הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אתיופיה בעת החדשה - טיולים לרחבי העולם

התעוררות אתיופיה – המלכים החדשים

לאחר שלטונה של מנטווב בגונדר חלה התפוררות של השלטון המרכזי ומתחילה תקופת השופטים, בבחינת "איש הישר בעיניו יעשה" נראה שאתיופיה ההיסטורית סיימה את דרכה, היא מאוימת על ידי העולם האירופאי קתולי מצד אחד, המיוצג על ידי המיסיונרים, ועל ידי האימפריה העותומאנית והעמים המוסלמים הסמוכים, סוחרי העבדים של מזרח אפריקה, מהצד השני. שבטי האורומו פושטים בארץ וכוחה של האצולה הצבאית הנוצרית תש. אלא שכל זה עתיד להשתנות, התעוררות דתית חדשה, מנהיגים אמיצים, מוכשרים ונחושים, מביאים את אתיופיה לתקופת גדולה שכמותה לא חוותה מעולם, הכוללת ניצחון ראשון מסוגו של אומה אפריקאית על כוח אירופאי מודרני.

באמצע המאה ה-19 עולים לשלטון באתיופיה כמה מלכים מוכשרים שמצליחים לשים קץ לאנרכיה, לאחד את המדינה תחת שלטון ריכוזי, ולהפוך אותה לכוח אזורי חשוב. הם מתחילים במסעות כיבושים שמביאים לשילוש שטחה של אתיופיה והפיכתה לאימפריה.

מלך הראשון הוא תיאודורוס שעולה לשלטון ב1855 לאחר סדרה של מלחמות מוצלחות ושולט עד 1867, בתחילת דרכו הוא נעזר באבונא (ראש הכנסייה האתיופית) הנמרץ סלמה, אך לבסוף מגיע ליד סכסוך עמו. זו פעם ראשונה מזה שנים רבות שלשליט יש כוח של ממש. תיאודורוס, המזהה עצמו כשליט נוצרי משיחי אגדי שיחדש ימיה של אתיופיה (מכאן השם) מתחיל במפעל איחוד וכיבוש אתיופיה, מכריע בשאלות הדתיות, מגביל את כוחם של המיסיונרים הקתולים והפרוטסטנטיים ומנסה רפורמות שונות, כולל בדת. הוא הופך את אזור דברה תבור באמהרה לבירתו. בסופו של דבר הוא מסתכסך עם האנגלים ונהרג במאבק איתם.
 
ב1872 עולה לשלטון שליט מוכשר נוסף – יוהאנס הרביעי מתיגראי המעביר את הבירה למקלה. הוא רואה עצמו כצלבן דתי, שם קץ למחלוקות הדתיות ומתחיל במפעל ניצור נמרץ של האוכלוסיות המוסלמית, פגאנית ויהודית. הוא נלחם עם המוסלמים גם מחוץ לאתיופיה ומת בקרב עם הסודנים במטמה, שנת 1889.
 
בשנת 1889 עולה לשלטון מלניק השני שהיה עד אז שליט שואה. הוא כובש שטחים רבים בדרום ומצליח לנצח את צבא איטלקי מודרני בקרב אדואה adwa, נעזר על ידי ראש הממשלה שלו ראס מכונן. הוא מקים את אדיס אבבה ב1886 ומעביר לשם את הבירה, כובש שטחים רבים בדרום ובמזרח ויוצר מעין קולוניאליזם אמהרי נוצרי, הופך את האמהרית לשפה לאומית. בן בריתו הוא אבונא מתיאוס שהוא ראש הכנסייה 45 שנה עד 1926. אשתו היא הקיסרית טאיטו שבונה בירושלים.

המלך הגדול האחרון הוא היילה סלסי שמוכתר יורש עצר ב1916, אך מקבל סמכויות מלאות רק ב1930 עם מותה של הקיסרית זאוודיתו ומותו של אבונא מתיאוס. הוא יוזם חוקה חדשה ומנסה להצעיד את אתיופיה למודרניות, שולח צעירים ללימודים ומפיץ את האמהרית כשפת התפילה. היילה סלסי ששולט משנות ה-20 של המאה ה-20 עד שנות ה-70. באמצע התקופה אתיופיה נכבשת לחמש שנים על ידי האיטלקים במלחמת העולם השנייה והיילה סלסי יוצא לגלות (בין השאר בירושלים), אלא שהאתיופים משיבים מלחמה שערה ומצליחים לשחרר את ארצם.
 
בסוף תקופת שלטונו של היילה סלסי, בשנת 1974 עולה לשלטון חונטה צבאית בשם "דרג", שמנסה ליצור סוציאליזם ומהפכה באתיופיה, הדבר מביא לרעב והתפתחות מלחמת אזרחים שבסופה משתלט על המדינה וה"דרג" רודן בשם מנגיסטו. אתיופיה נכנסת לתקופה של תוהו ומרידות. חזיתות המורדים השונות מצליחות להתאחד ולהשתלט על המדינה בשנת 1992. הם מקימים דמוקרטיה בראשות זנאווי, המצליח לתמרן את אתיופיה בהצלחה במשך עשרים שנה ומת בפתאומיות ב2012. יורשת אותו קצין צבא צעיר ממוצא אורמו בשם אביי. כיום נושאת אתיופיה את פניה אל העתיד, שעל פניו, נראה מבטיח.פנים אל העתיד - אוורה אמבה

קהילה כפרית רוחנית הנמצאת ממזרח לאגם טאנה מציעה פתרון מקומי לבעיותיה של אתיופיה (מים, אנרגיה, חלוקת משאבים, חיפוש דרך רוחני, השכלה, שוויון נשים, ועוד).
היא נוסדה על ידי מורה בשם זומרה שיצר מעין קהילה רוחנית המבוססת על עקרונות השיתוף, חמלה ועבודה. אין להם דת, אבל הם מדגישים את שוויון בני האדם, כוח עליון נמצא מעל הכול. שוויון לנשים, חינוך לילדים, עזרה לחלשים ועבודה
זומרה הקים קואופרטיב שבו מוסדרים חיי הפרט על ידי 13 וועדות. כל אחד תורם לקואופרטיב ומקבל את שכרו, חלקו ברווחים, בסוף השנה. יש להם מוסדות של עזרה הדדית לזקנים, גם מחוץ לקהילה. מוסדות של חינוך לילדים. ומפעלים משותפים שהם יצרו יחדיו כמו טוויה. בנוסף לכך הבתים והחיים מאורגנים כך שיהיו יעילים במיוחד. זומרה המציא תנור עצים המחמם גם את הבית ובנה סוג של בקתה סטנדרטית.
ניתן לבקר במקום לשמוע על ההיסטוריה שלהם ולסייר עם מדריך מקומי. במסגרת הביקור רואים את סדנאות המלאכה, את הבתים, מוסדות העזרה ההדדית, בית הזקנים, ואף את בית ההארחה.
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו