיסות נוחות מישראל
לחצו - מאמר על בלגרד 

 

מצודת סמדרובו smederovo
היא הדוגמא הטובה ביותר באירופה של ביצורים בשטח פתוח מימי הביניים, נבנתה על ידי השליט הסרבי ברנקוביץ בשנת 1427 בכדי לשמש כבירה חדשה של סרביה. היא הייתה מרכז תרבות וספרות, המלך היה צריך לתמרן בין הכוחות הגדולים של התקופה – הונגרים מצד אחד ועותומאניים מהצד השני, הוא היה מדינת חסות וחוצץ, נתין של ההונגרים וגם ווסאל של העותומאנים. בשנת 1430 כבשו העותומאנים את סלוניקי, בשנת 1427 לקחו ההונגרים שלטון על בלגרד שהוקמה 25 שנה קודם, וברנקוביץ היה צריך לחפש בירה חדשה. זו נמצאה 45 ק"מ מבלגרד. במיקום אסטרטגי על הדנובה במקום המפגש עם נהר המוראבה ובכניסה לעמק מוראבה המוביל לשטחי מקדוניה וסלוניקי. המיקום החדש היה מצד אחד קרוב להונגרים ומצד שני סיפק את העותומאנים בכך שחסם את הכניסה לעמק המוראבה. העותומאנים חתמו הסכם שלום עם הסרבים ומוראד השני נשא את ביתו של ברנקוביץ לאישה. בתיווכה נחתם גם הסכם שלום עם ההונגרים. ב1429 הופר השלום והתורכים כבשו את המצודה. הם לא הצליחו להבקיע את הביצורים אבל הכניעו את המגינים ברעב. הנסיך גרגור נלקח לאנטליה ועוור למרות תחנוניה של הסולטאנית מארה (אחותו), אלא שהמצודה חזרה לידיים סרביות בהסכם שלום נוסף. מחמט הכובש כבש את המצודה לאחר כמה ניסיונות כושלים ב1459. והביא לקיצה של הממלכה הסרבית המוחלשת.
במהלך ימי הגדולה של סמדרובו הובאו לכנסיית העיר שרידיו של לוקס האוונגליסט, היה בה אולם קבלות פנים, על אחד המגדלים כתובת הקדשת המקום. הדוגמא של המצודה הייתה קונסטנטינופול. יש לה 25 מגדלים בגובה 25 מטר. חלק מהאבנים הובאו מערים רומאיות מהסביבה, בנאים מדוברובניק ווונציה השתתפו בעשיה, יש במצודה קיפ – מגדל, חדר כס מלכות, חדר אוצר, מעין עיר פנימית. מנהרות בריחה, עובי קירות של 2.5 עד 4 מטר.
במלחמת העולם השנייה התפוצץ מחסן תחמושת במצודה והביא לחורבן העיר, כל התושבים נהרגו או נפצעו והרסיסים הגיעו למרחק 10 ק"מ.

 


עמק המוראבה morava במרכז סרביה

במרכז סרביה ישנו עמק גדול מצדי נהר המוארבה שהיה מרכז המדינה בימי הביניים. זהו אזור מעבר בין ניש לבלגרד שבו התפתחו מנזרים שהם כעין ערים מבוצרות. הסגנון האדריכלי המיוחד של סרביה – כיפות מתרוממות. קרוי על שם אזור זה. להלן כמה מהאתרים המרכזיים:

קרוסווק – krusevac

המרכז של החיים הסרבים עבר בסוף תקופת נמניאה, לאחר התפוררות הממלכה של סטפן דושן, מקוסובו אל עמק המוראבה, שם התפתח סגנון אדריכלות יחודי שנקרא סגנון המוראבה, הנסיך לאזאר, שהתפרסם לאחר מכן במלחמתו בעותומאניים הקים בקרוסווק את בירתו, מצודה על הגבעה, במקום מפגש שני נהרות המוראבה. היא הייתה הבירה מ1371 ועד ל1403 שאז הבן שלו העביר אותה לסמדרבו smaderovo לחופי הדנובה, צפונה יותר מהתורכים המתקדמים.
יש בעיר מונומנט חשוב לקרב קוסובו, כאן התאספו לזאר ולוחמיו לפני היציאה לקרב. האישה היא האנשה של סרביה. והנגן הוא טרובדור המספר סיפורי הקרבות והעלילות הגבורה.
הכנסייה נבנתה ב1377 והיא יצירת אמנות הראשונה והחשובה של סגנון מוראבה, אבנים אדומיותת לבנות מתחלפות וחלונות רוזטה, תפישה חדשה של חלל.
כ14 ק"מ מהעיר נמצאת מצודה על מקום מפגש הנהרות, כ10 ק"מ דרומה כנסייה של
naupare. גם היא מסוף המאה ה14

 

אזור שומדגיה בסרביה shumadija

אזור זה נמצא מדרום לבלגרד והוא נחשב לטוסקנה של סרביה, חבל ארץ של גבעות, ייקבים, ירק, ערים עתיקות. מנזרים ומבצרים. תמצאו בו את היינות הטובים ביותר בסרביה, להלן כמה מהאתרים העיקריים:


טופולה topola
יש שם כנסייה ומתחם לכבוד המלכים הסרביים של המאה ה19 שנקרא
oplenac  בו שחזור של פסיפסי אמנות מימי הביניים ורצפת שיש בקריפטה תת קרקעית, מקום יפה עם שלווה.

 


 

חבל וויבודינה בצפון סרביה vojvodina

זוהי למעשה חבל ארץ עצמאי המונה כשני מיליון איש ובו אוכלוסיה מעורבת של הונגרים, סרבים, קרואטים, רומנים ומיעוטים אחרים, בשונה משאר סרביה חבל ארץ זה היה בשלטון הקיסרות האוסטרו הונגרית ב300 השנה האחרונות ולא האימפריה העותומאנית. בירת החבל היא העיר, המצודה והנמל של נובי סאד על הדנובה 

 

מנזר קרוסנדול -krusedol 
מופיע על שטר 5 דינר סרבי, הפטריארך ארסני השלישי קבור במקום וכן השליט הסרבי האחרון העצמאי – ברנקוביץ מהמאה ה15. שזה משפחה שהתפצלה מנמנגק. כמו כן קבור שם המלך מילאן הראשון שמלך בסוף המאה ה19, אשתו של המלך מילוס, ועוד

 

סרמסקי קלובסקי –sremski karlovci 
עיר קדושה סרבית בסגנון הבארוק שנבנה ועלתה לגדולה במאות 18 ו19. כאן נחתם שלום קרלוביץ בין האוסטרים לעותומאנים ב1699 שהבטיח את ההגמוניה של האימפריה האוסטרית במזרח- מרכז אירופה. ומאז היה המקום מוצב קדמי של הסרבים והנצרות אל מול האסלאם. העיר ידועה בממתקים שלה: עוגות 
bermet  וkugolf ובבנייני הבארוק המפוארים ובהם כנסייה הפטריארך, הקתדראלה האורתודוקסית בה דוגמאות יפות של ציור. יש שם מוזיאון של הכנסיה האורתודוקסית. זה מקום מושב הקיץ של הפטריארך. 
על גבעה מעל העיר קפלת השלום, מקום שם נחתם חוזה קרלוביץ. בבית העירייה הוכרזה עצמאות וודינה ב1848. בונה העיר הגדול ומבשר התחייה הסרבית היה הפטריארך ברנקוביץ גיאוגי שנעזר בארכיטקט וולדמיר ניקוליק. הוא בנה למשפחתו קפלה בסגנון סרבי מסורתי, ומשלב באדריכלות שלו אלמנטים נאו קלאסיים ומוסלמים. 
בעיר נמצאת מצבה לזכרו של 
branko radicevic  משורר מהמאה ה19 שנחשב למשורר הלאומי ומחדש השפה הסרבית, בה אבנים מכל חלקי סרביה

 

מצודת נובי סאד פטרו וורדין - novi sad
מי שייסד את המצודה היה הקיסר האוסטרי לאופילד הראשון, שנלחם עם העותומאניים. הראשון שבנה בקנה מידה רחב היה הקיסר האוסטרי יוסף הראשון. ב1705 לאחר שלום קרלוביץ. החלק השני שלה הושלם בימי מריה טרזה. היא הפלתה את היהודים וגרשה אותם מפארג, ורק מכתב איום של הסולטאן התורכי אוהב היהודים מהמוט הראשון הביא לחזרתם לעיר
במצודה יש עיר תחתונה בסגנון בארוק שנקראת סובורביום, היא נבנתה בתחילתה המאה ה18. בזמן זה גם נבנה המגדל ומדרגות המובלים אל החלק העליון. האזור נקרא על שם לודווינג מבאדן, מפקד צבאי. בזמן זה נבנה מנזר סט גורי, שהיה מרכז של הישועים. וכן גשר בלגרד בסגנון נאו קלאסי. בסוף המאה ה18 נבנתה מערכת של מנהרות תת קרקעית כחלק מהביצורים. 
גם החלקים העליונים של המצודה נבנו במאה ה18 והם כוללים מגורי קצינים, מגורי חיילים, מחסנים, ועוד.

 

 

קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור

היסטוריה סרביה

חופש ועריצות סרבים

הסלאבים

סרביה המוקדמת

סרביה הרומאית

אתרים במזרח סרביה

אתרים במערב סרביה

אתרים במרכז סרביה

בלגרד

מנזרי סרביה

סאבא הקדוש - האבא של הסרבים

 

הצעות לטיולים - לחצו לפרטים

טיול מוזיקאלי לפסטיבל חצוצרות הגדול בעולם

טיול המגלה את מסתרי הדנובה

 טיול לקבוצות סגורות סרביה

טרק סרביה

טיול ג'יפים סרביה

סוף שבוע בהרים


רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו