הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

תולדות ארמניה - טיולים לרחבי העולם

תולדות ארמניה לפי האגדה

הארמנים קוראים לעצמם "חייק" ולארצם "חייסטן". גמר בן יפת היה אביו של ארמנך ועל שמו ארמניה. אלא שאזכורים ראשונים של התיישבות בארמניה יש לנו בתקופת החיתים – מאה 14 לפני הספירה והאשורי המוקדם – מאה 12 לפני הספירה, אז מוזכר עם בשם "ניירי".

במאה ה-9 לפני הספירה הוקמה באזורי ארמניה ממלכה גדולה שנקראה אוררטו. הם נלחמו באשורים והקימו מבצרים, ירוואן בנויה על מבצר אוררטו עתיק. בזמן הזה גם התחיל קשר בין הממלכה הישראלית יהודית לבין האוררטו. במאה ה6 לפני הספירה נכבשה אוררטו על ידי הפרסים ומאז ועד היום יש השפעה חזקה של דת זרתוסתרא על הארמנים.

עם כיבושי אלכסנדר מוקדון חולקה ארמניה בין ממלכות הדיאודיכים, כשהיא סופגת השפעות יווניות. ההתפוררות של ממלכות אלו הביאה לתור הזהב של ארמניה שאוחדה לממלכה עצמאית גדולה ומשפיעה והגיע לשיא תחת שלטונו של טיגרת הגדול 90 לפנה"ס שהרחיב שלטונו עד דמשק והיה יריב ראוי לרומאים. אלא שאי אפשר היה לעמוד בפניהם וארמניה נכבשה

עם החלת השלטון הרומי על המזרח התיכון ועלייתה בפרס של השושלת הססנית החלה ארמניה להיות אזור גבול בין רומא לפרס, ומאוחר יותר בין פרס לביזנטיון – ממשיכתה של רומא ובין הערבים וביזנטיון. עובדה זו השפיעה על קורותיה במשך 1000 השנים הבאות, היותה מקום מאבק ומלחמה, בתחילה פוליטית, ועם הזמן גם דתית.
במאה ה10 עם החלשות הערבים והביזנטים מגיעה ארמניה לתור זהב נוסף תחת שלטונה של השושלת הבגרטית ולעצמאות בדרגה זו או אחרת.

 

 

ארמניה הקטנה

הפלישות הסלגוקיות במאה ה11 הביאו לנדידת חלק גדול מהאוכלוסיה למזרח הרי הטאורוס והקמת ממלכת קיליקיה הארמנית, זו קיבלה חיזוק עם מסעי הצלב והתקיימה כממלכה עצמאית עד המאה ה14. הארמנים בקיליקיה היו אלו שספגו את עיקר הפגיעה בשואה הארמנית – מלחמת העולם הראשונה ולמעשה היישוב הארמני באזור זה הושמד לחלוטין

 

היסטוריה של סבל

1000 השנים האחרונות בהיסטוריה של ארמניה הם שנים של סבל כשאור נמצא בקצה המנהרה. החל מזמן הסלגוקים החלו הארמנים לסבול מפלישות חוזרות ונשנות – המונגולים, תימור לנג, ולאחר מכן כיבוש של העותומאנים ומדי פעם הספאווים הפרסים. הארמנים היו אחד מעמודי השדרה של פקידות האימפריה העותומאנית, למרות כל הכיבושים והסבל הם שמרו על זהותם הדתית, תרבותית ולשונית. שיא השפל הגיע במלחמת העולם הראשונה עת הושמדו מיליון וחצי במה שנקרא השואה הארמנית, אבל לאחר מכן הוקמה רפובליקה קטנה על חלק מהשטח המקורי בתחומי ברית המועצות, שזכתה לעצמאות עם התפרקותה, יש כיום יותר ארמנים בחוץ לארץ מאשר בארץ עצמה.

 

מאמרים על ארמניה - לחצו לקישור

היסטוריה ארמנית

גרגורי המאיר

 

נצרות ארמנית

תרבות ארמניה

תולדות ארמניה

ארמניה והיהודים

אדריכלות ארמנית

נצרות ארמנית באתר טיולים בארץ

הקשר בין ארמניה לישראל, רובע ארמני בירושלים

פאוליקיאנים בארמניה

 

טיולים בארמניה

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו