לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

נצרות איטליה - טיולים לרחבי העולם

ארצו של האפיפיור

איטליה היא ארצו של האפיפיור, מרכז הנצרות הקתולית, ובאופן טבעי יש בה מספר רב של קדושים נוצריים חשובים, מייסדי מסדרים ואנשי מופת. הידוע ביותר שביניהם הוא פרנציסקוס הקדוש, שהוא הפטרון של איטליה, אך גם אחרים לא פחות חשובים כגון בנדיקטוס מנורסיה, קתרינה מסיינה - הפטרונית השנייה של איטליה, ועוד. אי אפשר להכיר את איטליה מבלי הקדושים שבה, מקומות העלייה לרגל, והמסורת הדתית הנוצרית וגם היהודית

 

קדושים נוצריים

כבר מתחילת הנוצרית מופיעים קדושים רבים באיטליה. השליח פטרוס מגיע לרומא ושם נצלב הפוך, מייסד את הכנסייה הראשונה, גם פאולוס מגיע לרומא שהיא באותו הזמן מרכז העולם התרבותי. הנוצרים הראשונים סוגדים ונפגשים בעיר הקטקומבות התת קרקעית מתחת לרומא. במאה הרביעית הקיסר הרומאי קונסטנטינוס הופך לנוצרי ובאופן טבעי הנצרות מתפתחת במילאנו, הצו הראשון המתיר את הנצרות כדת רשמית הוא אדיקט מילאנו.
המנזר הראשון במערב נוסד במונטה קסינו על ידי בנידיקטוס. האפיפיור גרגוריוס מקדם את הקתוליות כתחליף לשלטון חילוני ומחבר את המזמורים הגרגוריאנים במאה ה6 לספירה.

שני הקדושים הפטרונים של איטליה הם פרנציסקוס מאסיזי שלמעשה חידש את האמונה הנוצרית במאה ה13 וניקה רוחנית את משקעי העבר, מאפשר התחלה חדשה, וקתרינה מסיינה שהביאה שלום בין פלגי הכנסייה השונים, שניהם קיבלו לראשונה את חותם ונס הסטיגמטה

 

הופעות של מריה

באמונה הקתולית מריה אם ישו תופשת מקום חשוב שהולך ועולה בשנים האחרונות, מריה מתחילה להופיע לפני אנשים החל מהמאה ה13, הראשונים הם קתרינה מסיינה ודומיניקוס הקדוש. היא לימדה אותם את תפילת ותרגולת הרוזרי - מחרוזת החרוזים, והמסתורין של האירועים בחיי ישו ובחייה שלה. מאז היא ממשיכה ומופיעה במקומות שונים באיטליה, ולאחרונה לפני האפיפיור יוחנן פאולוס השני. למריה מוקדשות כנסיות רבות ברחבי איטליה, לעיתים היא נקראת גבירתנו של פלסטין.

 

 

קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור

מאמרים על נצרות וקדושי הנצרות באיטליה

נצרות קתולית

פרנציסקוס הקדוש

שופר פרנציסקוס

קלרה הקדושה - סיינט קלייר

קלרה והאסלאם

בנדיקטוס מנורסיה

קתרינה מסיינה

דומיניקוס הקדוש

פאפא פיו - בקרוב

 

 

מאמרים על חבלי איטליה - כולל פירוט על אתרים

חבלי איטליה

פיאמונטה

לומברדיה

ליגוריה

אומבריה

טוסקנה

דרום איטליה

אפוליה

קמפניה

לאציו

בזיליקטה

אברוצו ומוליזה

 

מאמרים על אתרים באיטליה - לחצו לקישור

אתרים איטליה

פסלים ברומא

דמנהור

טורינו בירת המאגיה של איטליה

מילאנו

פיזה

אסיזי

רוונה

סיינה

פירנצה

 

טיולים לקבוצות  - לחצו לקישור

דרום איטליה נביאה ומלאך מיכאל

חשיפה לדמנהור

פסטיבלים באיטליה

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו