לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

שחר הזהב - טיולים לרחבי העולם

המסדר ההרמטי של שחר הזהב
hermetic order of the golden dawn

המסדר התחיל כחברה הרמטית על ידי אנשים החברים בענף האנגלי של התיאוסופיה בלונדון בהנהגת anna b kingford שלא היו מרוצים מהכיוון המזרחי של התנועה ורצו אזוטריקה מערבית, קבלה והרמטציזם. הצטרף אליהם Samuel liddel mathers  שכתב את הספר kabbala unveiled  והיה בבונים החופשיים וכן wynn Westcott שהיה קשור לרוזיקריאנים.
כשאנה קינגפורד מתה ב1888 שני הנותרים מטרס וווסקוט הקימו את מקדש איסיס אורניה ואת מסדר שחר הזהב, שהיה דומה במקצת למסדר צלב הוורד, אך קיבל גם נשים.

המסדר החדש משך רבים מחסידי התיאוסופיה וכנגדו בלבצקי ייסדה את "בתי הקסם" חוגים אזוטריים סגורים, רבים הצטרפו אליו כגון המשורר ייטס. וווסקוט טען שמאסטר צלב וורד מסתורי כתב לו הרשאה לפתוח את המסדר החדש, אלא שמטרס נטען לזיוף. לעומת זאת הוא עצמו טען להדרכה ממורים סודיים בפריז. והמשך של המסתורין של מצרים, יוון, ומסופוטמיה. הוא נהיה מנהיג יחיד ב1897 וארגן מחדש את המסדר. טקסים, ספרות, הרצאות, דרך רוחנית. הבאת האדם לעצמי הגבוה שלו, תוך טיהור וחיזוק הנפש, פיתוח איכויות. אדם קדמון בתוכך. מדע האוקולט.

המסדר תרגל מדיטציה, טקסי הפנטגרם הקטן לטיהור האאורה. לימד ידע תיאורטי, וחילק דרגות: דרגה 4 פילוסוף, 5 מארגן, 6 חניך 7 היירופנט. ווסקוט שימש כגשר לחברה התיאוסופית, שני החברות פעלו יחדיו כשחברים רבים שייכים לשניהם, מטרותיהם דומות ויש הסכם שיתוף פעולה ביניהם. הגרעין הפנימי הוקם ב1892 ואליו הורשו להיכנס רק אנשים במעמד 4 פילוסוף, הוא עסק בדרך פרקטית אזוטרית. בית ספר של חניכה, במסגרתו היה חדר מיוחד (מעין קבר של רוזנקוורץ – מייסד מסדר הוורד) שבתוכו אנשים עברו שינוי. בחוג הפנימי של המסדר עסקו בחוויות על חושיות, מראות, ספרים נסתרים, ידע. עברו דרך הספירות השונות. יצרו קשר עם המלאך השומר, חוויה של האני הגבוה, כל אחד מוצא את התאום – מלאך שלו.

בלימודים הגבוהים עסקו בפנטגרמים והקסגרמים, אדם הקים מחדש את הגוף הרוחני שלו. טענו לידע מאגי של חנוך, מסורת מצרית הכוללת אסטרולוגיה, טארות, גאומנטיקה, עץ החיים, בניית אלמנטים, סינתזה של המקרוקוסמוס והמיקרוקוסמוס.

מטרס מת ב1918. לפני מותו הסתכסך עם אליסטר קראולי שפרש מהמסדר ופרסם מעט מהסודות הפנימיים בחפיסת הטארות שלו. קלפי הטארות של וויט שהיה ממשיך של מטרס הם הנפוצים ביותר כיום ומקורם במסדר שחר הזהב.

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו