הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אתרים אתיופיה - טיולים לרחבי העולם

גיאוגרפיה של אתיופיה

גודלה של אתיופיה 1.104.000 קמ"ר, זאת אומרת פי 55 מישראל. זאת ארץ עצומה הנוגעת בקו המשווה בדרומה ובה מגוון של נופים, אנשים ותרבויות. מבחינה מדינית מחולקת אתיופיה ל- 9 מחוזות (ראו באתרים). ומבחינה גיאוגרפית ישנם ארבעה אזורים עיקריים:
אזור הרמות הגבוהות בצפון מערב – אזור פורה ונוח מבחינה אקלימית שבו התפתחה התרבות והדת.
אזור מדבר דנקיל בצפון מזרח – בו מדבריות מלח, הרי געש פעילים ומקומות מהחמים בעולם.
אזור השבטים בדרום מערב – אזור של הרים גבוהים, עמקים, סוונות, ובו מגוון שבטים פרימיטיביים בחלקם, עמים, צורות חיים, חיות ונופים, חלקו הגדול חם ולח וחלקו חצי יבש.
אזור מדבר אוגדן בדרום מזרח, מרחבים עצומים ריקים מאדם שבהם חיים שבטים סומליים רועי צאן.
 
אתיופיה מתחלק כיום ל-9 מדינות, ואלו הן:
תיגראיי בצפון
אמהרה בצפון מערב
עפר בצפון מזרח
אורומייה במרכז
דרום אתיופיה בדרום
בנישנגול – גומאז במערב
גמבלה במערב
סומאלי בדרום
דירה דאווה במזרח


 
מדינות תיגראי ואמהרה הם האזורים ההיסטוריים של הרמות הגבוהות. שם נמצאים אתרי התיירות הקלאסיים.
מדינות אורומייה ודרום אתיופיה הוא אזור השבטים והשבר הסורי אפריקאי, אזור עשיר בבעליי חיים, אגמים, נופים טרופים, סוונה והרים, עם מגוון שבטים ותרבויות.
מדינת עפר כוללת בתוכה את מדבר דנקיל, נופי המדבר היפים בעולם, הרי געש פעילים, מלחות, טיולים גיפים
מדינות המזרח, מערב, וסומליה כמעט ואינן מתויירות
  
אתרים עיקריים באתיופיה
לליבלה – פטרה של אתיופיה, הוקמה על ידי המלך לליבלה שהיה אחד הגדולים בשושלת זאנגוה, לפי האגדה הוא ביקר בירושלים וכשזו נפלה לידי סלאח א דין הוא החליט לבנות העתק שלה בהרי אתיופיה. שמות הכנסיות והמקומות בלליבלה הם על שם מקומות בירושלים. הכנסיות של לליבלה חצובות בסלע טוף רך, העיר היא בגובה 2700 מטר והיא אתר תיירות
 
אקסום – בגובה 2100 מטר לרגלי הרי עדווה, היא הייתה בירתה העתיקה של אתיופיה במשך מאות שנים, יש בה אובליסקים בגובה יותר מ20 מטר. היא עיר קדושה ובה הוכתרו רוב קיסרי אתיופיה, בעיר יש את כנסיית גבירתנו מציון ששם לפי האמונה האתיופית נמצא ארון הברית.
 
גונדר – הוקמה במאה ה17 כבירה קבועה של הממלכה האתיופית, עד אז הקיסרים נדדו ממקום למקום, הקמתה הייתה דווקא סימן של חולשת הקיסרים, הבנאים היו במידה רבה היהודים, מכיוון שמקצוע הבנייה נחשב נחות והיהודים גרו לא רחוק משם בהרי סמין. בגונדר נבנו בנייני אבן אדירים, מצודה, ארמון וחומות, וכן כנסיות רבות, העיר נשרפה כמה פעמים, אך הבניינים שרדו וחלק מאוצרותיה. כיום היא מרכז דתי אתיופי ואתר תיירות.
 
אגם טאנה – אגם גדול שהוא המקור של הנילוס הכחול, באגם כמה איים ועליהם כנסיות חשובות. במאה ה15 בזמן שאתיופיה כולה נכבשה על ידי המוסלמים, שמרו כנסיות אלו על עצמאותן ואוצרות האמנות שלהן. לא רחוק מאגם טנה יש את מפלי הנילוס הכחול, מאתרי הטבע המרשימים באפריקה.

 

 
הספר "מסתרי ארון הברית - טיולי רוח ותרבות לצפון אתיופיה", מאת זאב בן אריה נמצא כרגע בעריכה, ניתן לקרוא את הנוסח לא שלם עדיין בקישורים הבאים: 
הקדמה למסלול אתיופיה תרבויות ודתות
מסלול אתיופיה תרבויות ודתות
הקדמה למסלול אתיופיה הנוצרית 1
הקדמה מסלול אתיופיה הנוצרית 2
מסלול אתיופיה הנוצרית

 

ראו מאמרים - לחצו לקישור
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו