הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אגם טאנה - טיולים לרחבי העולם

אגם טאנה מקור הנילוס הכחול

אגם טאנה הוא אגם גדול מאד – מעל 3000 קמ"ר, שטחו של הגליל כולו. האגם נמצא בגובה קרוב ל1800 מטר, עומקו המירבי 14 מטר והוא משמש כמקור לנילוס הכחול היוצא ממנו. באגם כמה עשרות איים מיושבים ששימשו מאז ימי קדם כמקומות מקודשים. עם הפיכת האתיופים לנוצרים ובמיוחד בימי הביניים התפתחה באיים מערכת ענפה של מנזרים.

נמצא באיים שרידים מקודשים שהגיעו מירושלים, אוצרות אמנות, קברי קדושים. החשיבות שלהם עלתה בזמן הכיבוש המוסלמי של אתיופיה על ידי אחמד גרן, בגלל שלא היו לא סירות, האיים היו המקום היחיד שבו נשמרה הנצרות האתיופית ואוצרות האמנות הדתית לא הושמדו.

  

מנזרי אגם טאנה


מנזרי אגם טאנה הגיעו לשיאם בתקופת השושלת הסלומונית, ישנם שבעה מנזרים שנחשבים לשבעה כוכבים מסביב לאגם, הם קשורים לשבעה קדושים ולשבע הכנסיות הראשיות המופיעות ביוחנן. היצירה האמנותית החדשה של תור הזהב האתיופי באה לידי ביטוי בבניית המנזרים והכנסיות, ניתן למצוא בהם שרידים מקודשים, ציורים, ספרים וחפצים מתור הזהב. החשיבות שלהם עלתה בזמן הכיבוש המוסלמי של אתיופיה על ידי אחמד גרן, בגלל שלא היו למוסלמים סירות הם לא חוללו, האיים היו המקום היחיד שבו נשמרה הנצרות האתיופית ואוצרות האמנות הדתית לא הושמדו.
 
קבוצות האיים מתחלקות לשלוש:
האיים שבדרום הקרובים לעיר בהיר דאר, אליהם ניתן להגיע במסע סירה של שעה. באי הבולט קיברן גבריאל מנזר לגברים בלבד ומולו אי ובו מנזר לנשים בלבד.
מנזר וכנסיית גברה מרים נמצאים על אי לא רחוק מבהיר דאר, בפתח היציאה של הנילוס מאגם טאנה. הגישה למקום קלה, והוא חלק אינטגרלי מהפלגות באגם וביקור באזור. מקים הכנסייה הוא עמדה ציון ובתוכה אבנים שהוא הביא מירושלים (אולי מכנסיית הקבר), בבית האוצר שלה מנורה דמות חנוכייה בת 800 שנה, יש לה שמונה נרות ומגן דוד במרכז, הנזיר במקום מסביר שכוכב זה אור, ולכן זה עושה תשע נרות והם לכבוד תשע הקדושים, בנוסף על כך יש במקום ספרים בני 900 שנה. הכנסייה עגולה בסגנון אופייני, הציורים שבה חודשו לאחרונה

קבוצת האיים במרכז המצריכים יום נסיעה שלם ובהם דגה אסטפנוס daga estifanos ונרגה סלסי. המנזר החשוב ביותר מבחינת תור הזהב האתיופי הוא דגה סטפנוס – על האי הגדול ביותר, בו נמצאים שלדיהם של המלך דוד, זרע יעקוב, יכונו אמלק, ועוד. השלדים נמצאים בארונות שיש. את המנזר ייסד בן אחיו של יכונו אמלק שהיה תלמידו של איאוס ממואה – ממנזר דברה הייק אסטפנוס. הוא היה חבר לכיתה של תקלה היינמות וכונה שומר הזמן. המקום נחשב כנציג גן עדן עלי אדמות ומלכי גונדר נהגו לבלות בו כמה שבועות בהתבודדות. כל יום ראשון אחר הצהריים נושבת במקום רוח מגן עדן. היילה סלסי שיפץ את הכנסייה.
 
קבוצת האיים במזרח, ובהם חשוב במיוחד האי טאנה קריקוס tana kirkus בו היה מקדש יהודי קדום ולפי טענתו של גרהם הנקוק בו שהה ארון הברית לפני שהגיע לאקסום. אל האיים במזרח ניתן להגיע במסע של חצי יום.
בנוסף לאיים ישנו את חצי האי זגה zega, שגם אליו מגיעים בסירה, ובו מספר כנסיות חשובות ובראשן אורה קידן מיהרט ura kidane mihiret זהו מקום שמבוקר על ידי הרבה תיירים ונמצא על חצי האי זנגהי. יש שם ציורי קיר מרשימים. המקום הוקם על ידי עמדה ציון ויש בו גם הרבה ספרים וכתרים קדושים. הקדוש של המקום שמו בטרה מרים, betre משמעו מקל. היה לו מקל פלאי שבעזרתו הוא גירש את השדים והפך את האזור לנוצרי. הוא היה עוזר למלך

 

ראו מאמרים - לחצו לקישור
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו