לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

סנט פטרסבורג - טיולים לרחבי העולם

סמינר סוף שבוע – לסנט-פטרבורג בעקבות הסופרים והמשוררים הרוסיים הגדולים

ימי חמישי-שני (14-18 יולי, 8-12 ספטמבר)

בסמינר סוף שבוע זה נתוודע אל הסופרים הרוסיים הגדולים, שחיו ופעלו בסנט פטרבורג: פושקין, קרילוב, דוסטוייבסקי, ברודסקי, אחמטובה ונבוקוב. כיוון שמדובר בסמינר נושאי, במהלך סיורינו בעיר נתמקד בסנט פטרברג של הסופרים והציירים, אלו שיצרו בעיר והעיר השפיעה על יצירתם.

מאז יסודה של סנט פטרבורג על-ידי פטר ה-1 (הגדול) היא תוכננה להיות בירתה של רוסיה, אך היה זה בימי יורשתו – יקטרינה ה-2 (כן, גם היא הגדולה), שפטרבורג הפכה לבירה התרבותית. הצארינה, יקטרינה הגדולה הקימה את ההרמיטרז', רכשה בסיטונות אומנות אירופאית ואף הביאה אל העיר את הספרייה של רוסו. קשה לומר אם היה זה התכנון הארכיטקטוני הקפדני של פטר או שיגיונות האומנות של יקטרינה, מזג האוויר העגמומי, או כל הגורמים יחדיו הם אלו שהביאו לפריחה ספרותית בעיר והצמיחו רבים מגדולי הספרות הרוסית דווקא בעיר זו.

במאה השנים האחרונות ידעה העיר תהפוכות רבות: התנקשויות בצאר וניסיונות מהפכה, דרך מהפכה הבולשביקית, רדיפת האינטליגנציה בשנות ה-30 , מלחמת העולם השנייה ושנות הרעב והמצור על העיר. כל אלו השפיעו כל אחד בתורו ודרכו על אזרחיה בכלל ועל יוצריה וסופריה בפרט. אחר כל אלו ננסה להתחקות במהלך הסוף-שבוע הספרותי-אומנותי, תוך שיטוט ברחובותיה של העיר בסמטאות אשר היו תבנית נוף מולדתם של האומנים הרבים.

הסמינר המטייל מיועד לאוהבי הספרות ולכאלו שכבר ביקרו בסנט פטרבורג ביקור ראשוני ונשארו עם טעם של עוד. במהלך סוף-השבוע הארוך, אומנם נדלג על האטרקציות התיירותיות המרכזיות, אך נתוודע לפינות החמד, המוזיאונים הייחודיים- האישיים וגם נלמד דבר אחד או שנים על הקולינריה הרוסית, הפולקלור והאומנות החזותית (נכל גם לתאם ביקור בבלט, אופרה, פילהרמונית העירונית – הכל ע"פ הזמין בתאריכים הייעודים). 

יתכנו שינויים בסדר הימים והביקור באתרים.

מדריך: ד"ר זאב לוין

 

לרישום לסמינר מטייל 14-18.7 - לחצו כאן

לרישום לסמינר מטייל 8-12.9 - לחצו כאן

 

 

תכנית סוף השבוע

יום ה

בשעות אחר הצהרים נטוס בטיסה תל-אביב – סנט פטרבורג
נחיתה בשעות הערב.
ארוחת ערב באחת ממסעדות העיר – הרצאת פתיחה ולינה במלון

יום ו'

נתחיל את הבוקר עם סיור במוזיאון הרוסי – מוזיאון המציג את מיטב הציירים הרוסיים, חלקם עמלו ופעלו בסנט פטרבורג. במהלך הסיור נתמקד ביצירות של הצייר היהודי לוויטן נמשיך אל המוזיאון האתנוגרפי השכן – בו נוכל להתוודע אל המגוון האתנוגרפי של העמים השונים שהרכיבו את האימפריה הרוסית ואומנות הפולקלור הייחודית להם (ביניהם גם היהודים). נבקר גם במוזיאון המיניאטורות הרוסיות, המציג עבודות אומנות ממוזערת.  בשעות אחה"צ נבקר במוזיאון אנה אחמטובה, אחת מגדולות הסופרות והמשורות הרוסיות של המחצית הראשונה של המאה ה-20, אישה מיוחדת עם סיפור חיים ייחודי. משם נמשיך אל חדר העבודה של יוסף ברודצקי – חתן פרס נובל לספרות. שכמו נבוקוב (גם הוא בן העיר) נאלץ לגלות מארצו, לחיות וליצור הרחק מעירו האהובה.

בערב: אופציה למופע בלט/ אופרה – בהתאם ללו"ז מופעים

ארוחת ערב באחת ממסעדות העיר. לינה במלון

יום שבת

בבוקר נצא לטיול אל מפרץ הים בלטי לכפרים פנאטי ורפיננו – בהם שוכן ביתו של הצייר רפין. 

אחר הצהרים נחזור לעיר ונתחקה אחר פעילותו, חיו ויצירתו של פיודור דוסטייבסקי. נבקר במוזיאון המוקדש לו ונעלה לקברו, בחלקת גדולי האומה. משם, נמשיך אל ביתו של אלכסנדר פושקין – מי שנחשב לגדול המשוררים הרוסיים עד עצם היום הזה. נלמד על חיו ומשפחתו- נכד לעבד אתיופי (ספק יהודי) וסיומם הטרגי כל-כך בעקבות קרב אקדחים כשהוא מגן על כבוד אשתו.

בערב: אופציה למופע בלט/ אופרה – בהתאם ללו"ז מופעים

ארוחת ערב האחת ממסעדות העיר. לינה במלון

יום א'

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסייר את רחובותיה של העיר. נבקר אחוזתו של דרג'אבין, המשחזר את חיי האצולה הרוסית ערב המהפכה הבולשוויקית. נמשיך אל כמה מה פארקים העירוניים השונים ונעבור ליד האנדרטאות של פושקין ושל קרילוב – שעל משליו כולנו גדלנו.

נמשיך למוזיאון להיסטוריה פוליטית, בו נדבר על רדיפת אנשי הרוח והתרבות הרוסית, ביניהם דניאל חרמס ורבים אחרים. בשעות הצהרים נערוך סדנת בישול של אוכל רוסי מסורתי – בליני, פלמני, פירושקי ועוד - אותם נאכל בתאבון!

בערב: מופע פולקלור רוסי מסורתי בארמון אלקסנדרובסקיי כלל שמפניה וקווייר רוסי

ארוחת ערב האחת ממסעדות העיר. הרצאת סיכום לינה במלון

יום ב'

עם בוקר נצא לשדה התעופה ונחזור לארץ

נחיתה בשעות הצהרים המוקדמות.

 

מחיר סוף השבוע (ללא טיסות): 790 יורו


המחיר כולל:
4 לילות במלונות ברמת תיירות טובה
חצי פנסיון
כל הכניסות לאתרים, מוזיאונים
סדנת בישול אוכל רוסי
מופע פולקלור בארמון
אפשרות למופעים נוספים: בלט או אופרה
מדריך מומחה: ד"ר זאב לוין


המחיר לא כולל:

טיסות (בסביבות 400 יורו, תלוי בעונה והזמינות)
ארוחות צהריים (הוצאה מינימאלית)

  

לרישום לסמינר מטייל 14-18.7 - לחצו כאן

לרישום לסמינר מטייל 8-12.9 - לחצו כאן

 

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו