הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

בולגריה - טיולים לרחבי העולם

בולגריה.
בולגריה היא ארצו של העם התרקי הקדום, המקום בו התחילה התרבות והנצרות הסלאבית, ארץ עם המשכיות תרבותית של אלף ושלוש מאות שנה, בית למיסטיקה הנוצרית בימי הביניים. ומקום שבו הופיע כיום האחווה הלבנה. וחייבים להזכיר שהבולגרים הם העם היחיד שהציל את תושביו היהודים בשואה.
באזורים אלו של הבלקן היו שלושה בתי ספר רוחניים במהלך הדורות: בתקופה הקלאסית היה את בית הספר של אורפיאוס, שלימד מוזיקה וריקוד מקודשים, את המסתורין של הגעה לחיי נצח, ירידה לשאול וחזרה.
בימי הביניים התפתחה תנועה גנוסטית (ידיעה בלתי אמצעית של האל) חזקה ומשפיעה בשם הבוגומילים שהדגישו חיי רוח וטהרה, התנגדו לכנסייה והטיפו לשוויון חברתי
במאה ה20 התפתחה בבולגריה תנועת האחווה הלבנה שחידשה את מסורת המוזיקה וריקוד מקודש של התרקים, טוהר ורוחניות של הבוגומילים, ובישרה לאנושות על תחילתו של עידן חדש.
כמובן שהיו עוד הרבה תורות רוחניות ואירועים חשובים ומשפיעים. אי אפשר להתייחס למורשת ההיסטורית והתרבותית של העם הבולגרי כפי שהיא כיום, מבלי החלק הנוצרי, הקשור לחינוך, אמנות, אמונה, חברה ותרבות. אך יש בבולגריה גם אסלאם מיסטי וסיפור יהודי חשוב, שרידים של תרבות ודת האלה הקדומה, פולחן אנרגיות אדמה, הופעות של תרבות יוון, מקדוניה ההלנית והעולם הרומאי הקלאסי, ועוד.
כמו שאר הבלקן בולגריה היא ארץ מרתקת, בעלת היסטוריה עתיקה, טבע מקסים, עושר של פולקלור, ונינוחות של חיים שאיבדנו במערב. זאת אירופה אחרת, קרובה יותר לטבע ולאדם, אזורי מזג אוויר נוח שמאפשרים קיום בכבוד, והפניית האנרגיות לעבודת האל.
 
אתר זה נועד לתת רקע בתחומים של היסטוריה, מסורות דתיות ורוחניות (במיוחד אלו של הנצרות), תרבות ואמנות, למטייל שמבקש להעמיק את הבנתו ולגלות דברים הסמויים מהעין בבולגריה, ואיננו מדריך תיירות במובן הרגיל.
 


האם ידעתם שבולגריה היא הארץ עם הכי הרבה מעיינות חמים באירופה לאחר איסלנד, הארץ עם ההרים הגבוהים ביותר בבלקן, בולגריה היא ארץ עם מורשת תרבותית מפוארת והמשכיות תרבותית של 1300 שנה, מעטות הארצות בעולם שיש להם המשכיות תרבותית כה ארוכה, בולגריה התחרתה פעם על ההגמוניה בעולם עם ביזנטיון והייתה מעוז של נאורות, אמנות והשכלה, העם הבולגרי הוא העם היחיד באירופה ששמר על יהודי ארצו במלחמת העולם השנייה. יש קשר מיוחד בין בולגריה לישראל
בולגריה היא יעד אידיאלי לטיולים. קרובה, זולה, ידידותית, בולגריה זה לא רק רצועת החוף וקזינו אלא בעיקר הרים, כפרים, יערות ואגמים. לגלות את בולגריה באמת זה ללכת להרי הבלקן, רודופי, רילה ופירין, לטייל בבולגריה בג'יפים, רגלי - טרק, בטיולים מאורגנים, להשתתף בפסטיבלים הרבים של מוזיקה וריקוד בולגרי לאורך כל השנה, להתחכך עם הפולקלור ותרבותית.
בולגריה היא ארץ עם רציפות תרבותית ודתית החל מהמאה ה-9 לספירה. לבולגרים נצרות עצמאית משל עצמם, והם טוענים להמשכיות מהעם התרקי הקדום, בשילוב של יסודות סלאביים וטורקים. ההיסטוריה של בולגריה מרתקת, לעם הבולגרי קשר חם ואמיץ עם היהודים
בולגריה היא ארץ בלקנית יפה עם הרים גבוהים מסלולי טרק, יערות, צוענים, עתיקות מרשימות הן מהתקופה הרומית והן המתקופה הביזנטית ובעיקר מהתקופה הבולגרית. בולגריה היא ארץ עם סיפור מיוחד ויותר מכך, עם אוהב חיים ודאג לשמור על היהודים שלו במהלך השואה.
 

 

לתרבויות עולמי התמחות בבולגריה

תרבויות עולמי היא חברה מובילה בטיולים לבולגריה, כל שנה אנחנו מוציאים מאות אנשים המשתתפים בפסטיבלים אתניים, עולים למרומי ההרים, יורדים למערות נטיפים בהרי בולגריה, מבלים בסופיה ופלובדיב, מבקרים בעמק הוורדים בהרי הבלקן, מגלים את בולגריה לעומק ולרוחב, אוכלים הרבה גבינה בולגרית ושותים ראקי ויין. נהנים מהאוכל הבולגרי המצוין, מהמוזיקה והריקוד הבולגרי, ומאוצרות התרבות והטבע שיש לבולגריה להציע.
תרבויות עולמי מתמחה בטיולי בוטיק של משפחות, חברות, חברים, במגוון נושאים: טיולי טרק, טיולים ג'יפים, טיול תרבות, טיולים גיאוגרפיים, ובמיוחד טיולי פולקלור, עם נגנים מקצועיים ורקדנים. במהלך השנים פיתחנו טיולים ומסלולים העוקבים אחר מחזור הפסטיבלים של השנה, החל בדצמבר וכלה בסתיו

בנוסף על כך לתרבויות עולמי קשר ייחודי עם ה"אחווה הלבנה" בבולגריה, מייסודו של המורה פטר דונוב, וכל שנה אנחנו מארחים אותם בארץ, ויוצאים לריקודים המקודשים שלהם במרומי הרי הרילה.
בחורף אנחנו מתמקדים בפסטיבלי מסכות מרהיבים, שהם מהיפים בעולם, והוכרו לאחרונה על ידי האו"ם כאתר מורשת עולמי תרבותי. ניתן להצטרף לטיולים השונים במשך השנה, או לארגן קבוצה פרטית עם מדריך מקומי ו/או ישראלי
ראו סרטון על בולגריה המלווה במוזיקה של אסן מרינוב, אחד המדריכים הראשיים שלנו. זה אחרת לטייל עם מוזיקאי:
 


מאמרים על היסטוריה בולגרית:

היסטוריה בולגריה כללי - לחץ לקישור
התרקים - לחצו לקישור
אורפיאוס - לחצו לקישור
בולגריה הגדולה (הקדומה) - לחצו לקישור
בולגריה הרומאית - לחצו לקישור
אימפריה בולגרית 1 - לחצו לקישור
סנט קלמנט ונחום - לחצו לקישור
אימפריה בולגרית 2 - לחצו לקישור
בולגריה העותומאנית - לחצו לקישור
עצמאות בולגריה - לחצו לקישור

מאמרים כלליים בולגריה
דתות ותרבויות בולגריה - לחץ לקישור
אחווה לבנה בבולגריה - לחץ לקישור 
בוגומילים - לחצו לקישור
 
הצעות לטיולים שונים בבולגריה לקבוצות סגורות
טיול משפחות מסלול 1 - לחצו כאן
טיול משפחות אפשרות 2 - לחצו כאן
טיול עצמאי מודרך לבולגריה - לחצו כאן
טיול ג'יפים לבולגריה - לחצו כאן
טרק בהרי רילה - לחצו לקישור
טיול לקבוצות סגורות - לחצו כאן
טיולי פסטיבלים לבולגריה - לחצו לפרטים
 
ארבעה הפסטיבלים ה"גדולים" המומלצים שלנו הם:
פסטיבל המסכות בפרניק - סוף ינואר - לחצו לפרטים
פסטיבל המסכות והפולקלור בתחילת פברואר יום שני הטוב - לחצו לפרטים
פסטיבל עמק הוורדים בהרי הבלקן סוף מאי - לחצו לפרטים
אירוע האחווה הלבנה ופסטיבלי הקיץ בהרי רילה - לחצו לפרטים
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו