הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

סלאבים - טיולים לרחבי העולם

מקורם של העמים הסלאבים.

הסלאבים חיו בין הדניסטר והוויסטולה במשך 1000 שנים הם נשלטו על ידי ההונים, גותים, סקיתים, ועוד.. לאחר פלישת ההונים, הבולגרים והאוורים לאירופה הסלאבים באו בעקבותיהם ופלשו לבלקן במאות 6 -7. ישנם עמים סלאבים בבלקן, ואלו נקראים סלאבים דרומיים, ישנם עמים סלאבים בצפון אירופה – ואילו נקראים סלאבים צפוניים (פולנים, מוראבים) וישנם עמים סלאבים במזרח אירופה ואלו נקראים סלאבים מזרחיים (רוסים, אוקראינים). המשמעות של המילה סלאב היא: אלו שדוברים את השפה. המקור של כל השפות של עמי מזרח אירופה הוא דומה, שפה סלאבית קדומה.

אפשר לדמות את התיישבות העמים באירופה לנדודים ב3 גלים: בתחילה באו ההודו אירופאים שהתחלקו לכמה קבוצות: יוונים ותרקים, אילירים, קלטים, לטינים. לאחריהם באו הגרמנים שמהם נוצרו האנגלו סכסונים, הפרנקים. ולבסוף באו הסלאבים. אירופה המערבית של היום היא שילוב של הודו אירופאים וגרמנים, בעוד שאירופה המזרחית היא ברובה סלאבית.

הסלאבים היו מומחים בחקלאות בשטחי בר. הם התיישבו ביערות של מזרח אירופה הם היו מאוגדים בברית שבטים רופפת ולא הייתה להם ממלכה גדולה משל עצמם עד שנכבשו והוטמעו בעמים אחרים וכך נוצרה הממלכה הסלאבית הראשונה בבולגריה בעזרת שבט תורכיה וברוסיה נסיכות קייב בעזרת פולשים מהצפון – נורמנים.

במאה ה-12 נכתב ספר שנקרא כרוניקה סלבורום שמספק מידע על הדת הסלאבית הקדומה.  על ידי הלמונד. הוא טוען שהסלאבים "אינן מטילים ספק ביומו של "אל אחד בשמיים", אלא שהם חושבים כי אל זה עוסק אך ורק בענייני השמיים, לאחר שהשאיר את השליטה בעולם בידי אלים נחותים, שאותם ברא בעצמו. זהו אל נסתר קלאסי שאין לו קשר עם העולם.

 

 

האלים הסלאביים

בכרוניקת קייב מהמאה ה-12 מופיעה רשימת האלים. יש שבעה אלים

פרון – אל הסערה, גבר חזק בעל זקן אדמוני ובידו גרזן להכות ברוחות הרוע. קשור לאלון והוקרבו לו תרנגולים, פרים, דובים או עזים.

וולס – אל בעל קרן,

קורוס - התגלמות השמש,

סימרגלו - דומה לסימורג הפרסי

דזבוג – ניחק העושר

סטריבור – הרוחות הם נכדיו

מוקוש – אלת הפריון.

 

מנהגים של הסלאבים.

קבורה כפולה – לאחר כמה שנים מוציאים את העצמות, רוחצים אותם ומביאים הביתה ושמים בפינה קדושה, למפית יש ערך מאגי הנובע ממגע עם הגולגולת, בנצרות שמו את העצמות ליד האיקונות

סנוצסטבו – זכות אבי החתן לשכב עם הארוסות של בניו ועם נשותיהם כשבעליהן נעדרים זמן רב. הדבר נעשה בידיעת הבעל ובהסכמתו.

רוח היער – דואגת לכך שהציידים יצליחו, נכנסת לבתים בבנייה, שוכנת בעמודי העץ התומכים את הגגות.

מיתוס הצלילה הקוסמו גונית – היה ים היולי, האל מבחין בשטן ומצווה עליו לצלול את מעמקי המים ולהביא לו קצת בוץ, מהאדמה הזו נוצרות היבשות.

 

 

נצרות מזרח אירופאית

בנצרות זו האמינו שהטבע קודש על ידי דמו והווייתו של ישו, הטבע נגאל וקודש. הפרחים פורחים אחרת מאז ישו. זה העניק מימד של אופטימיות ואמון בחיים, הצלב הוא עץ החיים ולא קורות המוות. זה כמו אוסיריס שבמותו מאפשר את גדילת הצמחייה. זה גם המיתוס של מיתרה והריגת השור הקוסמי.

בנצרות המזרחית יש חשיבות רבה לטקס המשיחה, השמן לעיתים מעורב בתמציות פרחים, הטקס קורה לאחר הטבילה והוא הופך חילוני לנושא רוח, ומכאן העצמאות של הקהילות, כי כל אדם נושא את רוח הקודש בקרבו. המשיחה נקראה "חותם המתת של רוח הקודש".

 

פתחו מאמרים בסרגלי הכלים:

מידע מקיף על אלבניה.

מידע מקיף על מונטנגרו.

מידע מקיף על קוסובו.

מידע מקיף על מקדוניה.

מידע מקיף על בולגריה

מידע על סרביה

מידע על קרואטיה

 

ראו טיולים לארצות הבאות:

טיול עצמאי מודרך בולגריה

טיול מוזיקאלי בולגריה

טיול גיפים בולגריה

טיול עצמאי מודרך מקדוניה

טיול מוזיקאלי מקדוניה

טיול מוזיקאלי סרביה

טיול ג'יפים מונטנגרו

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו