לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

סקוטלנד ואירלנד - טיולים לרחבי העולם


טיול בסקוטנלד
הסקוטים הם עם קטן ואמיץ שהחזיק מעמד מאות שנים מול הלחץ הבריטי מדרום ושמר על עצמאותו. הסקוטים הם צאצאי הקלטים הקדומים, אנשים שנמצאו בקשר הדוק עם הטבע ואהבו את החופש יותר מכל. הצבע של הסקוטים הוא הצבע הכחול שמסמל קשר לטבע זה, כיום יש בסקוטלנד יישוב רוחני בשם פינדהורן שמנסה לחדש את הקשר לטבע שהאבות הקדומים הסקוטים ידעו.

הטבע בסקוטלנד מרשים, לא רחוק מפינדהורן יש את אגם לוך נס, עם המפלצת הידועה. הרי סקוטלנד החשופים לרוחות נישאים עד לגובה של 1000 מטר, שינוי מרענן מאנגליה, ויחד עם זאת החיים האמיתים של הטבע של סקוטלנד הם נסתרים, חיים של פיות ושל אנרגיות שהדרואידים העתיקים ידעו להתקשר אליהם, חיים של בארות מסתוריות ואבנים קדושות שרק אנשי סקוטלנד מכירים

כשבאים מלונדון לסקוטלנד ישר מרגישים בשינוי האווירה, האנשים מחייכים, צוחקים, הכל קל יותר, חברותי ופתוח. הסקוטים הם פרוטסטנטים וברובם שייכים לזרם הקלוויניסטי. ביקור בסקוטלנד יכול לכלול גם את האיים מצפון לסקוטלנד וגם את הערים החשובות של סקוטלנד: גלזגו ואדינבורו, וגם את הרמות והחלקים הפראיים בצפון. האי הקדוש של סקוטלנד, האי של איונה, מקום שם קבורים מלכי סקוטלנד וגם סנט קולומבה - האיש שהביא את הנצרות לסקוטלנד, מקום שם יש את באר הנעורים, שווה ביקור בפני עצמו, וכן גם האי של אדם הנמצא בין סקוטלנד ואירלנד.

 

סקוטים נודעים מהמאה ה18: אדם סמיט, דייוויד יום, ג'וזף בלאר, ג'יימס וואט, גוסף בלאק וג'יימס וואט השתמשו כקיטור כמקור כוח, אדם סמיט כתב את "עושרן של האומות" והתחיל את הכלכלה המדינית והמדע החברתי. יום כתב את "מסה על הטבע האנושי", שבו היגיון וניסיון לא בהכרח הולכים יד ביד.
האחים אדם הסקוטים, עסקו בתכנון ערים ויצרו את אדינבורו החדשה, המציאו את הקלאסיציזם החדש שהתפשט בכל אירופה מסופיה ועד לבלגרד. וולטר סקוט החייה את הסגנון הגותי.

 

אירלנד

נקראת האיזמרגד הירוק, ארץ של פיות, האנשים הקטנים, מעוז המיסטיקה הקלטית, אתרים מגאליתיים מופלאים, ומקום בו התפתחה נצרות מסוג מיוחד.

באתר תמצאו מאמרים על הנצרות האירית

לחצו לקריאה - סנט פטריק

לחצו לקריאה - נצרות קלטית אירית

 

מאמרים על סקוטלנד - לחצו לקריאה

אדינבורו

פינדהורן 

אתרים בסקוטלנד 

סנט קולומבה - האיש שניצר את הסקוטים

 

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו