הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

היסטוריה רוחנית קדומה - טיולים לרחבי העולם

היסטוריה רוחנית קדומה של אירופה
סיכומים מהספר
harry salman, Europe a continent with global mission 

לפי ספרו של הארי סלמן, פרופסור הולנדי הקרוב לחוגי האחווה הלבנה והאנתרופוסופיה, העוסק בהיסטוריה הרוחנית של העולם, לתרבויות שהופיעו באירופה תפקיד שעדיין לא הסתיים, בפיתוח האגו ויכולת הנפרדות (אינדיבידואציה) האנושית, שתביא, בסופו של תהליך, ליכולות של הכללה, הארה, יצירה ומימוש ברמה גבוהה יותר.
 
הכל מתחיל בקיומה של יבשת אבודה בשם אטלנטיס בצפון האוקיינוס האטלנטי. ביבשת זו, המוזכרת אף בכתביו של אפלטון התפתחה תרבות אנושית מתקדמת השונה מזו שאנו מכירים כיום. תרבות זו הגיעה לשיא לפני -20.000 שנה, אלא שאז החלו לפקוד אותה אסונות אפוקליפטיים, שבסופו של דבר הביאו לשקיעתה בים ולהיעלמותה הסופית לפני 10.000 שנה. האסונות הביאו לגלי הגירה של מלומדים וחניכים למקומות שונים בעולם שם הקימו מרכזי לימוד וחניכה. באטלנטיס האבודה היו שני סוגים שונים של חניכה: הענף הצפוני הוביל לידע של סודות הטבע והמקרוקוסמוס, הענף הדרומי הביא לעולם הפנימי של הנפש, מעמקי האדמה והמיקרוקוסמוס. זה היה עולמה של אלת האדמה והאלים הכתוניים (אלים הקשורים אל האדמה ומה שמתחת לאדמה דוגמת ארוס, דיוניסוס והאדס). העולם הראשון היה מקום מושב השכל והאלים האולימפיים, ספירות הכוכבים והמלאכים.
 
לפי סלמן פליטים וגלי הגירה מאטלנטיס הגיעו לאירופה בשני נתיבים עיקריים: האחד מדרום דרך אזורה הים התיכון, והשני מצפון דרך אזורי מרכז וצפון היבשת. ההגירה הצפונית התגשמה בעמים ההודו אירופאים, ההגירה הדרומית בעמים השמים, הפיניקים ועמי מזרח הים התיכון הקדומים היו צאצאים של גל הגירה שלישי.
הפליטים מאטלנטיס הקימו בכל העולם, ובמיוחד באירופה מרכזי מסתורין ולימוד. המפגש בין הענף הדרומי של ההגירה והענף הצפוני התרחש על אדמת אירופה והיה פורה במיוחד. בזמן שיא תקופת הקרח – לפני 16.000 שנה, כשאת לונדון כיסה קרחון בגובה שני קילומטר, מרכזי התרבות היו באיטליה, ספרד ובמיוחד בבלקן. במרכזי התרבות (המסתורין) שנוצרו התרחש תהליך יסוד האדם החדש, ההומו ספיאן ספיאן, שהחליף את האדם הניאנדרטלי, כגיבוש של כמה אוכלוסיות: הציידים, החוואים, הדרואידים, בוני האתרים המגליתים, האומנים, הרועים, הכורים והסוחרים.

אטלנטיס חוותה קטסטרופות שונות לפני 50.000 שנה ו28.000 שנה, לפי שטיינר פליטים מהמרכז הנבואי  הצפוני של יופיטר הגרו למרכז אסיה בהנהגת מאנו, שנקרא גם נוח. בדרכם הם השאירו קבוצות שונות באירופה. מנו הקים קהילת כוהנים ואחווה מצפון לטיבט. משם יצאו שליחים לפני עשרת אלפים שנה שנקראו שבע הרישים להודו, שליחים למצרים ועוד. משם הגיע זרתוסתרא, ומשם יצאו אנשים למזרח התיכון ולאירופה באלף הרביעי לפני הספירה.

המוארים הקימו לאורכה ולרוחבה של אירופה בתי ספר רוחניים ומרכזי נבואה, זאת הייתה הרשת של הפצת הידע שהשפיעה על התפתחות התרבות האנושית.
מרכזי האורקאל החשובים באירופה היו:
באיטליה: קומאי, הר גרגנו וקאוריה cauria בקורסיקה
ביוון והבלקן: מקדש דיוניסוס ברודופי, דודוני ודלפי
מרכזי מסתורין באירופה:
מסביב לים האגאי: אלואסיס, קנוסוס בכרתים, אפסוס, טרויה, סמותרקיה
באיטליה: אלבה לונגה
במזרח התיכון: ירושלים, צור, הליופוליס
בצפון אירופה: סנטיאגו, צארטרס וקרנק בצרפת, סטונהג, אנגלסי וניוגרנג באיים הבריטיים
בגרמניה וסקנדינביה: אודילנברג, אקסטסטיין, ארקונה ונרטוב.
בגיאורגיה קולכיס
 
 

העמים השונים של אירופה

האדם החדש התפשט מאזור ארץ הבסקים ופינלנד, שם יש את ריכוז הגנים הגבוה ביותר, הוא הושפע מההגירות של ההודו אירופאים מערבות רוסיה ואסיה החל מהאלף השלישי - שני לפני הספירה.
 

הגרמנים

המרכז הרוחני החשוב ביותר היה ב externsteine בצפון, האימון היה באומן ונוכחות, תצפיות אסטרונומיות. בדנמרק התפתח מרז של מסתורין האלה נרתוס nerthus אלת הפריון. כחלק מהפולחן שלה יחסי מין הותרו רק בתחילת האביב כך שכל הילדים יוולדו בשבועות שלאחר היום הקצר בשנה. האל הראשי היה ווטן, שהתגשם בחניך זיגפריד הוא נודע בשם אודין, האגדה הגרמנית מדברת על בחורה כלואה על ידי דרקון בשם הילדה שזיגפריד צריך לחלץ, הוא חיבר את האלף בית הרוני – סימנים, והתחיל את המסורת של שירה אפית בעל פה.
הרעם של האל תור סימל הפעלה של האגו בתוך האדם. וותן והאחרים נלחמו בענקים ומפלצות, ובעיקר עם צאצאיו של לוקי – לוציפר הגרמני ושלושת ילדיו: אגואיזם, חוסר אמת, מחלה ומוות. האלים הפסידו במלחמה ונפלו, האל היחיד שנשאר הוא וודר בנו של וותן. ראשון נפל האל בלדור שסימל יכולת על חושית. כשאדם ינצח את כוחות האגו והרוע ויחזק את הקשר עם הסופר אגו, יופיע המלאך ווידר שיביא אותו לאי חדש וירוק.
למאמרים על גרמניה – לחצו כאן
 

הסלאבים והבלטים

היו להם אלים הקשורים לכוחות הטבע, הם התפשטו מערבות הדנייפר במאה ה5 לספירה. בעוד שהבלטים עשו זאת באלף הראשון לפני הספירה. האל הקוסמי סוורוג, התחבר עם האלה אם מוקוש. ואנחנו הילד שלהם, העולם השלישי, המכיל בתוכו עולם רביעי הקשור לשמש הפיזית בעזרת אור. ישנו גם עולם חמישי של ישויות טבע.
הסלאבים נוטים לראות את העולם במונחים של אור וחושך, יש הרבה מילים בסלאבית לאור.
קראו מאמרים על האחווה הלבנה – לחצו כאן
אחד המרכזים הרוחניים של הסלאבים היה בקייב, המואר סכיתיאנוס שמר שם על החוכמה של אטלנטיס, קראו לזה המסתורין של היפרבוראה mysteries of hyperborean.
ההיפברבואנים היו אנשים מיתולוגיים שחיו מעבר לרוח הצפון. היוונים חשבו שרוח הצפון מקורה מתרקיה, ולכן כל מה שמצפון לתרקיה נקרא היפר בוריאה, לימים הוא נהיה המורה של הסכיתים ששלטו במישורים במאות 8 עד 2 לפנה"ס.
לנסיך וולדימיר היה שולחן עגול ובו גיבורים שזוהה עם אל הרעם פרון. איליה ממורום נהיה הסמל לגיבור סלאבי נוצרי.
 

האילירים והאיטלקים

לפני 3300 שנה התרכזו בשפלות ההונגריות עמים הודו אירופאים, ויצרו תרבות מאוחדת, משם הם נעו בשלושה כיוונים, האיטלים לאיטליה, האילירים למזרח הים האדריאטי, והקלטים לכל רחבי אירופה.
האילירים
הקימו ממלכה חזקה במזרח הים האדריאטי, שהתחרתה ונלחמה ברומאים. האלבנים הם צאצאים של האילירים הקדומים
קראו מאמרים על אלבניה – לחצו כאן
 

איטלקים
הרומאים הביאו לעולם את החופש, החוק, התייחסות אינטליגנטית פרקטית, שחרור מכבלי העבר, חשיבות היחיד. העיר אלבה לונגה באיטליה – לא רחוק מרומא של היום, הוקמה כעיר כהנים ומרכז רוחני בסגנון אסיאני, על ידי אנשים מטרויה. באיטליה יש מסורת של תרבויות עתיקות הבאות ומייסדות מרכזים רוחניים בדמותם, כך במקרה דמנהור בצפון איטליה.
קראו מאמרים על איטליה - לחצו כאן
 

קלטים

הושפעו מהמרכז הרוחני בורגנלנד Burgenland במזרח אוסטריה. רק במאה ה5 לפני הספירה מהגרים הקלטים לספרד, בריטניה, הבלקן ואנטוליה. המנהיגים הרוחניים של הקלטים היו דרואידים. הם היו אחראים על ריפוי, צדק ודת, סיפורים ונבואה. הקלטים לא פיתחו את הרצון של האגו והאינטלקט,. המרכז הרוחני בצרפת היה באלסיה alesia , יוליוס קיסר השמיד אותו. הרומאים השמידו גם את המרכז בוולס Anglesey. לקלטים היה כאמונה בשלושה אימהות, שלושה מכשפות, המייצגות פנים שונות של אימא אדמה. הקערה הקלטית הפכה לגביע הקדוש.
קראו מאמרים על אנגליה – לחצו כאן

היוונים
ההגירה של היוונים התרחשה בכמה שלבים, כשאחרון ביניהם היה לפני 3000 שנה אלא שהיו שבטים שהגיעו לפני 4000 שנה ויותר. היוונים לימדו את האדם להסתכל על עצמו מחדש מעברו מהמיתולוגיה לפילוסופיה, זאוס היה מנהיג אלי השמש, רבי המלאכים, שאותו ניתן לחוות בתנאים אטמוספריים מיוחדים. היקום של האלים והמיתולוגיה שיקף מציאות פנימית.
האגו יוצג על ידי דיוניסוס, היין גורם לאדם להתרכז בגוף בתשוקות, מנתק אותו מהרוחני, ומאפשר את התפתחות האגו, היוונים היו בעניין של התפתחות האגו ואני, לשם כך היה צריך לרדת לעולם החומר. לאחר מכן מתפתח סוג של סופר אגו חדש, הכללה בתרבות אנושית מתקדמת בזכות נרכשת ולא בזכות מולדת.
בדלפי חגגו את החיבור של דיונסוס עם אפולו. באלאוסיס היה מרכז המסתורין, החטיפה של פרספונה על ידי הדס משמעה ניתוק היכולת והקשר העל חושי של האדם וכנסיה למעמקי הלא מודע, ההופעה מחדש שלה על פני האדמה ונישואיה עם דיוניסוס הם החיבור המחודש של גוף ורוח. זה המחזור החדש של האנושות לאחר הנפילה של אטלנטיס. הנצרות הופכת את שתיית היין למשהו רוחני מחדש, סוג של אהבה.
לפי המיתולוגיה קדמוס בא לחפש את אחותו אירופה ביוון, הוא הלך לאורקאל בדלפי שכיוון אותו לייסד עיר במקום שבו הוא הורג דרקון, בעזרת אתנה הוא הרג את הדרקון וייסד את תביי. הבת שלו הייתה סמלה שלימים נודעה כאימו של דיוניסוס, קדמוס היה קשור לסמותרקיה וכנראה אווטר מצור, ומכאן גם שמו, הוא הביא את הכתב הפיניקי ליוון.
האכאים הם הראשונים שהגיעו ליוון, והדורים והיונים אחריהם
 לקריאת מאמרים על יוון – לחצו כאן
 
 
 

התרקים

הם הגיעו לאזור הבלקן החל משנת 3000 לפני הספירה כשהגל המשמעותי והאחרון היה כנראה בסביבות 1000 לפני הספירה, החברה שלהם נשלטה על ידי אריסטוקרטיה של מלכים כוהנים, בדומה במקצת לקלטים. הם נודעו כאוהבי סוסים ומעורבים עמוקות בדת ומיסטיקה, מחפשים את חיי הנצח. הנביא והדוגמא היה אורפיאוס, הנגן האגדי מהמיתולוגיה היוונית שלפי רוב המקורות נולד בתרקיה או בpeira בצפון יוון, הוא היה בן של המלך התרקי או של אפולו מצד אחד וחביבם של המוזות או אפילו בנם מהצד השני, כך או כך המוזיקה שלו הביאה מרגוע וסדר לנשמה, ביטאה את המוזיקה של הספירות, ירידתו לשאול מסמלת את כניסות האור והסדר האלוהי למעמקי התת מודע, הרגעת התשוקות והדחפים בכדי לאפשר למודעות חדשה להיוולד. המסתורין האורפי התפשט בכל העולם ולימד הגעה לחיי נצח דרך שלמות עצמית וטיהור.
אורפיאוס השתתף במסע הארגונטים לגיזת הזהב והביא את כל חבריו לאי סמותרקיה, בכדי לעבור שם חניכה. הוא היה אווטר שזכה להארה לפני 3000 שנה לערך.
לאלת האדמה התרקית היה בן שקשור לצמחיה, שמת כל שנה ונולד מחדש, לתרקים היו מקומות קדושים בהרים, חלקם בצורת רחם, שבהם הם נולדו מחדש, התחברו לאנרגיות השמש. בתרקיה דיוניסוס נודע בשם סבזיוס ומרכז פולחנו היה בפרפריקון. השרידים של פולחנו קיימים עד היום במסורת הליכה על גחלים ומסכות הקוקרי.
לקריאת מאמרים על בולגריה – לחצו כאן
 
קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו