לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

פיתגורס - טיולים לרחבי העולם

מי היה פיתגורס?

הוא נולד בסמוס ב586 לפנה"ס, בגיל שמונה עשרה התחיל ללמוד את המסתורין האורפי, ובמקביל אסטרונומיה אצל תלס ופילוסופיה טבעית אצל אנקסימנדר. לאחר שלמד כל שאפשר ממסורות אלו יצא למסע רכישת ידע ברחבי העולם, הוא נסע לפניקיה, פרס בבל והודו, למד אצל הדרואידים ויהודים, וגילה עשרים ושניים שנה במצרים מוכנס בסוד המסתורין הגדולים ביותר.

בגיל 56 חזר לסאמוס והציג שם את תורתו הסימבולית, אך המקומיים לא יכלו לקבל זאת ולכן הוא עזב והתיישב ביוון הגדולה בסיציליה, מקים קהילה בשם corotona, יישוב רוחני שבו פעל במשך עשרים שנה, עד שעזב לmetapontum  ושם מת. במטפונטום הבית שלו הפך להיות מקדש.

הוא נחשב למאמן הנשמות, מקים אחווה שהיא דוגמא לקהילה אידיאלית שהטביעה השפעתה על העולם. השיטה של פיתגורס מכילה את כל המרכיבים החיוניים לחיים דתיים, פילוסופיים, ומיסטיים אמיתיים המובילים אל האלוהי. בדרך הרוחנית נשים וגברים היו שווים. הם הטיפו לצמחונות, התעסקו ברעיונות מתמטיים מופשטים, מוזיקה וספורט. חיים של איזון ומתינות.

 

 

פסוקי הזהב של פיתגורס

הפסוקים המפורסמים ביותר שלו נקראים "פסוקי הזהב" והם מכילים את תמצית תורתו. כנראה שלא נתחברו בהכרח על ידי פיתגורס עצמו, אלא על ידי התלמידים שלו וlysis בראשם. ששמע ממורו.
הפילוסוף מאלכסנדירה הירוקלס
hierocles of Alexandria שחי במאה החמישית אחר הספירה אומר על הפסוקים שהם היוו את תמצית התורה וכל בוקר לאחר הקימה ובערב לפני שהלכו לישון, החניכים היו קוראים אותם, בכדי להטמיע אותם בחייהם.

הפסוקים נוגעים בהיבטים מחשבתיים, חיבתיים, רגשיים ואמונתיים של האדם, ומפתחים את תכונות הנפש. הפעולה החיצונית של קריאה שלהם מהדהד בחדרים הפנימיים, וכל המרבה הרי זה משובח.

 

הפיתגוראים עסקו במוזיקה של הספירות, תדרים שמשלבים בין הכוכבים, מוזיקה, מתמטיקה וצורות גיאומטריות, ומבטאים את החוקיות שמאחורי עולם התופעות.

פיתגורס התפרסם בשאלה: מה זה האורקאל מדלפי?

 

 

קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור

המסתורין של הכבירים בסמותרקיה

המסתורין של אורפיאוס התרקי

המסתורין של דמטר ופרספונה באלואסיס


המסתורין של דיוניסוס והבכחיות

דתות המסתורין כללי

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו