הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

בוסניה - טיולים לרחבי העולם

בוסניה אחת הארצות המרתקות באירופה

בוסניה היא אחת הארצות המרתקות באירופה מבחינה היסטורית, דתית וגם נופית. לבוסניה היסטוריה שונה ונפרדת משאר ארצות הבלקן, כיום הארץ מחולקת לשני חלקים שווים, האחד בשליטת הסרבית שנקרא רפובליקת סרפסקה, והשני בשליטת הבוסניקים המקומיים שרובם מוסלמים, והוא בוסניה המסורתית, החלוקה הוחלטה במסגרת הסכם דייטון לסיום המלחמה הבוסנית, בה בוצעו פשעים נגד האנושות. אלא שבוסניה איננה רק מלחמה, אלא גם ארץ יפהפייה, תרבות עשירה ואנשים מרתקים. כיום המדינה מלקקת פצעיה ופותחת את עצמה לתיירות.

בוסניה נקרעה לא מזמן על ידי מלחמת אזרחים אכזרית, אך לא תמיד היה זה כך הארץ שמרה על אחידות לאומית ותרבותית בימי הביניים וגם בתקופה העותומאנית הייתה מחוז נפרד בעל זהות משל עצמו, העת החדשה והתעוררות הלאומיות הסרבית, שינויים דמוגרפיים ושלטון בית הבסבורג מאוסטריה זרעו זרעים של פורענות שאת פרותיהם הבאושים אנו קוטפים כיום.
 
בוסניה היא ארץ של שרידים מגליתים המרמזים על תרבויות עתיקות ולא מוכרות בנות אלפי שנה, מקומות קדושים בטבע, דרקונים ופיות. בבוסניה נמצא אתרים עם אבני ענק כמו קוסקו בפרו, מעגלי אבנים עתיקים, מנהירים - אבנים עומדות, אך יש גם מעבר לכך: בבוסניה נמצאו שרידי תרבויות לא ידועות  

בשנים האחרונות נמצאו בבוסניה שרידים מדהימים שמרמזים אולי על קיום תרבויות עתיקות בתקופות היסטוריות לא ידועות כגון אטלנטיס, אם יתאמתו הממצאים הרי שזה ישנה לחלוטין את התפישה שלנו של ההיסטוריה, כדורי אבן, חומות מגליתיות ומערכת מנהרות, אנחנו מזמינים אתכם לבדוק בעצמכם את הטענות בנסיעה לבוסניה 
 

המסתורין האחרון באירופה

בוסניה היא ארץ של מסתורין ומסורות רוחניות, ראשית דבר המסורת הפגאנית נשמרה בבוסניה יותר מכל מקום אחר באירופה ומצאה בית בנצרות הבוסנית המאוחרת ובאסלאם המיסטי הקיים כיום. העם האחרון שהתנצר באירופה הוא העם הבוסני. וכשזה קרה הארץ נהפכה להיות מקום מפלטה של הנצרות המיסטית – גנוסטיקה,

בוסניה היא בית למסדרים הסופים, בנוסף על כך בוסניה הייתה בימי הביניים בית לסוג של נצרות מיסטי שנקרא בוגומילים, שהשאירו אחריהם שרידים מרשימים, הייתה לה כנסייה כופרת עצמאית בסגנון הקתרים בדרום צרפת, זהו פרק עלום ומרתק בהיסטוריה של אירופה והבלקן. זאת ועוד, החל מהמאה ה16 בוסניה היוותה בית לקהילה יהודית גאה וחשובה של יוצאי ספרד.
 
בוסניה היא ארץ של דרקונים, מסתורין ופיות. האנשים בבוסניה מאמינים בעל טבעי ועל חושי מרגישים ורואים ישויות ואנרגיות כבר מקדמה דנא, מקומות מסוימים ברחבי הארץ קודשו והיוו יעד עלייה לרגל. והמסורת עברה מהפגאניות אל הנצרות הבוסנית המיוחדת, ומשם את האסלאם הסופי שמצא כאן בית.

בוסניה היא גם ארץ של גיבורים ודמויות אגדתיות. הבאן קולין שייסד את בוסניה העצמאית בתחילת המאה ה13 נחשב לבעל קשר עם פיות ותקופתו לתור הזהב. המלך טוורטקו שהיה המלך הראשון במאה ה14 הוא בעל תכונות על אנושיות. אבל לא רק בימי הביניים.
השליט העותומאני השני של בוסניה גאזי הוסרב בג Gazi Husrev-beg נחשב לשליט נאור שאפשר לבוסנים לחיות את חייהם כפי שהם רוצים. בנוסף אליו הייתה דמות אגדתית בשם דרזלז אלייה Đerzelez Alija שאפילו הסולטאן העותומאני סגד לו.

האיש שבנה את הגשר על הדרינה והיה ראש ממשלת טורקיה – הווזיר הגדול בזמן השיא של האימפריה, שלטונו של סולימן המפואר, סוקולו מחמט פאשה Mehmed-paša Sokolović הוא גיבור בוסני שעליו מספרים אגדות ושרים בלדות.
חוסיין גרדסקוויץ Husein Gradaščević הוביל אל המרד הבוסני נגד העותומאניים במאה ה19 ונקרא "הדרקון של בוסניה.
 
בוסניה זה להיות באירופה אך גם מחוצה לה, להרגיש כמו באימפריה העותומאנית מצד אחד, וביערות גרמניה מהצד השני. ארץ מים רבים עם תחושה מעבר למקום ולזמן, מצודות נישאות במרומי ההרים

קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור
אתרים בבוסניה
אתרים הרצגובינה
בוסניה בימי הביניים
הפירמידות של בוסניה
ביקור בפירמידות
סרייבו
בוגומילים בוסניה
סופים בבוסניה
מסתרי בוסניה
נצרות בוסניה
טיול בוסניה
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו