הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

איליאדה ואודיסאה - טיולים לרחבי העולם

מי כתב את האליאידה והאודיסאה?

הומרוס הוא משורר עיוור שלא יודעים היכן נולד, כנראה באחת מערי אסיה הקטנה, אולי בכיוס. הוא חיבר את האליאדה והאודיסאה שהם המיתוס המכונן של תרבות יוון ומסמלים את תחילת התקופה הארכאית במאה ה8 לפני הספירה. הספר תורגם לעברית בכמה גרסאות.
ישנם תפרים די גסים בין חלקים שונים של היצירה החיבור עבר כנראה כמה שלבים ולא נכתב על ידי בן אדם אחד
האליאדה - אפיזודה של כמה שבועות בסוף מלחמת טרויה העוסקת בזעמו של אכילס. כמה שבועות בשנה האחרונה של המלחמה. העליילה מסתיימת עם מותו של הקטור נסיך טרויה והלווייתו, ולא מוזכר בה מקרה סוס העץ, מותו של אכילס, וכל מה שקרה לפני השנה העשירית למלחמה. כל הדברים הללו נזכרים במקורות אחרים.

האודיסאה - מספרת את סיפורו של אודיסוס, אחד הגיבורים היוונים במלחמה, הוא הגה את תחבולת סוס העץ, רב תחבולות וערום, לאחר המלחמה חוזר בשייט לביתו באיתיקה, אך בדרך הולך לאיבוד ולוקח לו 10 שנים נוספות לחזור הביתה, במהלכם הוא חודר למרחב מיתי עם קיקלופים ונימפות. הספר מספר גם מה קורה בבית שלו בזמן הזה. אשתו ובנו.

בראשית בתחילת המאה ה8 טרם היה כתב ביוון, היצירות חוברו בעל פה, העלילות שמתוארות בהם הן מסוף התקופה המיקנית - 1200 לפני הספירה, לפני 400 שנה. חשבו שזה סיפור דמיוני, עד שהגיע שלימן וגילה את שרידי טרויה, הוא חפר גם במיקני, אוונס חופר בקנוסוס. מגלים דברים מדהימים התואמים אחד לאחד תיאורים הנמצאים בתוך הכתבים ההומרים. למשל, יש תיאור של קסדה העשויה מניבים של חזיר בר. במאה ה8 אין דברים דומים לזה, אבל בחפירות מצאו קסדות מהסוג הזה מהמאה ה13 לפני הספירה. קסדה כמו שהומרוס תיאר לאחר 400 שנה, אותו דבר גם בנוגע למבנה הארכיטקטוני של הארמון המיקני בפילוס. התיאורים של האודיסאה הם מדוייקים למבנים מ1200 לפני הספירה שלא היו כמותם במאה ה8.

איך עבר כל המידע הזה?

ישנו גם מידע לא מדוייק. בסביבות 1200 לפני הספירה נערכו קרבות באמצעות כרכרות קרב. הומרוס מתאר את המרכבות בצורה נכונה, אבל התיאור של איך נלחמים מהם הוא לא נכון. באיליאדה הגיבורים יורדים מהמרכבות ונלחמים פנים אל פנים ואילו בתקופה המיקינית נלחמו מעל המרכבות. במאה ה8 לא נלחמים במרכבות. ברור שלהומרוס הגיע מידע מפורט אבל הוא לא יכול היה לדמיין מעבר לכך, איך הם נלחמו.
משמעות סמלית של המיתולוגיה היוונית

לפי בית הספר האורפי, אודיסוס מסמל מודעות מתעוררת של האדם המחפש לאחר שנים רבות של התמודדות עם העולם – המיוצג על ידי הטרויאנים, למצוא ידע על עצמו ולחזור לאשתו הנאמנה פנלופה המייצגת את האופי הגבוה והרוחניות. הוא צריך להתגבר על מכשולים במסע הגיבור, בעוד פנלופה אורגת על הנול שלה תוואים ומבוכים.
תרבויות עולמי מוציאה טיולים בעקבות האודיסאה למערב יוון – מקום האי של איתקה, ממנו בא ואליו חוזר אודיסוס.

 
 

 

 

קראו מאמרים הקשורים לנושא זה - לחצו לקישור
מיתולוגיה כללי
איליאדה ואודיסה
פרומתיאוס
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו