הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

בעל ואשרה - טיולים לרחבי העולם

 פולחן הבעל בכרמל והאשרה במישור אשר – עכו.
 
בעל ואשרה
אלו שתי האלוהיות העיקריות של הכנענים בתקופת התנ"ך, אך בתקופות קדומות יותר עבדו לאל בשם "אל" שהיה אביו של בעל, ולאשתו - אמו של בעל קראו "אשרה".
 
כשעומדים על ראש הכרמל, היכן שמלון דן ותחילתם של הגנים הבהאים, ומסתכלים צפונה ומזרחה כלפי המפרץ. נראה כאילו עמק זבולון ועמק אשר מכילים את הנוף הנשקף מההר, כאילו האנרגיה של ההר מוכלת במישור שכמו עוטף אותו מסביב. באמצעו של מישור זה יושבת העיר עכו, כשהיא מפרידה בין אזור זבולון בדרום, ומישור מערב הגליל (אשר) מצפון. כל אזור החוף הוא כמו אמפיתיאטרון ענק, כשמאחוריו גבעות הגליל הנמוכות, לאחריהם הרי הגליל הגבוהים, ולאחריהם, כמו מתנשא בשורה האחרונה, החרמון, שבחורף הוא מלבין.
 
נוף קדומים זה נתן השראה לקדושתו של הר הכרמל כאלמנט הזכרי, המרכז את הנוף ושולט בו. ולעומתו המישור המכיל את ההר, שנשקף אל ההר מסביב, שהוא כעין אלמנט הקדושה הנשי. הר הכרמל מתפרץ לתוך הים, זהו המקום היחיד לאורך מישור החוף שבו ההרים מגיעים למים, מיקומו בתחילת המפרץ הגדול והיחיד בארץ ישראל מדגיש את יופיו ומרכזיותו
ההר יש לו תכונה מסתורית והיא שהוא מושך את תשומת הלב, משמש מוקד לתצפית הנופית, כמעט מכל רחבי הגליל התחתון והמערבי, בימי קדם הוא קודש לבעל הכנעני ולאחר מכן ליופיטר הרומי, ואילו מישור עכו, ובמיוחד העיר עכו, קודשו לאלה הנשית, ומכאן השם אשר שנגזר מהשם "אשרה" האלה הראשית של ארץ כנען.
 
בעל היה האל הראשי של עמי כנען, והוא קשור לגשם. הגשם בימי קדם נתפש כזכרי, אקט ירידת הגשם כבעילת האדמה, שכתוצאה מכך מתעברת ומולידה את הצמחים, עניין הולדת הצמחים וההתעברות נתפש כאלוהות הנשית , באחריות אשתו של "אל" – אביו של בעל, שהיא האשרה. פולחן האשרה התקשר לעצים ולנשים מיוחדות שביצעו מין טקסי, פולחני.
 
 

אלוהות צמחייה

הסמל של שבט אשר היה שני שיבולים, סמל זה הוא גם הסמל של מזל בתולה, מכאן שהבתולה קשורה לאשרה, קרי לאשר. השיבולים מסמלות את הפרי שנובע מבעילת הגשם את האדמה, החיטה שימשה בימי קדם כמזון העיקרי לבני אדם, ומישורי זבולון ואשר היו אסם התבואה של ישראל.
 
בהרים, ובמיוחד בכרמל, לא יכלו לגדל חיטה, וגם לא חקלאות אחרת בקנה מידה רציני, תכונתו של הכרמל היא שאדמתו לא פורייה, ומצד שני הוא ה"הר הירוק תמיד". הכרמל הוא הר עם צמחיה עבותה, אך צמחיה טבעית: צמחיה של אלונים ואלות, צמחיה שהתקשרה עם יופיטר, או עם בעל, או עם האל "אל". לא במקרה נלחם אליהו עם נביאי הבעל בכרמל, מכיוון שהכרמל היה מקום מקודש לבעל. לא במקרה האלמנטים שהיו קשורים למלחמה הזאת היו אש ומים, מפני שהאש והגשם היו מסמליו של יופיטר – בעל. האש זה הברקים, טבעו האמיתי והמפחיד של יופיטר, המים זה הגשם, ההפרייה. 
 
אל עכו היו באים אוניות מכל רחבי הים. האלה אשרה הייתה אלת יורדי הים ועוזריה היו דייגים. עכו הייתה ארץ זרה. ארץ שאליה מגיעים אנשים מתרבויות אחרות. עכו זה השער לארץ עצמה. בעכו התפתח מרכז של פולחן האשרה, ולאחר מכן האלה ענת.
 
 
קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור
 - עמי מסופוטמיה
פגאניות כנענית
נישואים מקודשים
האלה הלבנה
אלוהות נשית
בעל ואשרה
עשתורת וענת
מקדש האלה במגידו
מעגל האבנים ברוגום הירי
ארכיאולוגיה רוחנית
אסטרולוגיה רומית
 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו