הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הבית בהרי פמיר - טיולים לרחבי העולם

הבית הפמירי כמייצג את הקוסמוס

 
הרי פמיר נקראים "גג העולם" ולא בכדי, זהו אזור הקרחונים הגדול ביותר בכדה"א אחרי אנטרקטיקה, וההרים הגבוהים ביותר לאחר ההימאליה, בעמקי ההרים חיה אוכלוסייה מיוחדת במינה השייכת רובה ככולה לכת האיסמעלים, אחד המאפיינים של האוכלוסייה הוא מבנה בית מיוחד המהווה סמל ליקום וגם מקום תפילה, ונושא בחובו סימבוליזם פילוסופי ומיסטי עמוק הבא לידי ביטוי בחלוקה שלו לאזורים וחלקים.

בתוך הבית ישנם שלושה אזורי מחיה המסמלים את שלושת סוגי החיים: מינרל, צמח, חיה.
בנוסף על כך ישנה הופעה של ארבע היסודות בחלוקה לחלקים, כשהרצפה מסמלת את האדמה, האח את האש, הפלטפורמות המורמות בצדי החדר, כמו ספסלים, מייצגות את האוויר והמים.
המספר ארבע מופיע גם במבנה התקרה שהיא מעשה פסיפס של ארבעה ריבועי עץ שלובים זה בזה כשהאור חודר מהמרכז.
 
בבית הפמירי ישנו ייצוג של עיקרון הדואליות המופיע על ידי שתי קורות עיקריות התומכות את הגג, כשקורה אחת מסמלת את ההיגיון היקומי, וקורה שנייה מסמלת את הנפש היקומית. שתי הקורות קשורות לחומר ולרוח.
מעל האח ישנם שישה קורות משנה המייצגות את שש הכיוונים. ובסך הכול יש בבית שבעה חלקים הקשורים לשבעה הרקיעים, שבעה הצבעים בקשת, שבעה כוכבים שרואים בעין בלתי מזוינת נעים בשמים.
 
ראו ריקודים ומוזיקה בתוך בית פמירי מסורתי:
 
 הבית מייצג את היקום כולו והוא שיקוף של מבנהו, מתוכו ניתן לראות את השמיים, ונדמה שרק תרבות מתקדמת יכלה לבנות אותו כמו שהוא, המדע שמאחורי בניית הבתים מזכיר במקצת את מה שנמצא בוודות ההודיות והתגשם ב"סטפטה וודה" העקרונות האוניברסליים שמאחורי הארכיטקטורה ההודית, וכן בפנג שואי הסיני
נדמה כאילו לאנשי קדם היה סוג כלשהו של מדע וידע שאין ברשותנו כיום, שהגיע אליהם מתקופות וממקומות לא ידועים שלפני ההיסטוריה
ואכן, בטיבט הסמוכה מאמינים בקיומה של עיר אלוהית מחוץ לזמן בשם שמבלה, שמזכירה אולי את המושבה של מנו, או הפליטים האחרים מאטלנטיס. הייתכן שתכנית האב של הבית הפמירי הגיעה ממקום זה?
 
כך או כך, בין אם היו במרכז אסיה תרבויות קדומות מפותחות, כפי שרומז ספר זה, שמקורם בהתערבות חיצונית של אנשים מאטלנטיס, ובין אם לא. העולם כפי שאנו מכירים אותו כיום החל להתגבש רק לפני 4000 שנה, כתוצאה מהופעתם של ההודו אירופאים על בימת ההיסטוריה והתפשטותם והתיישבותם בחלקים גדולים של העולם העתיק. לפני כן הוא נראה אחרת ויושב בתרבויות לא מוכרת, אלא שאז הגיעה אחת מנדידות העמים החשובות והמשפיעות ביותר בהיסטוריה האנושית שנבעה, כנראה, שהשלב האחרון בהתייבשות המדבריות לאחר תקופת הקרח.
ההודו אירופאים החליפו את התרבויות המטריארכליות הקדומות בתרבויות פטריארכליות, מביאים לעולם את הסוס, הברזל, תרבות של כיבושים ומלחמה, אך גם אמונה דתית עמוקה, יוזמה ותחכום.

זמנים יגידו אם ימצאו מתחת לחול, או במקומות נידחים במעבה האדמה או בערבה, שרידים נוספים של אותם תרבויות עתיקות, שישפכו אור על מה שהיה בעולם בסוף תקופת הקרח ואולי גם לפני כן. באזור מרכז אסיה יש חולות נודדים בגובה מאות מטרים ומרחבים ריקים שאיש עדיין לא חקר אותם לעומק. זאת אחת הסיבות לסוד משיכתו של האזור להרפתקנים ומחפשים רוחניים במשך שנים.
בסוף המאה ה19 החלו להופיע טענות בחוגים אזוטריים מערביים כגון התיאוסופיה לקיומם של בתי ספר לידע רוחני עתיק במעמקי ההרים, בהם המסורת של הידע הרוחני העתיק נשמרת, קראו לזה "המאסטרים של מרכז אסיה", בתחילת המאה ה20 יצא מחפש רוחני בשם גורדייף לחפור בשרידי ערים עתיקות ולחפש ידע אנושי שאבד. יש הטוענים שהידע הזה נשמר בקרב המיסטיקנים הסופים.

 
מאמרים לקריאה - לחצו לקישור
העם הטג'יקי
הרי פמיר
בית כמבטא את היקום - אדריכלות עתיקה ומקודשת בהרי פמיר
היסטוריה טג'יקיסטן
מוזיקה טגיקיסטן
דתות טג'יקיסטן
איסמעליה
פוליטיקה טג'יקיסטן
מסלולים טג'יקיסטן
 
הצעות לטיול בטג'יקיסטן והסביבה - לחצו לקישור
טיול הרי פמיר
מסלול משולב לטגיקיסטן ואוזבקסיטן
טיול משולב בימי טרק בהרי הפאן
גיפים הרי פמיר
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו