לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

שבטים באתיופיה - טיולים לרחבי העולם

השבטים האבודים בדרום אתיופיה – 11 ימים מלאים

בטיול זה אנו נוסעים לדרום הרחוק של אתיופיה, אפריקה האמיתית, עמק האומו, אזור של שבטים, חיות וסוונות. מקום שם החיים נשמרו כפי שהיו במשך אלפי שנים, צורות חיים שונות ומשונות, החל מנערות שמכניסות צלחות לשפתיים וכלה בנערים שקופצים על שורת שוורים. ובכל מקום ריקודים, מוזיקה, טקסים ואמונות פאגאניות שבטיות קדומות.
הטיול הוא כולו בג'יפים, לודג'ים כפריים, נהגים אתיופים, טבע פראי וחיות.
ביום האחרון נטעם גם מאתיופיה הקלאסית, נבקר במקום הקדוש ביותר לנוצרים - דברה ליבאנוס

 

תוכנית הטיול.

יום 1. אזור האגמים של השבר הסורי אפריקאי.
נחיתה באדיס מוקדם בבוקר, הצטוות על הג'יפים, לכל גיפ נהג אתיופי! ונצא לכיוון הדרום. ארוחת בוקר באגם דברה זית, נסיעה לאזור האגמים של השבר הסורי אפריקאי, ציפורים באגם זינאי, שחייה באגם לוגאנו, ביקור בשמורות טבע, עם ערב נגיע לאגם הוואסה ללינה במלון מתקדם לחוף האגם.

יום 2. אנשי הסידמא, מקומות קדושים פאגאניים
נסיעה ליבלו, בדרך נבקר את שבטי הסידמא, נראה מקומות מקודשים פאגאניים, שדות אבנים עומדות ועליהם ציורים מסתוריים. נמשיך דרומה לאזור עמק האומו והשבטים, לינה בלודג' יבלו.

יום 3. אנשי הבורנה, לינה בכפר קונסו
נצא עם בוקר לכיוון מזרח, לבאר המזמרת, נכיר את אנשי הבורנה השואבים מים בזמרה. נמשיך לאזור הקונסו, שבטי הקונסו ידועים בחריצותם ובטרסות והחומות שהם בנו סביב כפריהם, לינה בלודג' אזור הקונסו

יום 4. שבטי קונסו, טסמאי וארבורה, הגעה לעמק האומו.
ביקור בכפרי הקונסו, אזור הדרום, שבטי טסמאי וארבורה. נכיר את צורות החיים השונות. ניפגש עם אנשים, נראה את הכפרים, הטוטמים, המלכים. ואם אפשר גם מוזיקה וריקודים. לינה בלודג' בעמק האומו. תורמי

יום 5. עמק האומו, כולל חציית הנהר בקנו. אנשי ההמר ושבט הגלב
נסיעה לאורומו, ביקור שבט הגלב, חציית נהר האומו בקנו. ביקור הכפרים המסורתיים באזור עמק האומו. קישוטי הגוף של אנשי ההמר. לינה בלודג' תורמי

יום 6. תורמי – ג'ינקה. אנשי הקארו.
ניסע בבוקר למורל לאנשי הקארו שנחשבים למומחים בציורי גוף, לאחר מכן נמשיך למעמקי שמורת עמק האומו לאזור ג'ינקה, לינה בלודג' ג'ינקה.

יום 7. אנשי המורסי
ניסע לבקר את שבט המורסי שנשותיהן מכניסות קערות לשפתיים... נבקר את המוזיאון האתנוגרפי בג'ינקה ואת השוק לסיכום הביקור בעמק האומו והכרת אנשיו ומסורותיהם. לינה בלודג' בג'ינקה.

יום 8. שבטי הארי והבינה, ארבינץ
ניסע לארבהמינץ, השוכנת בין שני אגמים נפלאים. בדרך נבקר את שבטי הארי והבינה. נשהה שתי לילות בלודג' ברמה טובה בארבהמינץ.

יום 9. אגם כאמו, שבטי הדרוז
נתחיל את היום בשיט באגם כאמו, נראה היפופוטמים ותנינים, לאחר מכן נעלה להרים הגבוהים להכיר את שבט הדרוז החי על צמח דמוי בננה שמספק את כל תצרוכתם. לינה בארבהמינץ.

יום 10. נסיעה צפונה לאדיס וביקור אתרים בדרך. יום מלא של טיול
נתחיל את הבוקר בנסיעה צפונה לאדיס בדרך ההרים היפה. בדרך נבקר את שבטי הקנבטה וההדיה. נגיע לאדיס לעת ערב. לינה באדיס אבבה.

יום 11. האתר הקדוש ביותר לנוצרים באתיופיה
ניסע צפונה לאזור הרמה של שואה. שעתיים נסיעה למנזר דברה ליבאנוס, מקום שם התבודד הנזיר תקלה היינמות ואתר עלייה לרגל החשוב ביותר באתיופיה. נראה את הכנסיות ומאות עולי הרגל, נלמד פרק בתורת הנזירות, נטייל בנחל הסמוך ונראה את הגשר הפורטוגלי, נשקיף על המצוקים האדירים שלרגלי ההרים. לעת ערב נחזור לאדיס, ארוחת ערב חגיגית וטיסה הביתה רק בלילה. 

 

מחיר הטיול: 

המחיר כולל:
כלכלה מלאה!
טיסה בינלאומית תל אביב – אדיס – תל אביב
וויזה והוצאות טיפול בוויזה
ג'יפים ל10 ימים
נהגים אתיופים
מיניבוס ליום אחד
מדריך אתיופי דובר אנגלית
מדריך ישראלי מומחה
כלכלה מלאה
10 לילות לינה בלודג'ים ומלונות
כניסות לכל האתרים
שיט באגמים ונהרות
טיפים לנותני שירותים מקומיים

המחיר לא כולל:
הוצאות אישיות
ביטוח בריאות - חובה
טיפ למדריך

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו