הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אנגליה הפרהיסטורית - טיולים לרחבי העולם

היסטוריה עתיקה

תחילת התרבות האנושית

 
לפני 12.000 שנה העולם היה נראה אחרת. תקופת הקרח הסתיימה זה עתה ואנגליה נראתה כמו גרינלנד במקרה הרע ואיסלנד במקרה הטוב. אלא שאז כדור הארץ החל להתחמם. זרם הגולף פרץ את דרכו לים הצפוני עוטף את אנגליה בטבעת מים חמים שזיכתה אותה  במזג אוויר נסבל מצד אחד, ובנושא אינסופי לשיחה בין שתיית תה אנגלי אחת למשנה מהצד השני.
האדם המודרני מופיע במערות ויישובים מתקופת האבן דוגמת קניון הצ'דר, כבר לפני עשרת אלפים שנה. מדובר בציידים לקטים שגרו במערות, לפי ההיסטוריה הרשמית הרי שהחקלאות התחילה לפני ששת אלפים שנה, אנשים גרו בכפרים ובהם בקתות גדולות בנויות מבוץ, בדומה במקצת לאפריקה כיום. עם בוא הרומאים, בזמנו של יוליוס קיסר, מתחילה תרבות עירונית.
 
לפני 6000 שנה, ויש טוענים שכבר לפני 8000 שנה, מופיעים מבני אבן ענקיים מסתוריים בכל רחבי האי, החל מאיי אורקני שבצפון, המשך בווילס שבמזרח, וכלה בקורנוול שבדרום. רובם בצד המערבי של האי קרוב לאוקיינוס, ורבים מהם קשורים לאנרגיות האדמה. מדובר על פי רוב במבנים תלוליים מאורכים שבתוכם חדרים, המזכירים רחם נשי. בנוסף מופיעות עבודות עפר עצומות גבעות ברחבי האי בצורת סוללות, כיפות, ואתרים טבעיים מקודשים המתאפיינים בסלעים בולטים.
 
אחד החוקרים שעל תובנותיו ועבודותיו אני מסתמך בספר זה הוא ג'ון מישל -  נביא בעידן החדש שהתגורר בגלסטונברי (נפטר ב2009-), ועסק הרבה באנרגיות אדמה, תרבויות עבר לא ידועות, ואתרים קדושים.
לדבריו של מישל התאפיינה ראשית התרבות האנושית בנדודים של קבוצות לקטים על פני האדמה במסלול קדוש, כשהם עוברים מאתר אנרגטי אחד לאחר, ומקיימים את תפקידם כבני אדם בתוך ההצגה הנפלאה של הבריאה.
לשיטתו, בימי קדם היו האנשים מחוברים לאנרגיות של האדמה, הכירו את המקומות הקדושים, ונדידתם ממקום למקום הייתה לפי עונות השנה, כך,  התאחדו עם הבריאה באופן אינטואיטיבי ואינסטינקטיבי ומילאו את חלקם בה. החיים היו הדת, והדת הייתה החיים. מצב עניינים זה היה, לדברי מישל, גן העדן האבוד, ואובדנו התרחש בעקבות הפיכת האדם לחקלאי המעדיף התיישבות בבתים של קבע. החיים בתקופה ההיא התנהלו ברמת תודעה שונה לחלוטין מזו המוכרת לנו כיום. כל השנה הייתה למעשה תהליך מתמשך של עלייה לרגל למקומות קדושים שבהם ישנה אנרגיה מיוחדת, ושסביבם התפתחו סיפורים ואגדות.. האדמה נתפשה כיצור חי בעל 'איברים' שונים. ובזמן השהות בכל אחד מן המקומות הללו התרחשו טקסים ופסטיבלים שהעצימו אותה והידע באשר אליהם עבר מדור לדור. הנוף דיבר וסיפר סיפור, הקשור לרוחות האבות והאדם, שלא הפר את האיזון הטבעי, חי מתוך  ערנות, הבנה והתייחסות לסביבה הפיזית והאנרגטית רוחנית.
עם המעבר לישוב קבע אבד הקשר האורגני עם האדמה ואת מקומו תפסו חגים וטקסים המציינים את אירועי הטבע הבולטים. הריטואלים הממושכים יותר של עליות לרגל למקומות קדושים, התפתחו כדרך לפצות על אבדן המסע המקודש, שהיה מהות החיים.
 

אנרגיות אדמה


נראה שתהליך דומה התרחש במקביל באזורים שונים בעולם כולו. פלוטרך (פלוטרכוס), כהן פילוסוף, סופר ומסאי שחי ופעל בדלפי במאה ה-1 לספירה כתב במאמרו Decline of the oracle  שבספרו 'מוראליה' בין השאר על אנרגיות האדמה של פיתון. לפי דבריו המקדשים והמזבחות על פני הארץ יצרו יחד גוף מקודש אחד גדול ומקושר שאליו זומנה רוח האדמה בעזרת מחזור הטקסים והפסטיבלים, משפיעה מטובה על האדמה ועל בני האדם.
למעלה משלוש מאות שנה קודם לכן ובאופן דומה, מורה אפלטון למתיישבים חדשים במאמרו 'חוקים' לחפש את המקומות הקדושים עבור התושבים המקומיים ולקיים חגיגות בימים הדרושים עליהם הוחלט, כאשר המינימום הנדרש הוא  365 פסטיבלים בשנה לפחות, וכן ביקור וכיבוד של מקדשי הרוחות המקומיות בעונתם.

אם מעוניינים להבין לעומקו את הנושא של תפקיד האדם עלי אדמות וההשפעה שהייתה למעבר מחיי נדודים לחיי חקלאות על כך, אני מציע את התובנה הבאה; כדור הארץ תומך בקיום החיים האורגניים עליו, כדי שאלו יוכלו לקלוט עבורו אנרגיות מהיקום שהוא אינו יכול לקבל ולעבד בעצמו. לכן האדמה מגדלת ומטפחת את בניה. האדם הוא הבריה היחידה (עד כמה שידוע לנו) שיכולה להתפעל מזריחה, ולהרגיש התעלות, יראה, טהרה, הוד, פליאה ורגשות נוספים השייכים לשדות הדת והרגש. האדם הוא בריה מתבוננת, אשר שמה לב, מחברת בין הדברים ומוצאת את ההקשרים המיוחדים ביניהם.
בעבר, ובמסגרת חיי העלייה לרגל במסלול הקדוש מילאו בני אדם את תפקידם בהרמוניה עם כל החי האחר, כפי שעשו עד לא מזמן האבוריג'ינים באוסטרליה, כמעבדי אנרגיה עבור כדור הארץ במקום ובזמן שהיא נדרשה. אלא שעם הקמת יישובי הקבע ותחילת החקלאות, לא ניתן היה לעשות יותר את המסע הקדוש. לכן, הוקמו מעין מקדשי טבע במקומות שאליהם הגיעו עולי הרגל המקוריים בעבר. מקדשי טבע אלו כללו, מעגלי אבנים, תילי עפר מעשה ידי אדם, דולמנים ועוד. במהלך השנה נערכו בהם טקסים על פי לוחות הזמנים שנקבעו לפי  מסגרת הזמנים הקדומה של החגיגות בזמן הקדוש.

אם נלך צעד נוסף קדימה, ונחבר ידע נוסף, אפשר להרחיב את התמונה עוד יותר לכדי היפותזה נועזת ומלהיבה.  
לפני עשרת אלפים שנה לערך התרחש אסון שקיעתה של יבשת אטלנטיס. על יבשת זו התקיימה ככל הנראה תרבות טכנולוגית ודתית מפותחת מאד שהונהגה על ידי כוהנים, אנשי מאגיה ומדע. בעקבות האסון הגיעו פליטים מקרב הכוהנים והיידעונים לחופים המערביים של אירופה.  בהגיעם, לימדו והנחו את האוכלוסייה המקומית בכל הקשור בבניית מקדשי טבע במטרה להעצים את אנרגיית האדמה, לגרום לשדות להניב, לחיות המבויתות להיות פוריות, וכן ליחסים האנושיים להשתפר, ולהפוך טובים יותר. זהו הגביע הקדוש המקורי, סיר השפע של הקלטים.
 
בנוסף, נראה שעוד קודם לאסון אטלנטיס, עיצבה קבוצת הכוהנים-יידעונים-מדענים בני אטלנטיס ובעלי הכושר הטכנולוגי המפותח רשת של אתרים שונים על פני הכדור כולו, בצורה שתשפעל את אנרגיית האדמה באופן שיאיץ את התפתחותו התרבותית והאנושית של האדם, ויתמוך באיזון ובשיפור של כדור הארץ. חברי הקבוצה עברו על פני הכדור כולו, מעצבים סדרה של גבעות ומקומות המתייחסים זה לזה, דוגמת אלו שניתן למצוא בגלסטונברי וכן באתר בורו-המפ. הכהנים-יידעונים המשיכו ללא לאות במסע עבודתם. , מערימים אבנים טבעיות האחת על גבי השנייה כמו בצ'ייזוורינג, מקימים תל מלאכותי ענק כמו בגבעת סלסברי, או מעגל אבנים כמו באייווברי, חופרים תעלה במקום זה או אחר, מקימים אבן עצומה על צדה הצר, למעשה מעמידים אותה, מטים נהר, וכל זה לפי רשת קווים המתייחסת לשמיים ולכדה"א ובמיקומים שנבחרו מראש. כך, אנו מוצאים כיום מקבץ אדיר של אתרים עתיקים וחשובים המסודרים על פני קו אחד (קו המלאך מיכאל – ראו פרק בהמשך), המכוון לזריחת ושקיעת השמש בימים מיוחדים בשנה, או קבוצה של אתרים המסודרים לפי מערכי הכוכבים בשמיים. הם השתמשו בטכנולוגיות שאים בידינו כיום כדי לעצב את האדמה, ויכלו להביט ולקלוט את כדה"א במבט כולל, מלמעלה.


 

כוהנים מאטלנטיס

מבנים גבעתיים רבים שהוקמו על ידי הכוהנים שהגיעו מאטלנטיס הינם דמויי רחם. בתוכם, חדרי חניכה חשוכים שעל קירות האבן שלהם חרותים סימנים מסתוריים, לרוב בצורת ספירלות או גלים, אשר מוארים כשהאור חודר פנימה ביום מסוים בשנה. במקומות אלו הונחו גולגולות של אנשים מפותחים שהיוו קולטני אנרגיה, בדומה לגולגולות הקדושים בכנסיות הנוצריות. זאת, בהתאם לאמונה שהעצמות משמרות את האנרגיה של האדם החי. את הגולגולות היו מוציאים לשמש בימים חגיגיים ולאחר מכן מחזירים למקומן. ממצאים אלו עולים מן  המחקר הארכיאולוגי באתרים כגון התל הארוך Barrow של ווסט קנט ליד אייווברי או טינקינוודס בוויילס (האמונה הזו עברה לאחר מכן לקלטים).
הכוהנים האטלנטיים ידעו להפעיל אנרגיות אדמה, לגרום לאור להופיע מהאוויר, לחומר לשנות צורה, ולעוד תופעות שאצלנו נחשבים לפלאיות, אלא שהאטמוספרה האנרגטית באותה תקופה הייתה אחרת, כך שמה שעבד אז לא יכול לפעול כיום. בין כך או כך אנחנו מוצאים באנגליה הרחוקה מבני ענק מרשימים כבר מלפני 6000 שנה, הרבה לפני תחילת ההיסטוריה האנושית הרשמית בשומר ובמצרים. ואם כך הוא הדבר, הרי שבאנגליה נמצא הסוד של איך הפכנו מאנשי תקופת האבן לבני תרבות מתקדמת. התפתחות התרבות האנושית הייתה, אם כן, ממערב, מהאוקיינוס האטלנטי, למזרח ולא להיפך, כפי שנוטים לחשוב.
 
לפי ג'ון מישל החל מהאלף החמישי לפנה"ס, משהו דרמטי ומסתורי החל להתרחש בחופים המזרחיים של האוקיינוס האטלנטי. החל מהאיים הקנריים, דרך ספרד, פורטוגל, בריטני, אירלנד, סקוטלנד, חלקים מסקנדינביה ובריטניה, מתחילים להופיע מבני אבן גדולים בעלי מאפיינים מסוימים.
התילים הארוכים בניו-גרינ'ג newgrange אירלנד, מאס maes והוא howe באורקני, ובריין קלי דו bryn cwlli ddu באנגלסי, כוללים מבואה המקורה באבנים גדולות. המבואה מובילה לחדר פנימי שאף הוא נפתח לעיתים אל חדרים צדדים הקבורים עמוק בתוך תל אדמה ואבן מעוצב. מסביב להם אבנים המעוטרות סמלים ותווים שמשמעותם לא ידועה, חלקם מתגלים רק בתאורה מסוימת שמופיעה בשעות וימים ספציפיים בשנה. המסדרונות מכוונים כלפי השמש, כך שקרן אור תוכל לחדור אליהם בזמן מסוים בשנה, מפרה את האדמה ומחברת בין הזכרי לנקבי, זאת יכולה להיות קרן או אור ירח או כוכבים. משחק של אור וצל משתקף בסמלים החרוטים על קירות החדר הפנימי. ארכיאולוגים טוענים שהמבנים שימשו לקבורה, אבל זה לא פוסל שימוש שלהם למטרות אחרות דוגמת חניכה. בכנסיית ווסטמינסטר, למשל, מצוי מצבור גדול של עצמות קדושים, אבל זו אינה הוכחה לכך שהמקום הוא בית קברות.
מבנים דומים מופיעים גם במקומות אחרים בעולם, אבל המקור שלהם הוא לחופי האוקיינוס האטלנטי, שם נמצאים התלים העתיקים ביותר, לדוגמא קרקדו keracado  בבריטני מתוארך באמצעות בדיקת פחמן ל-4800 לפנה"ס.

אדם בשם J. Foster Forbes כתב ספר שנקרא "העבר הבלתי מתועד" the unchronicled past ובו הוא טוען שהמבנים הללו נבנו לפני עשרת אלפים שנה על ידי הכוהנים ששרדו את אסון אטלנטיס, במטרה לתחזק את הסדר החברתי, להיות מצפה ירח ולהוות קולטנים של אנרגיה כוכבית בעונות מסוימות. הם עזרו בשיפור פריון האדמה וייצוב רווחת האנשים על ידי שליטה בשדות החיוניים והמגנטים של כדה"א.

אדם אחר בשם Alexander Thoms כותב בספריו Megalithic lunar observatories או Megalithic sites in Britain שיחידת המדידה בה השתמשו בבניית אותם מבנים עתיקים היא 2.72 פיט (82 ס"מ), 'יארד מגליתי'. לדבריו, נסמכו הבונים על  מדע מפותח של מספרים, גיאומטריה, אסטרונומיה, גיאוגרפיה, והנדסה. התמונה המצטיירת  היא שהם לא היו פראיים מתקופת האבן, אלא אנשים שגרו בחברה מסודרת שנשלטה על ידי כהונה דתית מדעית.

משנת 5000 לפנה"ס מופיעים, כאמור, מבנים גדולים, מונוליתיים, דוגמת הברואו Barrow המאורכים באנגליה, וגם דמויות ענק על הגבעות, דוגמת סוס הגיר הלבן שבווילטשיר, שניתן לראותו רק מהאוויר. המבנים קשורים לאנרגיות אדמה, והפולחן הנפוץ באותה תקופה הוא פולחן אלת האדמה.
מעיין לציין שלפני כן התקיים באנגליה פולחן של מים. החוקרים לא יודעים להסביר את השינויים בפולחן, והטוב ביותר שהם יכולים להציע הוא תזות הכורכות את המהלך בשינויי מזג האוויר. מעט קשה לקבל את ההסבר הזה, במיוחד לאור העובדה שפולחן מים  היה מקובל גם  במקומות נוספים בעולם באותה התקופה עד שהופסק מסיבות אחרות. נראה שייתכן והשינויים קשורים במעברי המזלות ובהתחלפות העידנים האסטרולוגיים, או בשקיעתן של תרבויות ים עתיקות כגון אטלנטיס.

ההיסטוריה הרשמית מתחילה רק אלפיים שנה לאחר הקמת המבנים המגליתים, והיא גורסת שבמקביל להקמת הפירמידות במצרים הגיעו עמים קלטיים לאנגליה והחליפו את התרבויות העתיקות הלא מוכרות. אולם חלק גדול מהשרידים המגליתים המקודשים (מעגלי אבנים, דולמנים, תילים) שמתקשרים בתודעת הקהל הרחב עם הקלטים הם מתקופה קדומה הרבה יותר ורבים מהם  ננטשו עם הגעתם.
 

אחת ההשערות שמציע אתר זה היא שלאור הממצאים העתיקים הרי שבתקופה הפרהיסטורית ייתכן והתקיימה דת עולמית עתיקה ומסתורית המבוססת על מספרים וגיאומטריה (העקרונות שמאחוריה), והתקיים ידע לגבי סוג מסוים של אנרגית אדמה וטבע שמופעל על ידי פרופורציות וסידורים נכונים של אבנים, סוללות עפר, חללים. ניתן לשער שהמקביל של כל זה במזרח הוא הצ'י, שמופעל על ידי הסידור הנכון של מבנים וחפצים כפי שמלמדת תורת הפנג שואי.

במסגרת הדת העתיקה נלמד ידע שלא ניתן להעביר בצורה הרגילה. ידע זה יכול להיקלט רק לאחר הכנה שבה היבטים של עולם הנסתר, זה שמעבר למסך, נראים בבירור וכפי שהם  לעין הפנימית, ומתייצבים במישור החווייתי בעיני הרואה.  הלימוד נעשה בעזרת מוזיקה וגיאומטריה, ובסינתזה שלהם ביחסים מספריים כפי שמבוטאים בפרופורציות של יצירות אמנות, שירה והיסטוריה מקודשת. ברגעים אלו של קליטה נדירה המחסום של הזמן יכול להיות מוסר והראייה צלולה ומאפשרת תובנות לתוך העבר או העתיד. ידע מסוג זה הועבר ככל הנראה על ידי, ובתוך, המקדשים ומעגלי האבנים של העולם העתיק.

אבל על כך בהמשך

 
  
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו