לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

קבזה - טיולים לרחבי העולם

קבזה

קבזה – התורה הנסתרת ממנה התפתחה כל הרוחניות בעולם. מוראט יאגן

לפי מורה רוחני בשם מוראט יאגן החי ביום בקנדה, אך במקורו הוא אבחזי שגדל ונולד בתורכיה, מקור כל התורות הנסתרות של העולם הוא בהרי הקווקז, שם יש עד היום תורה נסתרת שנקראת "קבזה" והיא נשמרת על ידי אנשי אור בעמקים נסתרים בהרים. לפי דבריו הקווקז היה למעשה בלתי חדיר לפולשים עד למאה ה-19, ולכן יכלה להישמר בו במשך 26.000 שנה התורה הנסתרת. ישנם אנשים מוארים שחיו בעמקים הסגורים שהחזיקו בתורה זו, היא גרמה להם לחיות חיים ארוכים, ואכן בקווקז מתועדים האנשים המבוגרים ביותר והבריאים ביותר על פני כדור הארץ. אנשים כמו גורדייף הגיעו לקשר עם אותו בית ספר.

בזמן אימאם שאמיל, שהיה ראש המסדר הנקשבנדי בקווקז, היה ניסיון לשמור על עצמאות חבל ארץ זה, וכשהניסיון לא צלח, עזבו רבים מהמוארים את האזור, אך עדיין כיום אם תגיעו לעמקים נסתרים בהרים, תתרחש סופת שלגים, או חושך גדול, שימנע ממי שלא מתאים להמשיך את הדרך ולגלות את אותם מקומות.

מוראט יאגן עצמו נולד למשפחה אבחזית וקיבל חניכה בדרך זו על ידי זקני השבט. הם עזבו את אבחזיה לאחר כשלון המרד של אימאם שאמיל, עברו לתורכיה וקיבלו תפקיד בכיר באימפריה העותומאנית, אביו נפגש עם עבדול עזיז והרשים אותו כל כך, עד שמונה לביי בתורכיה האירופית, המשפחה עלתה לגדולה במסדרונות השלטון העותומאני.

 

הסולטאן אבדאל עזיז

המילה אבדאל בתורכית משמעה – זה היכול לשנות צורה. ואכן עבדול עזיז היה כזה. הוא הסולטאן התורכי שקירב את ארצו למערב ואף זכה בתואר אביר הבירית מהמלכה וויקטוריה, הוא נסע לאירופה והנהיג רפורמות בממלכה. בזמנו הוקמה האסיפה הארמנית. הוא הודח ב1876 ובעקבות הדחה זו חלה הרעה גדולה במצב האימפריה, והחלה מלחמת הבלקן בין רוסיה לעותומאנים

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו