הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

בוגומילים כיום - טיולים לרחבי העולם

הבוגומילים לפי הסברי האחווה הלבנה:

לפי דברי אנשי האחווה לצאר סימון היו שלושה בנים: מי שנהיה לימים יורשו - הצאר בוריס, מי שנהיה מייסד הנזירות הבולגרית – סנט יוהאן רילסקי ובן שלישי בשם בויאנה. בויאנה היה הבכור ונועד להיות המלך, הוא נשלח למגנאורה Magnaura – בית ספר גבוה בביזנטיון, ושם פגשו אותו אנשים מפרס שהחליטו שהוא מתאים ללימוד תורת הסוד. הם חנכו אותו במאגיה ומיסטיקה פרסית. כשהוא חזר לבולגריה הוא התחיל את התנועה הבוגומילית. העוזר שלו היה קצין גבוה בצבא שקראו לו בוגומיל, ועל שמו נקראה התנועה. בסופו של דבר הוא נעצר בעוון כפירה ונכלא בביזנטיון. בויאנה הקוסם הוא המייסד של התנועה הבוגומילית לפי האחווה הלבנה הבולגרית. אלא שיש לבוגומילות הקשר רחב יותר:
דונוב הסביר שהיו שלושה זרמים של בתי ספר אזוטריים שבשם כולל נקראים בוגומילים (Lorimer 2015) הראשון היה הרמטיזם – התחיל במצרים ועבר לתרקיה דרך פרס, מופיע בתורתו של אורפיאוס שחי בהרי רודופי. משם זה עבר לפיתגורס ולבית הספר של אפלטון. שני בתי ספר אלו לימדו טיהור של הנפש וגלגול נשמות, בית ספר זה הופיע שוב בפירנצה בזמן פיקו דה מירנדלה ופרח בקמברידג' במאה ה17. המאסטר הנוצרי נאו פלטוני האחרון היה dean inge of st paul
השני היה האיסיים – שפעלו במדבר יהודה לפני אלפיים שנה
השלישי היה הבוגומילים – הם נקראו אהובי האלוהים ופעלו בזמנו של הצאר בוריס.
דונוב אמר "מי שרוצה ללמוד על חיי הבוגומילים, שיראה את חיי האחווה שלנו"
"שלושה הענפים של האחווה הלבנה הצטרפו לאחווה הלבנה העולמית בבולגריה: תחילה במצרים, פרס ובבל, לאחר מכן בפלסטין, ושלישית הבוגומילים בבולגריה. שלושה הענפים הללו של האחווה הלבנה נובעים מהמרכז של האחווה העולמי שמושבה הוא במערכת השמש והרוח הגבוה שלה היא ישו הנוצרי, הוא ראש האחווה הלבנה"
 

הופעת הבוגומיליות בבולגריה

ההופעה של הבוגומיליות (וגם האחווה הלבנה) בבולגריה קשורה לכך שהבולגרים הם העם ראשון באירופה שהתפלל בשפתו. זה היה עם תרבותי ומשכיל שידע לאתגר את הדוגמה הכנסייתית ולבקר אותה. בעל מחשבה ביקורתית, וזה הוביל לבוגומיליות.
דונוב מתאר פן לא מוכר של חיי הבוגומילים, לדבריו הייתה רשת מחתרתית, הם נפגשו ביערות ובהרים, בלילות, המושלמים גרו במערות נשמרות על ידי צעירים, ויצאו להביא את המילה, הם חיו בקהילות שבהם העבודה הייתה ערך ועזרו לחלשים, העשירים עבדו עם העניים. הם היו צמחונים והתייחסו רק לבשורה של יוחנן ולא לשאר. התפילה שלהם הייתה אבינו שבשמיים. ההטבלה שלהם הייתה הטבלה של רוח שנעשית על ידי הסמכה של ידיים. ומכאן חשיבות הידיים בפסלים של הסטולק בבוסניה. ההסמכה ברוח הקודש של הבוגומילים היא התנועה שנעשית בסוף הריקוד הפניאוריתמי כשהידיים יורדות על הראש ונאמרת התפילה "לוואי ושלום אלוהים יהיה...".

הבוגומיליות באה על רקע הדיכוי של החברה הפיאודלית, התפשט בכל רחבי אירופה ומילא את היבשת באחוות מיסטיות. מביא בסופו של דבר את הרנסנס. באותה צורה האחווה הלבנה של היום תביא את התרבות החדשה ותשחרר את הרוח האנושית מכבלי החומריות. הם האמינו רק ביוחנן וחלקים מספר תהילים. כל השאר זה המצאת השטן, היו ביניהם מושלמים, מאמינים ומאזינים.
כאן המקום לציין שדונוב עשה את עבודת המאסטר שלו בתיאולוגיה על האריאניות Arianism (סוג של נצרות) שנצרה את השבטים הגרמניים במאה ה4 שחיו באותה תקופה בבלקן - בולגריה, אריאן האמין שהכרייסט נכנס לתוך ישו בזמן הטבילה, וכך גם הוא יכול להיכנס לתוכנו. הכרייסט זהה ללוגו, למילה. הבוגומילים האמינו באותו דבר, אלא שהם התנגדו לכנסייה ומשום כך משכו אל עצמם אש.
דונוב טען שלא צריך להילחם ברע אלא להתעלם ממנו, אחרת אתה נותן לו כוח. האחווה הלבנה הם בוגומילים שחזרו לעולם הזה, אך הפעם הם לא ירדפו. הם יפיצו אהבה בעולם, שתקרא לאהבה, וידעו להכיל גם את המתנגדים להם. 

מאמרים על הבוגומילים כללי - לחצו לקישור
הבוגומילים 
הבוגומילים בבלקן
בוגומילים בבולגריה
בוגומילים בבוסניה
אמונת הבוגומילים
אורחות חיי הבוגומילים
ספרות הבוגומילים
הבוגומילים כיום
גנוסטיקה מאמרים כללים
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו