לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

פיאמונטה - טיולים לרחבי העולם

פיאמונטה

 

טורינו – בירת פיאמנוטה ואחת הערים החשובות באיטליה. ממנה יצאה התנועה לאיחוד ועצמאות איטליה ובה ממוקמים מפעלי פיאט. עיר רומאית עתיקה שהייתה בירת ממלכת פיאמונטה. במרכז פיאצה היסטורית ובה ארמון מלכי פיאמונטה בניין העירייה ובו מוזיאון יפה של תולדות העיר. מסביב חנויות, מוזיאונים, גנים ושדרות המובילות אל נהר הבו והארמונות הצופים עליו. המגדל המודרני של טורינו נודע כסמל העיר ושולט על קו הרקיע, בפיאצות תמצאו תנועות כמו slow food שמצאו בטורינו בית. טורינו נודעה בעבר כמרכז המאגיה של איטליה ויש בה כמה אתרים מיסטיים חשובים, אחד המם זה המוזיאון המצרי שנחשב למוזיאון המצרי השלישי בחשיבותו בעולם (לאחר זה שבקהיר ובלונדון). אתר אחר הוא ה"בד של טורין", כנסייה המכילה את הבד שבו נכרכה גופתו של ישוע ושדמותו נצרבה עליו.

 

המוזיאון המצרי – מי שייסד את מוזיאון טורינו היה אבות העיר שרובם היו חברים בבונים החופשיים, תנועה זו אימצה את הפירמידות כסמל ומתייחסת אל מצרים כתרבות מפותחת בה היה ידע מתקדם על מהות האדם. לאנשי המוזיאון היה חשוב להשיג פריטים מסויימים מאד ממצרים כדי להציג במוזיאון זה, ובמיוחד פסלים של האלה סחמת, ואכן יש במוזיאון שתי אולמות עם אוסף מרשים ביותר של פסלים מצריים, הפסלים נמצאים בחושך ומוארים בתאורה מיוחדת. יש כאלו הטוענים שהאנרגיה שבהם עדיין חיה, במיוחד בלילות ירח מלא.

 

הבד של טורין – אחת התעלומות של ההיסטוריה. כשישו נקבר נכרכה גופתו בבד כמנהג היהודים, לאחר שלושה ימים כשקם לתחייה נמצא בקבר הריק רק הבד ועליו צרובה דמותו. הבד משמש ככלי לגלות את דמותו האמיתי של ישו, איך הוא נראה? מה עבר עליו בצליבה ולפני כן? הוא עשה את דרכו מהמזרח התיכון אל אירופה ובסופו של דבר מצא בית בטורינו במאה ה13. ניתן לראות אותו בכנסייה מיוחדת מוקדשת לכבודו. למרות שיש עדיין וויכוח בקרב המדענים אם השריד הקדוש אמיתי או לא, הרי שיש לו חשיבות רבה במסורת הנוצרית.

 

אאוסטה והעמק של אאוסטה - זהו עמק קרחוני גדול הנכנס עמוק לתוך האלפים ומגיע עד למונטה ביאנקו, הצד האיטלקי של מונט בלאנש, זוהי הדרך ההיסטורית המחברת את צרפת עם איטליה, המקום דרכו פלשו חניבעל ואחרים, וכיום הכביש הראשי המגיע במנהרה לצרפת. מהעמק היפה יוצאים דרכים צדדיות לעמקים ולהרים שמסביב ולאורכו מספר מצודות וערים כשהחשובה ביניהם היא אאוסטה, עיר רומאית לשעבר בה ניתן עדיין לראות את מבנה העיר הרומאית הקלאסית, כולל שרידים של חומה, שערים ותיאטרון.

 

מונטה ביאנקו – הצד האיטלקי של ההר הגבוה באירופה, מתחתיו עמקים נפלאים ועל ההר קרחונים אליהם ניתן להעפיל ברכבל הנע באוויר מעל הגדול שביניהם – הלא הוא ים הקרח. ניתן להמשיך ברכבל ולרדת בצד הצרפתי. נחשב לאחד מפלאי הטבע של אירופה ולא בכדי

 

פארק לאומי גראנד פארדיסו – אחד האזורים היפים של האלפים האיטלקיים, ניתן להגיע במכונית לגובה 2000 מטר לאזור של אגמים אלפיניים ושלגים.

 

סקרה סנט מישל - האתר היפה ביותר בפיאמונטה, מנזר בלתי אפשרי על ראש הר נישא בפתחו של עמק אלפיני של סוסה, נתן השראה לסרט שם הוורד, נמצא על קו האנרגיה של המלאך מיכאל ומוקדש להופעה שלו בימי הביניים, היה אחד מאתרי העליה לרגל העיקריים של אירופה.

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו