לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

היסטוריה עתיקה של סרביה

 

תרבות הדנובה

מונח שארכיאולוגים משתמשים בו לתאר תרבות שהתקיימה בעמקי הדנובה התחתונים החל מ5500 לפני הספירה, נמצאו עקבות לביות בעלי חיים, יישובי אנוש, קדרות ועוד.

 

לפנסקי וויר lepenski vir

אחד האתרים המרשימים בסרביה הנמצא לא רחוק מהעיירה donji milanovac  באמצע קניון שער הברזל על שפת הדנובה בן יותר מ9000 שנה, במקום נמצאו בקתות בצורת טרפז המכוונות ומחקות הר בולט סמוך מהצד השני של הנהר. נמצאו יותר מ270 שלדים של אנשים גבוהים ובריאים, לאף אחד מהם אין סימני פציעה, נמצאו קברים בעלי מאפיינים פולחניים, השלד הונח במקביל לנהר עם הרגליים לכיוון הזרימה, קישוטים בקבר, קדרות ופיסול של דמויות משונות מאבן עם עיניים גדולות. השרידים מצביעים על ישוב קדום של אנשים בריאים שחי בהרמוניה ושלווה עם הסביבה, לא ידע מלחמות, העריץ את כוחות הטבע: ההר והנהר.

 

הקלטים

הם עם הודו אירופאי שהתיישב בכל אירופה בגלי הגירה המתחילים באלף השני לפני הספירה. התיישבו באזור פאנוניה במאה ה3 לפני הספירה. הייתה להם פלישה גדולה במסגרתה הם שדדו את רומא, דלפי והתיישבו בבלקן, חלק מהם עברו לתורכיה והתיישבו באזור גלאטיה, לא רחוק מקפדוקיה. הם היו שבטים בעלי יכולת עיבוד ברזל המאורגנים בצורה חברתית גמישה עם מעמד כוהנים ששולט עליהם ולא היו ברברים כפי שתיארו אותם לאחר מכן הרומאים.

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו