הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אולם המים - טיולים לרחבי העולם

לקריאה על אולמות המקדש השונים - לחצו לקישור

אולם האדמה
אולם המתכות
אולם המבוך
אולם הספרואידים
אולם הניצחון
אולם המים
החדר הכחול
אולם המראות

 

אולם המים לעומק

האולם הגדול הראשון שנחפר במקדש הוא אולם המים, שהתחיל להיבנות לאחר השלמת החדר הכחול, והושלם בעצמו בשנת 1989, שלוש שנים לפני הגילוי הפומבי של המקום.
אולם המים בנוי בצורה של גביע, או אם תרצו, רחם, עמוק בתוך האדמה זהו אי המוקף כולו מים. מסביב לאולם, בקירות החדר, זורמים מים בצינורות נחושת, ויוצרים מעין מכונה אנרגטית ענקית. אנשי דמנהור מעניקים להם טיפול מיוחד. החדר איננו גביע פשוט, אלא מורכב משלושה כדורים המתחברים אחד עם השני: חלק מהכדור הראשון זה הכיפה של התקרה, שבתוכה פסיפס זכוכית ענק. חצי מהכדור השני הוא החדר עצמו, והכדור השלישי קשור לנישה שבתוכה נמצא המזבח הראשי של האולם. זהו חצי כדור קטן והפוך, היוצר מעין גביע קטן נוסף בתוך הגביע הגדול שהוא האולם - חדר.
אולם המים נמצא ליד החדר הכחול וקשור אליו בשני מובנים:
ראשית דבר לספרואיד הכחול הענק שנמצא בחדר הכחול יש חבר מעבר לקיר באולם המים, ספרואיד כחול נוסף המוקדש לאנרגיה של הירח, אותה אנרגיה שאמורה לעורר אותנו בלילה החשוך שבו אנחנו נמצאים. לפניו פסיפס זכוכית צבעוני על דלת הזכוכית שמפרידה אותו מהעולם, ועליה ציור של ירח חסר, הפונה כלפי מעלה בצורת גביע, מסמל את העיקרון הנשי.
שנית, שני החדרים קשורים לחדרים תת קרקעיים הנמצאים במקומות אחרים בעולם: החדר הכחול הוא בדמות חדרי חניכה אותם ניתן למצוא במקומות כמו יוון, בולגריה – תרקיה, איטליה, אירלנד. חדרים שמעבירים את השוהה בהם תהליך שינוי והארה בגלל צורתם, המכשירים האנרגטיים שבהם, ומקומם בתוך האדמה.
אולם המים מזכיר את חדר הרשומות הנמצא מתחת לספינקס בגיזה, ומאגרי ידע אזוטרי נסתרים ברחבי העולם. לפי מסורות רוחניות עתיקות; מתחת לספינקס (או הפירמידה הגדולה) ישנו חדר חבוי ובו כל הידע של העולם, לגבי מה שהיה ומה שיהיה (האמונה הזו נפוצה אפילו בקרב שכננו הדרוזים). באנגלית זה נקרא hall of records. במקומות רבים בעולם ישנם אגדות על חללים תת קרקעיים, מקומות שהם מעין ספרייה של ידע, בין אם אקאשי (בצורה אנרגטית) או ממשי. בסין ישנם אגדות על חדר שנמצא מתחת לפירמידה של המלך צ'ין, במקסיקו על חדרים מתחת לפירמידות השמש והירח. במצרים ישנם עוד כמה מיקומים אפשריים לחדרים נסתרים, כגון אבידוס והפירמידה של צ'וסר, וכך גם בבבל, איראן, ואפילו איטליה.
אולם המים בדמנהור הוא קודם כל מאגר של ידע לגבי מה שהיה ומה שיהיה, העקרונות לפיהם העולם עובד, ומטרת חיי אדם והיקום. האולם הוא מעין ספריה רוחנית שמופיעה בכתבים שעל הקירות, ודרכה אפשר ללמוד על ההיסטוריה האנושית ולקבל ידע של חיפוש רוחני בעולם. רק משהושלם מאגר זה, והועצם בתוקף היותו במפגש קווים סינכרוניים, יכול היה שאר המקדש להיבנות.
חוק הצורה הגיאומטרית ומשמעותו לגבי המים 
אולם המים הוא האולם היחיד שאותו פלקו קישט בעצמו. על גבי הקירות הוא כתב בשתיים-עשרה שפות עתיקות את מכלול הידע האנושי החשוב לפי תפישתו. פלקו צייר סמלים, צורות גיאומטריות, מבוכים, שהם קודים של תורה עתיקה חדשה. בתוך כך זה נמצאים הקווים המנחים שעומדים מאחורי עיצוב וסידור החדרים השונים שבמקדש.
במילים אחרות: באולם המים פלקו כתב וצייר על הקירות את תכניות ותבניות מקדש האדם, בניית הקהילה, יסודות הדרך הרוחנית של דמנהור, ואת מה שהיה ומה שיהיה. תכניות אלו מופיעות בצורה מדוללת יותר בחדרים האחרים והאמנות של המקדש כולו.
יסוד המים מחבר אותנו לתת מודע שלנו, הדרך של דמנהור היא להיזכר, כל הידע כבר קיים בתוכנו, ההבדל בין פלקו לבין אנשים אחרים לפי תפישתם, הוא שהוא נולד זוכר, ואת הזיכרונות הללו העלה על הקירות. 
ואכן כשמתבוננים בקירות מגלים כמה דברים:
במקומות שונים מופיעים טבלאות עם מעין סידור אותיות עתיק, המזכיר במקצת את הכתב הפיניקי הקדום, או כתב הסנקסריט. לפי אמונת אנשי דמנהור שפה יכולה להכיל אנרגיה, גם בצלילים, גם בצורת האותיות וגם בעיצורים והתנועות. בעבר השתמשו בשפה בצורה מאגית והמילים היו כעין מכלים של אנרגיה, כיום הכוח של השפה אבד והמילים הם כמו תיבות ריקות, אלא שבדמנהור מצאו וחידשו את השפה הקדומה שהיא מקור כל השפות, ומשתמשים בה בטקסים ובפעולות מאגיות שנועדו לשנות ולהשפיע על הסביבה. לשפה עתיקה זו יש כתב תמונות וסמלים, שאיננו פונטי, והוא מוצג במקומות שונים באמנות, ריקוד, ציור, שירה וטקסטים קדושים. ישנה אפילו מערכת קלפים שבה מופיעים האותיות העתיקות בליווי תמונות המייצגות את השפעתם. אלא שפלקו כתב על קירות אולם המים את האותיות של שתיים עשרה שפות עתיקות נוספות, שהם בעצם קוד שפיענוחו יאפשר הרבה גילויים ותובנות בעתיד.
בנוסף לאותיות ניתן לראות במקומות שונים מעין מבוכים או ספירלות, אלו הם תבניות של סלפיקות, מכשירים אנרגטיים המיוצרים בדמנהור כעזר להתפתחות ולחיי יום יום, וככלי למשכן אנרגיות גבוהות וחוץ ארציות. התבניות הללו הם מדע שעושים בו כיום שימוש במכשירים השונים, מבוכים ביער הקדוש, באמנות ועוד, והוא ילך ויתפתח בעתיד.
דבר נוסף שניתן להבחין בו הוא ייצוג של אלוהיות מצריות בצורה של קרטושים (מרכיב בכתב החרטומים שבעיקרו הוא צורת אליפסה סגורה שבתוכה אותיות וסמלים המציינים אלוהות או בן מלוכה), האלוהיות המופיעות הן: התור (האל פרה אם), סת (האל ההורס), הורוס (אל נץ), מות (האלה אם של תביי), אוסיריס (מלך השאול), סחמת (האלה לביאה), פתה (אל המתים, נפח), אנוביס (אל תן הקבורה), אטום (האל של תביי), תות (אל הידע והכתיבה), חלק מהקרטושים הם בצורת חיפושית הזבל, שלפי המצרים סוחבת על גבה את השמש, במקומות מסוימים מופיע הורוס יושב בפני עצמו
על קירות אולם המים, בין הכתבים המסתוריים וסמלי הכוכבים, ישנם ארבעה נחשים, ספק דרקונים מוזהבים, המסמלים את מקום המפגש והכניסה אל האולם של ארבעה קווים סינכרוניים מבין העשרים ושמונה המרשתים את כדור הארץ. אולם המים בפרט ומקדש האדם בכלל הם מקום מפגש של ארבעה קווים סינכרוניים.
מסביב לנחשים כל מיני סמלים של כוכבים ידועים ושאינם ידועים, לפי האמונה של אנשי דמנהור הקווים הסינכרוניים מחברים מקומות שונים בתוך כדור הארץ, עם מערכות כוכבים מחוצה לו כגון אוריון או סיריוס.
בנוסף לכל המתואר לעיל ניתן למצוא על הקירות ציורים של ידיים עם סמלים עליהם, צורות גיאומטריות כגון משולש או ריבוע, שרטוטים שנראים כמו נוסחאות מתמטיות, רצפים של חוליות המתחלפות בין + ל - . חיצים וקווים, נר, משהו שנראה כמו שמש וכוכבי לכת, מילים שונות בכמה שפות, וסמלים שונים. הצבעים שפלקו משתמש בהם בציוריו – כתביו הם אדום, כחול, שחור, וגם כסף וזהב.
מטרתו של אולם המים היא להוליד, לעורר, להעיר, להבעיר אש פנימית הקשורה לחיפוש ולרוחניות באדם. השם אולם מים מטעה במקצת, מכיוון שאולם זה מוקדש לעיקרון הנשי בכללותו ולא רק למים. למעשה זהו עקרון הלידה של הבריאה. ההתעוררות הרוחנית שקורית בו מסומלת על ידי אש תמיד של נר דולק הנמצא מאחורי ספרואיד שמעל מזבח בצד החדר.
באולם ישנם שני מזבחות בשני צדי החדר בתוך גומחות שבקיר, גומחה אחת מופרדת על ידי דלת זכוכית צבעונית והשנייה פתוחה. בשתי הגומחות מוצבים ספרואידים (כדורים עגולים מלאים נוזל אלכימי). האחד מוקדש לירח ויסוד המים, והשני – ליסוד האש. מים ואש משלימים זה את זה, ולפי הקבלה היהודית מהחיבור ביניהם העולם נוצר.

התקרה של אולם המים היא פסיפס זכוכית טיפני כחולה, פסיפס זכוכית ענק שקוטר שש מטר ובו ששת אלפים חתיכות (לכל מספר ומידה במקדש יש משמעות). במרכזו הדגל של דמנהור כלוא בתוך כוכב עם שמונה עלי כותרת. הפרח נפתח כמו בקליידוסקופ לאלפי חתיכות זכוכית צבעוניות, רובם בגווני הכחול, היוצרות תוואים של מעין גלים וזרימה. האור העובר דרכם נשבר, מתפצל, לאלפי חתיכות, קרניים, וזהו תפקידו של המבקר בחדר – האדם, לחבר את הכל לשלם הראשוני, לדבר אחד.

לאחר השלמת בניית אולם המים ובמקביל לו החלה בנייה של חלקים נוספים של המקדש, מעין התפשטות שלו לכל הכיוונים.
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו