הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אתיופיה - טיולים לרחבי העולם

ערב רב של עמים

באתיופיה יש ערב רב של עמים ושבטים, אולם רק שניים מהם מופיעים בהיסטוריה העתיקה, ושניהם עמים בעלי מאפיינים שמיים בנוסף לאפריקאים – חמים. שני העמים, שבאופן מסורתי משחקים תפקיד חשוב בהיסטוריה האתיופית, הם העם האמהרי והעם התיגראי. התיגראים מונים כיום כ-11 מיליון איש והם יושבים בחלקים הצפוניים-מזרחיים של הרמה האתיופית. האמהרים מונים כיום כ-24 מיליון איש והם יושבים באזורי אגם טאנה והחלק המערבי והמרכזי של הרמה האתיופית. בנוסף אליהם יש את עם האורמו, שנחשב לגדול ביותר ומונה כ-26 מיליון איש, ועוד ערב רב של שבטים ועמים שמונים ביחד כ-90 מיליון איש.
 
אתיופיה היא המדינה המאוכלסת ביותר באפריקה לאחר ניגריה ושטחה גדול פי 55 ממדינת ישראל. זו אימפריה אדירה, שגרעינה ההיסטורי הוא אזור רמות ההר בצפון-מערב, שמהווה כיום רק רבע משטח המדינה. באזור זה, שבו האקלים הוא אביב נצחי והאדמה פורייה, התפתחו תרבויות עתיקות כבר לפני 2,500 שנה. תרבויות אלו נודעו לעמי קדם והיו ביחסי גומלין אתם – ההלנים, הרומאים, הפרסים והביזנטים סחרו עם אתיופיה וסיפרו עליה.
 
במאה הרביעית לספירה הגיעו לאתיופיה שני סוחרים סורים שספינתם נטרפה, ובהשפעתם התנצר המלך אזנה ובעקבותיו כל הממלכה. לאחר הארמנים, היו האתיופים העם הראשון שהתנצר כיחידה אחת, במקביל ובסמיכות זמנים לקבלת הנצרות כדת מוכרת ורשמית באימפריה הרומאית. במהלך השנים פיתחה הנצרות האתיופית מאפיינים ייחודיים ומשונים, שאין כמותם בשום מקום אחר בעולם. הבנת מאפיינים אלו עוזרת להבין את רוחו של העם האתיופי, מורשתו, אומנותו וההיסטוריה שלו.
 
תולדות העם האתיופי שזורים, החל מהמאה ה-4 לספירה, בתולדות הכנסייה שלו. היא זו שאיחדה אותם ושמרה עליהם כישות עצמאית וגאה. האתיופים הם העם האפריקאי היחיד שלא היה תחת כיבוש זר והצליח לשמור על עצמאותו, הרבה הודות לכוחה של האמונה והכנסייה.
 
 

המדינה המאוכלסת והוותיקה ביותר באפריקה

אתיופיה גובלת בקו המשווה. הגרעין שלה הוא רמה גבוה ופוריה המאכלסת קבוצות רבות של אנשים ובעלת אקלים נוח יחסית, ברמה זו התפתחה חקלאות ותרבות גבוהה כבר בימי קדם. המקור של האתיופים הוא בשילוב של שבטים שמיים שפלשו לאזור מחצי האי ערב והתושבים המקומים, ואכן השפה הקדומה - געז וכן האמהרית המדוברת הם שפות שמיות
מחקר אתיופיה
החוקר הראשון  הוא לודלף  שחי בסוף המאה ה17, ידע אתיופית וספריו משמשים עד היום. אחריו היה הרפתקן בשם ברוס שהגיע לאתיופיה בסוף המאה ה-18 ופרסם כמה ספרים על המסעות שלו. הוא הביא חזרה לאירופה את ספר חנוך, שלא נשמר בשום מקום אחר בעולם, וספרים אתיופים נוספים. בסוף המאה ה-19 היה חוקר גדול נוסף – אוגוסט דילמן. בזמן הזה היו ספרים בבריטניה שנלקחו מאתיופיה ב1868 בעקבות המלחמה עם תאודור. דילמן יכל לפרסם עקב כך קטלוג של ספרות אתיופית שעד כה לא נודעה במערב. גם wright מלונדון פרסם קטלוג וכך גם zotenberg  בפריז

ראו מאמרים - לחצו לקישור
 
יהודי אתיופיה
 
נצרות באתיופיה
 
אסלאם באתיופיה
 
.
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו