הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אמאלפי - טיולים לרחבי העולם

אמלפי – Amalfi

אחת מהרפובליקות הימיות החשובות בימי הביניים, עיר בת 70.000 איש כשמסביב לה ערי לווין כגון פוסיטינו ורוולו, והיא שולטת על אוכלוסייה של 200-300.000 איש. אלא שתחום השפעתה של אמלפי חבק את העולם כולו.
בימי הביניים התחדש המסחר בין מזרח למערב, העולם המוסלמי ומה שמעבר לו והעולם הנוצרי, מוצרי מותרות עשו דרכם לאירופה המתפתחת שבה החל יישוב עירוני מחדש, החל מתבלינים, בשמים, בדים, וכלה בסוכר ואבנים יקרות. על המסחר המתחדש השתלטו ערי איטליה שהתנהלו ברובם בצורה של רפובליקה מקומית. ערים אלו למעשה שלטו על הסחר והתנועה הימים בים התיכון, והפכו גם למעצמות צבאיות, פוליטיות וכלכליות. הידועה ביותר ביניהם היא וונציה, אך במקביל אליה היה גם את גנואה – יריבתה הגדולה, פיזה, ועד אמצע המאה ה12, לא הרבה מאחוריהם – אמלפי
אמלפי נמצאת על חצי אי הבולט מערבה לתוך הים התיכון מדרום איטליה, ובתור שכזאת בעלת חשיבות אסטרטגית, המרחק מאמלפי לאפריקה איננו גדול, ובנוסף לכך כל מי שעשה את דרכו לחופי איטליה, היו פוגש בצוקים וההרים הנישאים, האיים של חצי האי שכיום נקרא סורנטו. אלא שבנוסף לכך הגישה לאמלפי מהיבשה, דרך ההרים הסוגרים עליה, היא קשה מאד וקלה יחסית להגנה, ובלתי אפשרית מבחינה מסחרית, כך שאמלפי מהווה מעין חצי אי מבודד, כמעט כמו הר אתוס ביוון, שהוא ממלכה בפני עצמו. מצד אחד שלה יש את מפרץ קמפניה הפורה והמאוכלס עוד מימי קדם, ומצד שני את אזורי דרום איטליה הנרחבים, המפותחים והמיושבים בימי קדם (בניגוד להיום)
בתחילת ימי הביניים נשלטה דרום איטליה על ידי ביזנטיון והתפתחה בה תרבות שונה מהצפון שהיה קתולי וקשור אל ממלכת רומי הקדושה. אמלפי הייתה בגבול שבין הצפון לדרום, בין ביזנטיון לעולם הרומי, ובתור שכזאת בעלת חשיבות אסטרטגית וכלכלית רבה, בידודה היחסי תרם לעצמאותה, ועם החלשות האחיזה הביזנטית בדרום איטליה, החל מאמצע המאה ה10 היא הפכה למעשה לכוח עצמאי וחזק המשלב בתרבותו מרכיבים של מזרח – ביזנטים ומערב - קתולים, דרום - מוסלמים וצפון – נוצרים
אמלפי ירדה מגדולה באמצע המאה ה12 בגלל כיבוש אלים של יריבתה פיזה, עוד לפני כן נכבשה על ידי הנורמנים. 

אמלפי כוח מסחרי עולה בים התיכון

סוחרים מאמאלפי ייסדו את בית החולים הראשון של המסדר ההוספיטלרי בירושלים, מה היה להם לעשות שם? ולמה דווקא אנשים מאמאלפי. התשובה היא שהחל מהמאה ה6. אמאלפי היא כוח מסחרי עולה בים התיכון. סוחריה משתמשים במטבעות דינר מוזהבות ממצרים וסוריה, בתמורה לקניית משי מביזנטיון, ומוכרים למוסלמים תבואה, לספינות נושאות תבואה מאמאלפי יש עדיפות אצל המוסלמים. . אמלאפי טובעת מטבעות משל עצמה, בזמן שבשאר איטליה משתמשים בסחר חליפין היא קונה אדמות בכסף. במאה ה9 היא נחלצת לעזרת האפיפיור כנגד המוסלמים.
איך זה שהעיר הוקמה במקום כה צר בהרים? הגישה לאמאלפי היא מאד קשה עד בלתי אפשרית, המקום נבחר בשל היותו מקום מקלט מהפלישות של השבטים הגרמנים, אמאלפי הוקמה בתחילת המאה ה6, כבר מתחילה הגישה אליה הייתה דרך הים. מכיוון שאין סביבה אדמות פוריות, היא נאלצה להתקיים על מסחר, שני הגורמים הללו הביאו אותה לפתח צי אימתני, וזה היה גם מקור מחייתה. הנמל של היום הוא לא הנמל של פעם, רובו טבע מתחת למים באסון טבע שהתרחש ב1143, כמה שנים לאחר שהעיר איבדה את עצמאותה לכובשים הנורמנים ונשדדה על ידי אנשי פיזה שהיו בעלי בריתם ומתחרים של אמאלפי, נראה כאילו נגזר דינה באחת: ראשית כיבוש וביזה, ואז גל צונמי עצום שהחריב את העיר התחתית ואת הנמל הגדול. מאז ועד היום אמאלפי לא התאוששה והיא עיירה קטנה דחוקה בעמק צר בין הרים בלתי אפשריים. 
מאמרים על אתרים באיטליה - לחצו לקישור
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו