הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

בוסניה ימי הביניים - טיולים לרחבי העולם

היסטוריה של בוסניה בימי הביניים

עד המאה ה12 הייתה בוסניה בחוג ההשפעה של ממלכות שונות, בולגרים, ביזנטים, הונגרים, קרואטים, אלא שבמאה ה12 הקימו הבוסנים ממלכה עצמאית משל עצמם שהתקיימה במשך מאתיים שנה, הדבק המלכד שלה ואחת הסיבות העיקריות לקיומה היה התבססות סוג של נצרות עצמאית מיסטית, עם ארגון כנסייתי עצמאי באזור זה של הבלקן, ארגון שנקרא "הכנסייה הבוסנית" ונרדף ככופר על ידי הקתולים והאורתודוקסים, כשמה שמאפיין אותו זה האמונה הבוגומילית, תחייה של גנוסטיקה נוצרית. במילים אחרות הבוגומילים שנרדפו בסרביה, בולגריה ומקדוניה, מצאו בית בבוסניה והפכו להיות הזרם הנוצרי השולט עד למאה ה14.
 
מלכי בוסניה נקראו באנים Ban, להלכה הם היו תחת חסות סרבית או הונגרית, אבל למעשה עצמאיים לחלוטין, הבאן קולין Kulin השתחרר מהשלטון הביזנטי וכרת ברית עם סטפן נמניאה מייסד האימפריה הסרבית. קולין קידם את הספרות וכתב קירילי בוסני, חוקה ואת הכנסייה העצאמית הבוסנית, הוא הואשם בכפירה על ידי מלכי סרביה ששלטו לאחר סטפן נמניאה.
 
באן קולין שהוא דמות בוסנית אגדית הצהיר כלפי חוץ על נאמנות לרומא, בכדי למנוע מסע צלב נגדו על ידי מלך הונגריה כפי שהיה נגד הקתרים, אך למעשה התיר את פעולת הבוגומילים. הבישוף של בוסניה היה באופן רשמי תחת דוברובניק, אך למעשה עצמאי ולא קשור לאף אחד, הנוצרים הבוסנים העצמאיים נקראו קריסטנג'י או דוברה קריסטנג'י – נוצרים טובים, והתקיימו בקו התפר שבין האורתודוקסיה לקתוליות.
 
במאה ה13 – 1235 יצא מסע הצלב הבוסני כנגד הכפירה הבוגומילית, כשם שהיה מסע צלב כנגד הקתרים, אלא שמסע צלב זה נכשל והסתיים ב1241. בזמן שכל הבלקן סבל מפלישות הטטרים, בוסניה נשארה שלמה ומשגשגת. בשונה משאר הארצות היא פיתחה טינה כנגד הממסד הנוצרי והארץ המובילה של התקופה – הונגריה, וזה הביא לימים לקבלה בברכה של הכיבוש העותומאני.
במשך מאתיים שנה בוסניה הופכת להיות מדינה עצמאית למחצה תחת שלטון מלכים נאורים שמבססים בה סוג אחר של נצרות, ומצליחים להתמודד עם פלישות של קנאים נוצרים ומסעי צלב שיצאו נגדם, וזאת למול גורלם המר של הקתרים בדרום צרפת.

 

 


כנסייה בוסנית עצמאית

הכנסייה הבוסנית העצמאית התקיימה במקביל לנוכחות הכנסייה הקתולית, שתי הכנסיות התחרו ביניהם ושליטים בוסניים שונים תמכו בזאת או בזאת לפי צרכים פוליטיים. בסוף המאה ה13 מופיעים הנזירים הפרנציסקנים לחזק את הקתוליות ולהם תפקיד חשוב בלאומיות והנצרות הבוסנית, הם מקימים כמה מנזרים חשובים
 
בשנת 1377 הוכתר המלך הבוסני הראשון בויסוקו – סטפן טוורטקו, בוסניה נהייתה הארץ הגדולה והחזקה בבלקן. כובשת גם את אזור החוף הדלמטי. בימיו השתלטה בוסניה על מנזר מלישבה, שם היו שרידי סנט סאבא, מייסד הנצרות הסרבית. הוא השתלט על קוטור, ביסס את העיר נובי הרצגובי במפרץ קוטור, תמך במסדר ההוספיטלרי, הוא היה אחד הכוחות העיקריים מאחורי קרב קוסובו, וראה בו הצלחה אישית שלו בעצירת ההתפשטות העותומאנית לבלקן. הוא כבש את דלמטיה והחל תהליכי חיתון משפחתיים עם בית האבסבורג באוסטריה.
 
אחרי מותו של המלק טוורטקו החלה הממלכה הבוסנית להתפורר, נכבשת על ידי כוחות הונגריים ועותומאניים, הכנסייה הבוסנית נחלשת, חלק מהבאנים תומכים בקתולים (קותרמניק), הכנסייה הבוסנית עוברת למצב של רדיפה שהסתיים בהשמדתה טוטאלית ושל חלק ממשפחות האצולה הבוסניות המסורתיות.
עם הכיבוש העותומאני ושבירת כוחו של המלך הבוסני רבים ממאמיניה החליטו להפוך למוסלמים

 

 

קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור

אתרים בבוסניה

אתרים הרצגובינה

בוסניה בימי הביניים

הפירמידות של בוסניה

ביקור בפירמידות

סרייבו

בוגומילים בוסניה

סופים בבוסניה

מסתרי בוסניה

נצרות בוסניה

טיול בוסניה

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו