הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

עמי הבלקן - טיולים לרחבי העולם

 

העם הרומני

צאצאי הערבוב של המתיישבים הרומאים עם הדקים המקומיים לפני אלפיים שנה, ולכן מדברים שפה הקרובה ללטינית ושמרו על שמה של רומא במילה "רומנים" מונים כ24 מיליון, המקורבים אליהם זה הוולכים, שם המשמש לציון כל העמים שמדברים שפות לטיניות, אך מבדילים בין רומנים לארומנים, במדינות האחרות.

ישנם מיעוטים רומניים גדולים בארצות שכנות ובמיוחד סרביה


העם הוולכי

זהו שם כללי לקבוצות דוברי שפה קרובה ללטינית בדרום הבלקן: יוון, אלבניה, מקדוניה, בולגריה וסרביה. לפי אחת התיאוריות אלו אנשים שהגיעו מרומניה הלטינית ממוצא דאקי, לפי אחרים הוולכים הם הוכחה להישארות תרבות ויסודות מתרקיה הרומאית או איליריה הרומאית. השם וולכים מתייחס גם לרועים. יש הכוללים גם את הרומנים בוולכים, ואז האוכלוסיה מגיעה ל25 מיליון. מחוץ לרומנים ישנה קבוצה דוברת לטינית שנקראת ארומנים, והם בעיקר ביוון, אלבניה, מקדוניה ומערב בולגריה. הם עסקו כנראה ברעיה דו עונתית. בקיץ בהרים הגבוהים ובחורף בעמקים.

לארומנים לא הייתה תודעה לאומית משל עצמם עד המאה ה19. השכבות המשכילות הצטרפו לעמים המקומיים, ומי ששמר על השפה והתרבות היו האנשים הפשוטים בהרים. עם קבלת עצמאות רומניה החלה תנועה הקוראת לנאמנות לכנסייה והרעיון הרומני. עד אז הוולכים היו יוונים אורתודוקסים. האזור שממזרח למטאורה הוא המיושב ביותר במיעוט זה.

 

העם היווני

ערבוב של אוכלוסיית יוון הקדומה עם פולשים ביזנטים, לטינים, סלאבים ואלבנים. למרות שהם טוענים להמשכיות מיוון הקדומה

ישנם כמה מיעוטים יוונים לא ידועים במדינות הבלקן השונות, במיוחד בבולגריה, מקדוניה ואלבניה

למידע על יוון - לחצו כאן

 

 

 

העם הסרקטסני

הם הטהורים שבכל היוונים, בעבר היו נודדים בין קיץ בהרים וחורף בעמקים, כשהיום של סנט גורג מסמל את תחילת הנדידה בסוף החורף אל ההרים והיום של סנט דימיטרי מסמל את תחילת הנדידה בסוף הקיץ אל העמקים. יש לציין שסנט גורג קשור למקומות גבוהים, ואילו סנט דימטרי הוא הקדוש המגן על סלוניקי.

היום של סנט גורג נחגג בדרך כלל ב6.5 או ביום שני הראשון לאחר הפסחא. סנט גורג הוא הפטרון של הרועים

הסרקטסני מומחים ברפואה עממית, יש להם אמנות יחודית בבגדים ופיסול המזכירה במקצת את יוון לפני התקופה הקלאסית, יש טוענים שהם צאצאים של השבטים הדורים. לעומתם יש אחרים האומרים שהם התחילו לנדוד רק בעקבות הלחץ של הטורים ומקום השם מבטא את המילים פליט – שחור בטורקית.

כיום יש כ100.000 סרקטסני, חלקם הגדול בהרי הפינדוס ביוון, ואילו כחמשת אלפים או יותר בבולגריה. הבולגרים טוענים שהם תרקים קדומים שעברו תהליך הלניזציה ולא התערבבו בסלאבים הפולשים.

 

העם הבולגרי

נחשבים לעם סלאבי שהתערבב עם יסודות מקומיים, אך הבולגרים טוענים שהם המשך של התושבים התרקים המקוריים של האזור. על היסודות הסלאבים השתלט שבט טורקי שארגן אותם לידי מדינה במאה ה7 לספירה. קיבלו את הנצרות במאה 9 והקימו אימפריה אדירה. הבולגרים טוענים שהמקדונים הם למעשה בולגריה. ישנם מיעוטים בולגריים גדולים בארצות שונות בבלקן

ראו מאמר על הסלאבים - לחצו כאן

 

הפומוק pomak

מונים כ250.000 איש בבולגריה, יש להם דיאלקט בולגרי משל עצמם והם מרוכזים בהרי רודופי, בסוף המאה ה19 הייתה להם עצמאות קצרה. אלו סלאבים בולגרים שהפכו למוסלמים, לפי גרסת הבולגרים בלחץ השלטונות, ולכן היו ניסיונות ניצור כפויים בשנות ה80 של המאה ה20. כיום מפתחים נרטיב שהם המשך של התרקים הקדומים. בהרי רודופי יש מסורות עצמאיות של שירה, מוזיקה, פולקלור, אך זה לא שייך לפומוק דווקא.

למידע על בולגריה - לחצו כאן

 

 

העם האלבני

מפוזרים בקוסובו, אלבניה ומקדוניה, וטוענים (כנראה בצדק) להמשכיות מהעם האילירי הקדום. יש להם שפה ייחודית הודו אירופאית שונה מכל דבר אחר

 

קוסובו

הם טוענים להמשכיות משבטי הדרדנים האילירים הקדומים שחיו באזור זה של הבלקן

למידע על אלבניה - לחצו כאן

 

העם המקדוני

סלאבים דרומיים שהתערבבו עם יסודות מקומיים, טוענים למסורת תרבותית והיסטורית נפרדת ולקשר למקדונים העתיקים.

למידע על מקדוניה - לחצו כאן

 

העם הסרבי

סלאבים דרומיים שהתאגדו לממלכה אדירה וחזקה בימי הביניים עם כנסייה עצמאית ותודעה לאומית מפותחת. הם קרובי משפחה של המונטנגרים

 

מונטנגרו

שבטי הרים סרבים הצליחו באזור ההר השחור, בעזרת וונציה, לשמור על עצמאות למול העותומאניים, פיתחו שלטון תיאוקרטי, והחלו לפתח זהות לאומית נפרדת, אך למעשה מתייחסים לענף הסרבי של ימי הביניים

למידע על סרביה - לחצו כאן

 

צוענים

מיעוטים גדולים מאד בבלקן, איש לא יודע את מספרם המדויק, לפי האגדה הגיעו ממצרים, ולכן השם. אך כנראה שהגיעו מהודו, לא משתלבים בחברות המקומיות ויש להם תרבות ושפה שונה, נמצאים בשולי החברה ולא משתלבים בשוק העבודה המקומי. חלקם מוסלמים וחלקם נוצרים, אך שמרו על האמונות הפאגאניות מיסטיות.

 

 

פתחו מאמרים בסרגלי הכלים:

מידע מקיף על אלבניה.

מידע מקיף על מונטנגרו.

מידע מקיף על קוסובו.

מידע מקיף על מקדוניה.

מידע מקיף על בולגריה

מידע על סרביה

מידע על קרואטיה

 

ראו טיולים לארצות הבאות:

טיול עצמאי מודרך בולגריה

טיול מוזיקאלי בולגריה

טיול גיפים בולגריה

טיול עצמאי מודרך מקדוניה

טיול מוזיקאלי מקדוניה

טיול מוזיקאלי סרביה

טיול ג'יפים מונטנגרו

 

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו