הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

ארמניה - טיולים לרחבי העולם

טיולים בארמניה

גבוה בהרי מול הקווקז, ארמניה היא אחת הארצות המסקרנות והיפות בעולם. הארץ ששוכנת למרגלות הר אררט טוענת שממנה יצא הגזע האנושי והתרבות האנושית, ואכן העם הארמני הוא ייחודי בעולם. מדובר על עם עתיק בין אלפי שנה שכבר לפני אלפיים שנה חלק גדול מאנשיו חיו מחוץ לארץ המולדת. הוא פיתח דת לאומית משל עצמו שבתחילה הייתה דת האש של זרתוסטרא ונציגות האור עלי אדמות בדמותו של מיתרה, ולאחר מכן עברו הארמנים כאיש אחד אל הנצרות, בעקבות הופעתו של אדם בשם גרגורי המאיר בארמניה בתחילת המאה ה4. למעשה הם העם הראשון בעולם שקיבל את הנצרות כעם, קבלה זו לוותה במפעל חיים של יצירת שפה חדשה וספרות ארמנית. הארמנים נהפכו מחקלאים ולוחמים לעם הספר ובנוסף לכך הצטיינו במשך הדורות גם במנהל ועסקים. לארמנים קרה נס, הם הפכו משיוך פיזי למושג מופשט, רוחני, אידיאל, וזה מה ששמר עליהם במהלך הדורות, בדיוק כמו היהודים.
 
לארמנים היה תפקיד חשוב בהיסטוריה של ארץ ישראל. הם סייעו לצלבנים במסעי הצלב, אך גם היו בקשרים טובים עם המוסלמים לפני מסעי הצלב ואחר כך. אלא שבמלחמת העולם הראשונה סבלו הארמנים שואה לאומית מידי העות'מאניים, מיליון וחצי נרצחו, ופליטים מלאו את רחובות ירושלים. ארמניה הייתה מחולקת לפני כן לשתי ישויות, ארמניה המזרחית בשליטת הפרסים ולאחר מכן הרוסים, וארמניה המערבית בשליטת העותומאניים, ממנה לא נשאר דבר. בעקבות התפרקות ברית המועצות זכתה ארמניה המזרחית לעצמאות, וכיום היא ארץ קטנה בהרים הנאבקת על חירותה וקיומה מול כוחות גדולים ממנה.
 

ארמניה מולדת התרבות האנושית

ארמניה היא אחת הארצות המסקרנות והיפות בעולם. הארץ ששוכנת למרגלות הר אררט טוענת שממנה התפשט הגזע האנושי והתרבות, לאחר המבול. ואכן ניתן למצוא בארמניה שרידים של תרבויות לא ידועות מאלפי שנים לפני ההיסטוריה, מעגל אבנים גדול ומבני ענק, ציורי סלע, וסיפורי עם על ענקים ואנשים מיוחדים. בעמקים הנידחים שבהרים נשמרו מסורות עתיקות של ריפוי בקול, אנרגיות של האאורה האנושית והחלקים הרוחניים באדם, אנרגיות של האדמה כפי שהם מתבטאות באבנים, חומרים, צמחים. מחפשים רוחניים מודרניים כגון גורדייף או משפחת רורייך, עשו דרכם לארמניה בחיפוש אחר הנסתר
 

ארמניה ארץ עם נופים דרמטיים  

ארמניה היא ארץ גבוה, עם נופים דרמטיים נהדרים. ההרים מתנשאים עד לגובה של ארבעת אלפים מטר וביניהם קניונים מרשימים, יערות, מפלי מים, צוקים איתנים, יש משהו מיוחד באדמה שגורם לאנשים להתנהג אחרת, ואכן העם הארמני הוא ייחודי בעולם.


 


הארמנים מאמינים שהם צאצאי יפת ולא שם, ועל ידי כך מבדילים עצמם מהעמים האחרים באזור. הם מאמינים שהם הגזע הראשון האנושי שמקורו בהר אררט הנחשב מקודש עבורם ומהווה את סמלם. סמל אחר שלהם הוא האף הגדול והמעוקל, כמו היהודים. הם בני גזע ארמנואידי, בעל גולגולת רחבה ומבנה גוף גדול. כנראה שהיו בקווקז לפני בוא ההודו אירופאים. משפחות האצולה הארמנית טוענות למוצא מבני ישראל או אשור. לפי האגדה הגיאורגית תשעה בנים של אחד מצאצאי דוד הגיעו לקווקז, ארבעה נשארו בארמניה וחמישה עברו לגיאורגיה והם ייסדו את משפחות האצולה של עמים אלו. למרות זאת הלשון הארמנית קרובה ללשונות ההודו אירופאיות. 
הארמנים רואים עצמם כנושאי הגחלת של הנצרות האמיתית, ממשיכי דרכו של יעקוב – אחי ישוע. הם מונופיזיטיים, אך לא קשורים לכנסיות האחרות. 

 

הר אררט

הנוף של ארמניה נשלט על ידי הר אררט שעליו חנתה תיבתו של נוח. הפריחה של ארמניה היא היפה ביותר בעולם, וכך גם הנצרות שלה והמסורת התרבותית. יש כאלו שיאהבו גם את האוכל, המוזיקה והאנשים
במסגרת הטיולים שלנו בארמניה אנו מבקרים מעגלי אבנים עתיקים, אתרים פאגאניים מקודשים, ועוקבים אחר התפתחות הנצרות בארץ הראשונה בעולם שהפכה להיות נוצרית. פולחן האש של זרתוסתרא הפך להיות סגידה לאור.

 
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו