הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אתרים סקוטלנד - טיולים לרחבי העולם

אתרים מומלצים למטייל בסקוטלנד

צפון סקוטלנד

פרת perth

העיר עתיקה בסקוטלנד ונמל חשוב על נהר בחוף המזרחי. שם נמצאת אבן הגורל עליה הושבעו המלכים, היא שמשה לזמנים כבירה.

קילמרטין גלן (עמק) kilmartin glen

במערב סקוטלנד, לא רחוק מהים וקרוב לצפון אירלנד, כשעה מגלזגו נמצא אחד האזורים העשירים ביותר בעולם באתרים נאוליתיים ומגאליתיים. מעגלי אבנים, מנהירים, סוללות עפר, קברי סוללה, בכפר קילמרטין יש מוזיאון לאתרים ההיסטוריים. ישנם גלעדים באורך קילומטרים. בתוך האתרים נמצאו סימני וחריטות גביעים וטבעות, שלא ברור מה משמעם?

קילמרטין גלן (עמק) kilmartin glen
במערב סקוטלנד, לא רחוק מהים וקרוב לצפון אירלנד, כשעה מגלזגו נמצא אחד האזורים העשירים ביותר בעולם באתרים נאוליתיים ומגאליתיים. מעגלי אבנים, מנהירים, סוללות עפר, קברי סוללה, בכפר קילמרטין יש מוזיאון לאתרים ההיסטוריים. ישנם גלעדים באורך קילומטרים. בתוך האתרים נמצאו סימני וחריטות גביעים וטבעות, שלא ברור מה משמעם?
 
הר סציהאליון Schiehallion
זהו הר שכבר מתקופות קודמות נחשב ללב של סקוטלנד ומקום של פיות, הר שבו מרבצי קוורץ רבים. בימי קדם הוא נקרא  "Fairy Hill of the Caledonians ומכאן השם, המרכז הגאוגרפי של סקוטלנד ומקום בוא בוצע במאה ה18 ניסוי "שקילת האדמה". הר בצורת פירמידה, האגם הסמוך, לוך טמל, יש הרבה מקומות לינה ושביל המוביל אל הפסגה באורך 5 ק"מ.

פינדהורן findhorn 

היישוב הרוחני הראשון באירופה בו גידלו ירקות לממדי מפלצת - לחצו למאמר פינדהורן

 

 

 

אתרים מומלצים למטייל במרכז ודרום סקוטלנד

Rosalyn chapel
המקום התפרסם עם הספר "צופן דה ווינצי" כמקום של הגביע הקדוש, זאת כנסייה קטנה שבה יש הרבה פסלים ועיצוב אדריכלי מוזר, לדוגמא יש שם פסלים של תירס שנעשו בזמן שאמריקה עדיין לא התגלתה, פסלים של אנשים במצבים שונים, אמרות חוכמה ומוטיבים פאגנאיים. משפחת סנט קלייר שבנתה את המקום, הייתה פעילה במסדר הטמפלרים ולאחר מכן ממובילי הבונים החופשיים
 
מנזר מלרוס Melrose abbey
מקום הקבורה של לב המלך ברוס, הקשור לכנסייה הסקוטית בירושלים. כיום מנזר הרוס שהיה שייך לציסטריאנים. הגוף קבור בדונפרמלין, הקופסא נמצאה בחפירות במאה ה20.
 
טירת סטירלינג Stirling castle – place of the round table
אחת הטירות החשובות, גדולות והיפות בסקוטלנד. קשורה למשפחת המלוכה, יושבת בנקודה אסטרטגית ומוגנת טבעית, זוהתה כבר במאה ה15 על ידי William Worcester עם המלך ארתור. רוב הטירה היום היא מהמאות ה15-16, אולם מבוסס על חלקים קדומים יותר מהמאות ה12 ואף לפני כן. במאה ה15 הייתה כאן חצר רנסנס כולל מעבדות אלכימיות, מרי מלכת הסקוטים גדלה כאן. גיימס הרביעי בנה כאן בית פרלמנט. גיימס החמישי בנה ארמון מלכותי. הטירה קשורה לקוסמולוגיה, יש בה פסלים המייצגים את הפלנטות, מלאך מיכאל, וונוס, לפי כיווני השמיים.
זה היה מקום מושב המלכים והמרכז במאה ה16. עד שסקוטלנד אוחדה עם אנגליה.
 
גלאזגו glasgow 
העיר הגדולה בסקוטלנד מרכז תעשייתי וימי, שבו יש נוכחות קתולית רבה של אנשים מאירלנד. העיר הוקמה על ידי הקדוש מנגו שהקים בה קתדראלה במאה 6 בספירה. בגלל המתח הדתי יש בה מוזיאון לכל הדתות


 

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו