הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אור מיסטי בבלקן - טיולים לרחבי העולם

אור מיסטי בבלקן - הציור בכניסה למנזר של סנט נחום באוכריד.

בכניסה למנזר של סנט נחום, השוכן במיקום נפלא לחופי אגם אוכריד, מעל דלת הכניסה, ישנו פסיפס ובו נראה אדם על כרכרה שנגררת על ידי דוב ושור. סנט נחום מסתכל על האדם מהצד ובתמונה נוספת שמאלה יותר הוא נראה סוחב את הדוב.
מדריכי התיירות ה"רגילים" מסבירים שכשהקדוש נחום הגיע לסביבה הוא שמע שדוב אחד טרף שור של אחד האיכרים, ואותו איכר לא מסוגל היה לחרוש את שדותיו. ולכן סנט נחום הלך ליער, תפש את הדוב והכריח אותו למשוך את העגלה/מרכבה/מחרשה במשך שנה כעונש על מעשהו. זהו הסבר נחמד ומעלה חיוך על פני המטיילים, אך אין זה ההסבר היחידי, למעשה זהו הסבר להדיוטות שנועד לכסות על המשמעות האמיתית של התמונה שהיא עמוקה הרבה יותר.
 
סנט נחום לא היה נזיר פשוט, מאחז עיניים ועושה ניסים, אלא היה אחד האנשים המלומדים בתקופתו, ראש המכללה ללימוד גבוה בבירת בולגריה – פרסלב, מדען ורופא ומורהו ומחנכו האישי של סימון הראשון, הצאר הבולגרי החשוב ביותר בהיסטוריה של בולגריה. יתרה מזאת, סנט נחום גדל על מסורת תורת הסוד הנוצרית שמרכזה באותה תקופה היה בהר אתוס, מסורת ה"סיכייה". הוא היה אחד מהנזירים הסיכיים שהתמקדו ב"תיאוזיס" הפיכת אדם לאל דרך התחברות לעולמות הלא נראים בעזרת טכניקות של מדיטציה, התבוננות, חזרה על משפטים, נשימות, ועוד....
ובכן.... מה המשמעות האמיתית של הציור המוצג בכניסה למנזר של סנט נחום? הציור שבו שור ודוב סוחבים עגלה ועליה איכר? משמעות זו כל כך ברורה שהיא זועקת לשמיים למי שמבין ובקיא בידע האזוטרי, אך נשארת חסויה ובגדר סיפורי בדים להמון הבור וכך תוכנן הדבר..
 
המשמעות היא שבכדי להצליח בדרך רוחנית הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לרתום את שני הכוחות המנוגדים שבתוכך לכיוון אחד. זה מה שמופיע בתנ"ך במשפטים: "וגר זאב עם כבש ונמר עם גדי ירבץ". אלו לא בעלי חיים חיצוניים!!!   תמיד כשמופיעים בעלי חיים בפסיפסים נוצריים הם מסמלים תכונות בתוך האדם! הנזירים ראו בעולם החיצוני השתקפות של העולם הפנימי ובמאבק מול הקושי שלו מאבק בחולשות פנימיות. שתי החיות, השור והדוב, הם שני הניגודים שבתוכנו, הטוב והרע, המתורבת והפראי, השחור והלבן.

 

 

הדרך הרוחנית הנוצרית

במסורות רוחניות עכשוויות של המערב התפרסם סיפורו של מורה בשם גורדייף (היישובים יודפת בצפון ונאות סמדר בדרום מנסים ליישם חלקים מדרכו). גורדייף חי בסוף המאה ה19 ותחילת המאה ה20 והיה חלק מקבוצה של אנשים שחיפשה בכל העולם קיומה של אמת של חיי אנוש שאבדה במהלך ההיסטוריה אך עדיין קיימת בבתי ספר נסתרים.
לאחר מאמצים מרובים ושנים רבות של חיפוש מגיע גורדייף לבית ספר רוחני בהרי מרכז אסיה בה האמת עדיין נשמרת ובה מלמדים תרגולות רוחניות המקדמות אדם בדרך התפתחות רוחנית אמיתית. באותו בית ספר יש תרגולות מיוחדות של מוזיקה, שירה, מדיטציה, העוזרות לפתח מרכזי אנרגיה רדומים באדם ולגרום לו להיות יותר ממה שהוא. גורדייף מבקש מהמאסטר להתקבל ללימודים. והמאסטר עונה לו כך: "אתה בא אלי כרגע כמו כבשה, אבל יש בתוכך גם זאב! האם תוכל לגרום לכך ששני אלו יחיו ביחד בשלום?"
כל הסצנה היפה הזו וסיפור החיפוש המופלא מופיעים בסרט "פגישות עם אנשים מיוחדים".
 
ובכן, השלב הראשון בדרך רוחנית כלשהי, בין אם היא מהמזרח או מהמערב, הוא להכיר בעיקרון הדואליות השולט בעולם וגם בנו ולהתעלות מעליו. זו משמעות המרכבה והרוכב. המרכבה היא סמל לחלקים הגבוהים של המערכת האנושית: מרכזי האנרגיה, הנפש, האינטלקט, ועוד... והאיש הרוכב עליה הוא האני הגבוה, האני האמיתי.
המשמעות של הציור בכניסה למנזר סנט נחום היא שהצעד הראשון בדרך הרוחנית הוא לרתום את שני הניגודים שבתוכך לכיוון אחד כך שיוכלו להוביל את המרכבה, שהיא המערכת האנושית אל הכיוון הנכון. ושמי שצריך לקבוע לאן הולכים ולשלוט במערכת האנושית זה האני הגבוה, העצמי הגבוה, המחובר ישירות לאלוהים.
 
המוטיב של המרכבה הנמשכת על ידי כמה כוחות מנוגדים ונשלטת על ידי האדם העומד עליה הוא מוטיב מאד עתיק ומופיע בהרבה דרכים רוחניות: הוא מופיע בקלפי הטארות בקלף מספר שבע. קלף המרכבה בדיוק באותה צורה שבה הוא מופיע בציור בכניסה למנזר סנט נחום, אלא ששם, בקלף מספר שבע, המרכבה נמשכת על ידי שני ספינקסים, חיות אגדתיות שאחד מהם הוא שחור ואחד לבן, וזה מה שמסמל את הניגודים.
מוטיב המרכבה מופיע גם במיסטיקה הניאו פלטוניות באימפריה הרומית,, זוהי מרכבתו של הליוס אל השמש הנמשכת על ידי ארבעה סוסים, מוטיב המרכבה מופיע גם ביהדות, החל מהסיפור של אליהו העולה לשמיים במרכבה הנמשכת על ידי ארבעה סוסים, וכלה בקבלה שבה עץ הספירות הוא המרכבה ומסמל את המערכת האנושית.
 

 


 

תמצית הסיפור האנושי

הציור בכניסה לכנסיית סנט נחום באגם אוכריד מספר בתמצית את כל הסיפור האנושי כולו. למרבית האנשים, למעגל החיצוני של האנושות, זהו לא יותר מסיפור אגדה רגיל ומטופש שקשור לאמונות טפלות ופולחן קדושים שכבר עבר זמנו בעולם. למאמינים זהו הוכחה לא רציונאלית לקיומו של האל שהם דבקים בה בכל כוחם גם כנגד עובדות ומציאות, כי זה מה שיש להם להיאחז בו ובנוסף לכך הם מרגישים, חלקם, באינסטינקט שיש כאן משהו נוסף, אחר.

למי שמבין, לאנשים האזוטריים, למעגל הפנימי, ברור כשמש שיש כאן מסורת רוחנית עמוקה וידע עתיק וחכם העובר מדת לדת ותקופה לתקופה וקיים אצל כל המורים הגדולים של האנושות. הידע הזה חוצה גבולות של עמים ודתות כי ביסודו של דבר כולנו בנויים אותו הדבר, בכולנו יש גם כבשה וגם זאב, גם דוב וגם שור, ואנחנו נאבקים בכדי להשלים ביניהם ולרתום אותם למרכבה שתוביל אותנו ליעד. סנט נחום ידע את זה, פלוטינוס ידע זאת, האר"י הקדוש ידע זאת וגם גורדייף ידע זאת, וכל אחד ניסה ללמד את הדברים בדרכו.
 

מאמרים מקדוניה  - לחצו לקישור:

היסטוריה מקדוניה 

מצב עכשווי מקדוניה 

תרבות ודתות מקדוניה 

סטונהג בבלקן 

אור מיסטי בבלקן

מרכז מקדוניה

מערב מקדוניה

מזרח מקדוניה

אגם אוכריד

 עצמאות מקדוניה

 

הצעות לטיולים במקדוניה - לחצו לקישור

טיול לקבוצות סגורות

מקדוניה וצפון יוון

טיול מוזיקאלי

ג'יפים מקדוניה

קבוצות קטנות 

טיול יין במקדוניה ובולגריה

טראק בשמורת מברובו

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו