הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אליאנור מאקווטינה - טיולים לרחבי העולם

אליאנור מאקווטינה
האישה שמאחורי מסעי הצלב, חיה ופעלה ב1122-1204 היא הייתה אשתו של לואי השביעי, הנרי השני, ואמו של ריצרד לב הארי. בחצר שלה בדרום צרפת התפתחה האהבה החצרונית, אידיאל האבירות ואגדות הגביע הקדוש. מחצר זו יצאה האדריכלות הגותית, השירה והספרות, היה הייתה נכדתו של הטרובדור הראשון דה גיום. מי שהמשיכה אותה בדרכה הייתה בתה – מרי דה שמפיין.

אליאנור גדלה בחצר של Poitou בדרום צרפת, וזכתה לחינוך הטוב ביותר, כולל אסטרולוגיה, אריתמטיקה והיסטוריה, ידעה מוזיקה ספרות, לטינית, ריקוד. אביה מת בדרכו לסנטיאגו דה קופוסטלה בהיותה בת חמש עשרה, מיד אחר כך היא נישאת ללואי השביעי הצעיר והפכה להיות מלכת צרפת, עוברת לפריז שם היא פוגשת את Abbot Suger שהוא האב של קתדרלת סנט דני, ואת  Bernard of Clairvaux and התיאולוג, איש הדת והדמות המשפיעה והחשובה של התקופה. שני האישים הם חלק ממהפכה דתית וחברתית המחזירה לנצרות את המיסטיקה והשכלה, ומפתחת את אידיאל האהבה החצרונית, סגנון האדריכלות והאמנות הגותי, ספרות ושירה.
 
ב1144 מתרחש מפגש דרמטי בין ברנרד לאליאנור שבו היא מודה בטעותה ומקבלת ברכתו וסמכותו, במילים אחרות היא הופכת להיות תלמידה אישית של האיש שהתחיל את המסדר הטמפלרי, מסדר השתקנים הציסטריאני, התיאולוגיה של פולחן ואהבת הנשיות בדמות האם הגדולה מריה, ועוד. כמה שנים לאחר מכן היא נשבעה למסע הצלב בהשפעת ברנרד ויוצאת לדרך לאחר  שביקרה בקברה של מרי מגדלנה, בveselay מקום בו ברנרד הטיף למסע הצלב ב1146.

היא יצאה למסע הצלב ביחד עם בעלה לואי השביעי, והייתה בקשר עם דודה ריימונד מאנטיוכיה. האגדות מספרות על שלוש מאות אמזונות שנלוו אליה. זאת הייתה הפעם הראשונה שאישה יצאה בראש צבא משלה. והיו לה גם דעות משלה. כשהצבא הגיע לאנטיוכיה התגלתה מחלוקת בינה לבין לואי השביעי, היא רצתה להישאר עם דודה ריימונד ולתקוף את אלפו, בעוד שלואי רצה להמשיך לירושלים והכריח אותה לבוא, בשלב זה אליאנור הבינה שהם לא נועדו להיות ביחד וביקשה ביטול של הנישואים על בסיס קרבה משפחתית לא ראויה. בשארית מסע הצלב היא התרועעה עם מלכת ירושלים מליסינדה והקדישה את זמנה ללימוד תרבות המזרח, מנתקת עצמה מהמחנה הראשי. כשחזרו לאירופה ב1951 הפליגו בספינות נפרדות ופנו לאפיפיור בכדי לקבל את אישורו לגירושים. בדרך חזרה מארץ הקודש היא עצרה בפלרמו,  שם הייתה חצר של השכלה וסובלנות בשלטונו של רוג'ר השני הנורמני. לפי סברתי במזרח היא נחשפה לשירת האהבה של הסופים והמיסטיקה שלהם.
 
המסע לביזנטיון וירושלים בגיל 27 תרם לה מבחינה אמנותית, תרבותית, ופיתח השקפה חדשה על מטרתה וייעודה בחיים. יש כרוניקאים וסופרים שליווה את המסע הזה כמו Odon of Deuil

השהות שלה בחצרו של Emperor Manuel Comnenus בקונסטנטינופול גילתה לה שפריז היא לא מרכז העולם. עושר עצום של אמנות, מוזיקה, תרבות, עידון, אפיינו את העיר, שם שהתה כמה חודשים, נחשפת גם למיסטיקה הנוצרית בדמות כתביו של דיוניסוס המתחזה -
Dionysius the Areopagite .  בנוסף על כך בילתה יותר משנה בירושלים, שם פגשה מלכים, טמפלרים, עולי רגל, פרויקטים של בנייה ונשים בעלות כוח כמו המלכה מליסינדה. החוויה של המזרח גרמה לאליאנור לרצות להשתחרר מנישואיה והכבלים של החצר הנזירית הצרפתית. הנישואים פורקו מיוזמתה והיא נישאה לאדם צעיר ממנה ב11 שנה הנרי השני פלנטגנט  Henry Plantagenet
 
ב1952 היא נפרדה בהסכם מלואי והאדמות שלה הוחזרו לה. תוך שמונה שבועות נישאה להנרי השני שנהיה מלך אנגליה ב1954.
הנרי היה פטרון של אמנות ולימוד, אליאנור הייתה חופשיה ויצרה בחצרה באנגרס Anger מקום של משוררים וטרובדורים. עוד בהיותו דוכסית נורמדי, וכך היה גם שעברה לאנגליה בארמונות של לונדון ווויסצטר.
אליאנור זוהתה עם דמויות נשיות היסטוריות המופיעות באנאידה וטרויה. הסיפור של טריסטן נולד בארמונות. וגם הוצגה ה"היסטוריה של מלכי בריטניה" של גפרי ממוט.
טירות נבנו בכל רחבי הממלכה ובמיוחד בעיר הולדתה שנבנתה מחדש פויטאו. סבה של אליאנור הטרובדור בנה מגדל אלגנטי ומצא אהובה חדשה. נשים למדו את האמנות של להיות מלכה. נבנה אולם מפואר שישמש מרכז לחיי החצר. בתוך ארמון מעודן ומתאים.
 
אליאנור ילדה להנרי שמונה ילדים, אך יחסיהם היו סוערים ומעורערים, להנרי היה וויכוח עם תומס בקט, שבסופו זה נרצח בקנטרברי ב1170. אליאנור כנראה תמכה בבקט שהיה המחנך של ילדיה, וזה הביא לקרע ביניהם. בזמן הזה למלך הנרי היה רומן עם רוזמונד קליפורד. וזה גרם להתרחקותה של אליאנור. ב1969 המלך הנרי חילק את נחלתו ונתן לריצ'רד – הבן החביב על אלאינור את אקוויטן ופאיטואו, בשנת 1970 עברו אליאנור וריצ'רד לאקוויטן וקיבלו חזרה את הדוכסות. היא הייתה עצמאית, בוגרת וחופשיה. לפי קלי היא הייתה נחושה ליצור ממלכה המוקדשת למינרווה, וונוס והבתולה. וליצור מעגל פנימי רק לתלמידים
 
היא חזרה ל Poitou והקימה חצר חדשה בה טופחה השירה הטרובדורית, האהבה החצרונית, האמנות והתרבות (גם האדריכלות הגותית). שם לימדו את עקרונות האהבה וקיימו בית משפט לאהבה, שותפתה לדרך הייתה בתה מרי משמפיין,
בזמן שהחצר העצמאית של אליאנור באקווטינה נוסדה, היא הייתה בת 52 עם ניסיון רב. היה לה את הרקע העשיר ביותר מכל אדם אחר על פני האדמה לצפות על החיים ממרומי בגרותה.
תחת חסותה היו יותר מעשרים בני מלכים ואצילים שנועדו לשלוט באירופה, גברים צעירים רבים שכל מה שידעו בחיים הוא מלחמה ואלימות, הם היוו סכנה לחברה, למלכים ולכנסייה.
המלך הצרפתי היה צריך עזרה בריסון הנוער, ולכן זה היה צעד הגיוני להפוך את מרי משמפיין, הבת הבכירה של לואי קפט ואליאנור, שהייתה נשואה להנרי הליברל, לראש החצר.
מרי ואליאנור יצרו בית משפט של אהבה, וחוקי אהבה. הנימוסים וההתנהגות הנכונה הם כלי ביצירת חברת מתורבתת. הם פתחו אידיאל נשי של האהובה המביאה לעידון לב ומחשבה.
האהבה היא תמה אוניברסלית קלאסית שעליה ניתן לבנות את הקוד של ההתנהגות האתית. הקוד הולבש על סיפורי המלך ארתור ובמיוחד גווין כדוגמא. חצר האהבה הולידה אידיאלים שהופצו באירופה, ואלו בתורם הרימו את האישה מהמעמד הנמוך שהיה לה לפני כן. כאשמה בנפילת האדם. בקוד של פואיטאו הגבר הוא רכוש האישה.
אליאנור אספה לאולם החדש, המעודן והמפואר בפואיטאו אוסף של ערב רב נסיכים, לוחמים, נסיכות והכניסה כולם תחת הכנפיים של האצילות הנשית. הקוד הביא לעידון בלבוש, ריחות, סביבה, מוזיקה, שירה, סיפור, והתנהגות.
 
בשנת 1974 אליאנור הייתה כנראה מעורבת במרד בבעלה, וכך, לאחר ארבע שנים המלך הנרי מחסל את החצר בפואיטאו, ואוסר את המלכה באנגליה במצודת סליסברי, שם היא נמצאת במעצר בית מ1174 ועד 1189. החצר פורקה ואנשיה עברו לשמפיין, שם הקימה בתה חצר דומה. ב1189 מת הנרי השני ואליאנור שוחררה ונהייתה מלכת אנגליה. היא הספיקה לבנות את הקתדראלה בגלסטנברי, ולטפח את סיפורי ומסורת הגביע הקדוש שהופיעו לראשונה בחצרה של בתה מרי משמפיין.
אליאנור הייתה קרובה מאד לריצ'רד לב הארי, בנה הנבחר, והספיקה לחזות ולהיות מעורבת בשלטון בנה השני על צרפת ואנגליה. היא מייצגת דור של אצילות ומלכות בעלות כוח אדיר.
ההיסטוריה נקבעת על ידי דמויות גדולות מהחיים. לפי אמי קלי אידיאל האהבה החצרונית הוא ביסודו של דבר מפעלה של אישה אחת גדולה – אליאנור מאקווטיניה, תוצאה של ניסיון חייה
 
היא מתה בגיל מבוגר יחסית ב1204

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו