לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

נפאל - טיולים לרחבי העולם

מלוכה בנפאל

נפאל אוחדה רק במאה ה18 מהמאה ה13 ישבה שושלת בעמק קטמנדו, שושלת ליצאבי באלף הראשון לספירה, אחר כך שושלת מלה עד סוף המאה ה15 ואחר כך שושלת מלה שי עד סוף המאה 18 ואחר כך שושלת שהא, שתחתיה אוחד כל המרחב, שלפני כן היה ממלכות קטנות.

האלה תלטי דווי מגיעה מהמישורים בזמן שושלת מלה שיי, כתוצאה מנישואים והופכת לאלה המרכזית של השושלת ונפאל. הבית של האלה הוא הגדול ביותר בכל הממלכה, הממדים שלו הם קנה המידה למדידת אדמות בכל הממלכה. קשר אדוק בין האלוהות המקומית והמלוכה, דבר דומה קורה בדרום הודו

ברגע המוות המלך הגוסס לוחש ליורש שלו את המנטרה הסודית של האלה
יש לנו כרוניקות של המלכים. טקס ההכתרה הוא טקס פרטי, וטקס המוות הוא טקס ציבורי עם כל הקבוצות.

 

שושלת שהא בנפאל שונה במקצת, אין להם קשר כל כך חזק לאלה, הם מתחתנים בין בני דודים דבר שאסור על כת הקשטריה, טקס ההכתרה שלהם כולל 3 שלבים:

1 שנה shana -רחצה
2
גישקה aghisheka  - משיחה
3 אסנהרובנה
asanarovna עלייה לכס המלכות

בשלב הראשון של הרחצה רוחצים את המלך עם 12 נוזלים שונים – מים ממקומות שונים בממלכה, בעלי אופן שונה. זיהוי של גוף המלך עם גוף הממלכה, מכניסים בתוך האדם את האדמה.

בשלב השני מגיע המלך ומגיעים אליו נציגים מארבע הכתות – הוורנות, מהברהמינים מגיע עם מיכל מזהב מושח את המלך, לאחריו מגיע הקשטריה עם מיכל מכסף ומושח אותו, לאחריו מגיע נציג ווסטיה עם כלי של נחושת ומושך אותו, לאחריו מעמד המשרתים עם כלי מעץ ועוזר במשיחה, לאחר מכן מתיזים ושמים עליו פרחים וחומרים טובים

 

טקסי מוות

מביאים ברהמין שנקרא קטו ברהמין, katto brahamin, שהוא מעין שעיר לעזאזל, משכנים אותו בארמון המלך, מרעיפים עליו מתנות, לאחר מכן נותנים לו לאכול כדורי אורז מעורבבים עם חלקים מגופו של המת, מתוך כף ידו של המת, ולאחר מכן מושיבים אותו על פיל ומגרשים אותו מהממלכה.

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו