הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

בית בבולגריה - טיולים לרחבי העולם

החל משנה זו 2019 יש ל"תרבויות עולמי" בית הארחה מקסים בן שבעה חדרים, בכפר היפה רדוויל שבהרי רילה, מרחק 7 ק"מ מאתר הסקי של בורובץ, סמוך ליערות אשוחים נפלאים, מקורות הנהר מריצה, קניון האיבר והמעיינות החמים של דולנה באניה. לתמונת של הבית - לחצו כאן 

בית הארחה שנקרא bebalkan יכול לשמש כמרכז לסמינרים, פולקלור, חבילות סקי כפרי בחורף, וטיולי הרים בקיץ, זהו מקום אידיאלי ושקט בקצה הכפר, קרוב לנהר וליער, הרחק מהתיירים ומהמולת החיים
יש לנו הצעה לטיול קיץ ואביב משפחות, חברים, שבעה ימים המבוססים על שהות בבית, חשיפה לחיי הכפר (שירה, ריקוד, בישול, אמנות) טיולים בהרים (רכבל, גיפים, אגמים, נחלים) ואטרקציות באזור (מעיינות חמים, חוות יענים, ועוד), עד 16 איש - לחצו לפרטים

ראו תמונה בסרגל הרוחב העליון של אולם הסדנאות בקומה התחתונה.
בתמונות למטה הבית במחוץ, ובהמשך למטה החדרים השונים, כולל אולם ההסבה. 
ראו תמונות של בית הארחה בגוגל - לחצו לקישור
ראו תמונות של בית הארחה באתר bebalkan - 
לחצו לקישור
במקרה והחדרים אצלנו מלאים, אנחנו משכנים אנשים בבית הארחה צמוד - אלנייט, שם גם אנחנו אוכלים, ויחד איתם יש לנו מתחם ספא משותף (חדר כושר, בריכה, סאונה ובעתיד גם גקוזי) - לחצו לקישור
בין שאר הדברים שאנו מציעים
חדר הסבה ומטבח כשר לבישול עצמי
חצר גדולה להתעמלות ויצירה
מסעדה אתנית בבית הסמוך
חדר כושר ובריכה קטנה בבית הסמוך
שבעה חדרים מקסימים
מרפסות לנוף
מסלולי הליכה לאורך הנהר ובהרים מפתח הבית
היכרות עם פולקלור, מוזיקה ומחול בולגריים
מפגש עם להקות הכפר, מקהלת הסבתות, מחול
מפגשים עם מרפאים וצמחי מרפא מקומיים
אפשרות לגיפים נהוגים על ידי מקומיים בהרים
מעיינות חמים טבעיים בכפר הסמוך
אתר הסקי בורובץ עשר דקות משם
אפשרות לפעילויות חורף, סנו מובייל, נעלי שלג
אפשרויות לפעילויות קיץ, אופני הרים, סוסים, טרק
מבחר טיפולים ומטפלים מקומיים
ראו בתחתית הדף מסלולים של טיולי יום טיול באזור

ראו תמונות של החדרים השונים, כולל חדר האוכל
הבית נמצא לרגלי הרי הרילה, הגבוהים בבלקן. קרוב לאגמים בהם ניתן לשחות, מסלולי הליכה רגליים בקניונים, מקומות עם מעיינות חמים, רכבלים למרומי ההרים. 
ניתן לשכור באזור אופני הרים, סוסי פוני, גיפים של מקומיים.
אחד הדגשים באירוח שלנו הוא חשיפה לפולקלור מקומי, הרכבים של סבתות מזמרות, נערות רוקדות, נגנים, מהסביבה
להלן תמונות של ההרים הסמוכים והרכבים מוזיקאליים מקומיים
ראו בתחתית הדף מסלולי טיול של יום בהרי רילה הסמוכים

קצת על הכפר רדוויל ואפשרויות הבילוי בו raduil
רדוויל הוא כפר קטן ויפה לרגלי הרי הרילה. מעבר לחיי כפר, החצרות והבתים, הזקנים היושבים ברחובות ובבתי קפה, והאווירה הפסטורלית, הכפר מציע פעילות אתנוגרפית ופולקלוריסטית: סדנה גילוף בעץ, סדנה בישול בולגריה, ליקוט עשבי מרפא עם הסבתות, הופעות של קבוצות מקומיות בשירה ובריקוד אתני. מפגשים עם אנשים בעלי שאר רוח שיספרו על המהות של בולגריה.
מבית הארחה ביבלקן יש מסלול אקולוגי עם גלגלי מים היורד אל הנחל הסמוך, דרכי עפר היוצאות ליערות הסמוכים, ומסלולים רגליים היוצאים לקניון האיבר והמריצה. מסביב לכפר מספר קפלות נוצריות יפות חבויות בטבע.
בעיירות הסמוכות יש חווה של יענים, בריכות של מים מינראליים, מקומות ביקור היסטוריים, בתי קפה ודוכני קניות, מסלולי טבע של מפלים וגנים.
הכפר הוא בסיס טוב לטיולי יום בהרי רילהמסלולי יום מרדוויל

מסלול 1 מוסלה musala וקניון בלי איסקר beli iskar
נוסעים מרדוויל לבורובץ (15 דקות) ועולים ברכבל את התחנה העליונה בגובה 2300 מטר, (הרכבל לוקח 15 דקות בקרוניות סגורות) משם יש נוף נפלא וכמה מסעדות, בתי קפה, הולכים בדרך עפר טובה ללא עליות 4 ק"מ עד לבקתה שליד האגמים לרגלי הפסגה, 1-1.5 שעות הליכה, שם אפשר לשתות קפה, לטייל בין האגמים ולחזור, אפשר לעשות צהריים ליד הרכבל, אוכל בולגרי טעים ופשוט, או לרדת למטה לבורובץ, בה יש מבחר מסעדות.
מבורובץ 10 דקות נסיעה מביאות אותנו לקניון של beli iskar שם יש מסלול יפה עם גשרים על הנהר שבו אפשר ללכת כמה שרוצים, המסלול קרוב לכביש ואורכו המלא 10 ק"מ. אבל אפשר בכל מקום להצטרף אליו ולעזוב.
יש ימים שהרכבל לא עובד, כדאי לברר, בד"כ יום שני ושלישי

מסלול 2 שבע האגמים seven lakes ספרווה בניה sapareva banya
שעה ורבע נסיעה מרדוויל יביאו אותנו לרכבל של שבע האגמים. זהו רכבל פתוח – ספסלים שלוקח 20 דקות ומביא לבקתת הרים בגובה 2100 מטר, משם יש מסלול הליכה של 8 ק"מ, לא קל, מכיוון שחלקו בשבילי עיזים, בין אבנים ובמהלכו עולים ויורדים כ300 מטר בהפרשי גובה.
המסלול הולך תחילה לאגם החמישי, ומשם אפשר לרדת דרך האגם הרביעי, שלישי ושני, ממנו יש קיצור דרך אל הבקתה. אפשר לעשות אותו גם הפוך, אבל קשה למצוא את הדרך.
מסלול שבע האגמים לוקח כל היום, אבל אם נשאר זמן אפשר לרדת לעיירה ספרה בניה (15 דקות מהרכבל התחתון), שם יש בריכות עם מים חמים, מרכז ספא, והגייזר היחיד בבלקן בפארק ציבורי.

מסלול 3 אגם בלמקן belmeken, מפל קונסטנס kostenets, צומת ינדולה yundola
אגם בלמקן הוא אגם יפה בגובה 1900 מטר שנמצא במרומי הרי רילה המזרחיים, שעה וחצי נסיעה מרדוויל, אבל הדרך לשם מאד יפה. מהאגם יוצאים כמה מסלולי הליכה ויש לידו מרכז ספורט וכמה מסעדות. עשרים דקות ממנו משתנה הנוף ונכנסים להרי רודופי, בצומת ינדול יש שוק עשבי המרפא עשיר ומעניין ומשם אפשר לחזור לרדוויל בדרך יפה אחרת לכיוון belovo
בדרך לאגם בלקן אפשר לסטות מהעיירה kostenets נסיעה של עשר דקות לכיוון מפל קוסטנס, שם יש מסלול הליכה יפה עם גשרים ובריכות שחיה
בדרך לאדם בלמקן נמצאים המעיינות החמים של דולנה בניה dolna banya וגם חוות יענים

מסלול 4 נהר המריצה maritsa בורובץ borovets וסמוקוב samikov
נהר המריצה הוא החשוב והגדול בבולגריה, מתחיל בקניון יפה לרגלי הר המוסלה. בקניון ובעמק של הנהר דרך עפר ומסלולי הליכה. המסלול הרגלי הפשוט ביותר הוא לצאת מהבתים המזרחיים של בורובץ בדרך עפר בין היערות המגיעה עד לסלע השחור, מרחק 4 ק"מ שעה הליכה. משם יש נוף מדהים של העמק וצוקים אימתניים. אפשר להמשיך ברגל או בגיפ בלבד לתחתית הקניון, ויש גם שביל שמוביל לרדוויל.
כשמסיימים את הטיול בנהר המריצה אפשר לטייל באזור המלונות של בורובץ, שם יש פארק חבלים ואזורים ציבוריים נעימים, מבחר חנויות ובתי קפה, או לנסוע לעיר הסמוכה סמוקוב, שם יש מוזיאון היסטורי מעניין, מסגד עתיק, שרידי בית כנסת, ובית אתנוגרפי שמור של משפחה יהודית, משפחת אריה, שבו משוחזרים החיים כמו פעם. בסמוקוב יש חנויות, פארק יפה ליד הנהר, ומרכז עתיק

מסלול 5 מנזר rila ומוזיאון מצודת tsari mali grad
זהו המסלול ההיסטורי במסגרתו נחשפים למיטב האמנות, תרבות, דת, אתרים היסטוריים שיש לבולגריה להציע. מנזר רילה הוא האתר הקדוש והמפורסם בבולגריה, נמצא בעמק נפלא בין הרים, המנזר הגדול, העתיק והחשוב ביותר, בעל אדריכלות נפלאה, ציור ואמנות, יושב על מעיינות ונהר. המנזר נמצא שעה וחצי נסיעה מרדוויל.
באמצע הדרך בין רדוויל למנזר רילה נמצא צארי מלי גראד, מצודה רומאית עתיקה שהפכה למוזיאון, בה יש גם שרידים מימי הביניים וכנסיה חשובה עתיקה, פארק חבלים לילדים, שוק מזכרות קטן, ואתר תיירות. שווה ביקור
אתר נוסף על הדרך זה העיר דופניצה dupnitsa בחלק העליון שלה יש פארק יפה וגן חיות. ובנוסף לכך ספרווה בניה sapareva banya עיירה עם גייזר ומעיינות חמים.

מסלול 6 קניון האיבר ibar ואגם איסקר iskar
נהר האיבר הוא אחד ממקורות נהר המריצה, זורם דרך הכפר רדוויל, ועולה ממנו בקניון נפלא למרומי ההרים עד להר איבר שמתנשא לגובה 2600 מטר. במילים אחרות מהכפר רדוויל יש דרך עפר לגיפים וטיולים רגליים ההולכת לאורך הנהר עד למרומי ההרים, והיא מהווה מסלול טיול נפלא.
מסביב לכפר רדוויל מספר קפלות נוצריות יפות, ומסלולי טיול נוספים. בתוכו כמה מסעדות ומונומנטים מהתקופה הקומוניסטית (מטוס וטנק).
בדרך למעלה מספר מבנים נטושים ובכרי הדשא במרומי ההרים מעל קו העצים חוות כבשים בקיץ.
פחות מחצי שעה מרדוויל נמצא אגם איסקר, שיש לו כמה חופי רחצה יפים, המומלץ ביותר הוא האזור הדרומי, שאליו יש דרך מהכפר מריצה Maritsa הסמוך, יש שם חוף שנקרא oko the beach וגם כמה בתי קפה וחניונים. חוף אחר נמצא בצד המערבי ונקרא Camelot

מסלול 7 עמק המליוביטשה malyovitsa וגובדרצי govedartsi
עמק המליוביטשה הוא אחד ממסלולי ההליכה היפים בהרי רילה, הכביש מוביל עד לרכבל קטן בגובה 1600 מטר, שם יש כרי דשא ומסעדה, ומשם יש דרך עפר בעלייה מתונה שלוקחת בערך שעה, לאורך הנחל ובתוך היער עד לבקתה בין הפסגות המשוננות בגובה 1800 מטר, אפשר להמשיך מכאן לטפס בנוף שמזכיר את הדולומיטים, או לחזור באותה הדרך.
מליוביטשה נמצאת בקצה העמק היפה של גובדרצי, כפר גדול שבמרכז העמק ממנו יוצאות דרכי עפר ומסלולים להרים והגבעות שמסביב. אפשר לגלות את העמק, או לבקר בקניון beli iskar  הסמוך, בכפר יש כמה בתי הארחה ומסעדות טובות, חוות סוסים ועוד.
לידו נמצאים הכפרים mala tsarkva  וmadzhare שמהם יוצאים דרכי עפר דרומה להרים

שעה נסיעה מרדוויל נמצאים סופיה והר ויטושה
שעה וחצי נסיעה מרדוויל נמצאת פלובדיב
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו