הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

בראט - טיולים לרחבי העולם

בראט העיר הלבנה

בראט היא עיר היסטורית חשובה בדרום אלבניה, ממוקמת בעמק בין הרים נישאים כשברקע מאפיל עליה הר תומור, האולימפוס של דרום אלבניה. יערות אורנים מתנשאים מעל העיר העותומאנית היפהפייה שהוכרזה כאתר שימור עולמי של אונסקו. בעבר הרחוק הייתה בראט גבול בין איליריה לאפירוס וייתכן שיוסדה על ידי מלך מקדוניה קסנדר בשנת 314 לפני הספירה.
סימון הראשון הבולגרי כובש את העיר וקורא לה "העיר הלבנה".
לאחר הבולגרים היא תחת השליטה של הביזנטים, ולאחר מכן של השליטים הביזנטיים העצמאיים באפירוס.
המצודה בבראט. נשרפה בשנת  200 לפני הספירה, נבנתה שוב במאה ה5 על ידי תיאודוסוס ובמאה ה6 על ידי יוסטיניאנוס, וכן במאה ה13 על ידי שליט אפירוס מיכאל. בתוך המצודה יש עיר שלמה. הבניינים בתוך המצודה נבנו במאה ה13, האוכלוסייה הייתה נוצרית והיו בה 20 כנסיות שמהם רק כמה נשארו
הסרבים השתלטו על בראט ב1359 והתורכים ב1450.
ברט מתפתחת במאה ה17 ונהיית מרכז של תעשיית גילוף עץ.
בתחילת המאה ה19 יש לנו שוב שליט עצמאי מאפירוס בשם עלי פאשה. וברט נהיית סנג'ק בממלכתו (כמו צפת – מחוז). הוא תומך בנוצרים ומאפשר להם לבנות כנסיות.
ב1944 מכריז אנוור הודגה על תחילת שלטונו בברט.
 
בבראט יש ארכיטקטורה מיוחדת לבתים, כל הגגות משותפים ויש להם מערכת ניקוז מים מיוחדת, כמו כן לבתים חלונות גדולים ולכן היא נקראת עיר אלף החלונות. זאת עיר ששוכנת על גדות נהר ואת הנהר חוצה גשר עותומאני עתיק.
מעל העיר התחתונה יש את המצודה שנוסדה במאה ה3 לפני הספירה. הייתה מרכז של נצרות ויש בה כנסיות רבות, בבראט פרחה אומנות ציורי האיקונים האלבנית, בה חי אונופרי – צייר האיקונין האלבני הידוע ביותר ובית הספר שלו פרח שם.
 
 

 

אתרים בבראט דרום אלבניה

מוזיאון האיקונות
במסגרת הנצרות של בראט התפתח בה בית ספר ייחודי לציורי איקונות בראשות אדם ששמו אונופרי, שנחשב לצייר הלאומי של אלבניה. במרכז המצודה קתדרלה על שם סנט ניקולס שנבנתה בסוף המאה ה-18, זמנו של עלי פאשה, כקתדרלה המרכזית של העיר. כיום המקום משמש כמוזיאון איקונות המוקדש לציוריו של אונופרי, ולציורים של אנשים נוספים הקשורים לבית ספר לציור איקונות שהוא ייסד, כולל איקונות של בנו וממשיך דרכו. הציורים משתמש במוטיבים אוניברסליים אזוטריים כמו יחס הזהב, וניכרת בהם השפעה של אירופה והרנסנס. סימני ההיכר של בית הספר של אונופרי לציור איקונות הם, פרופורציות משונות של גוף האדם, עוצמת הבעה, ושימוש באדום עז שאת סוד ייצורו לקח אונופרי לקבר.
באיקונות ניתן למצוא שימוש ביחס של שני שלישים ושליש. סמלים מיסטיים כגון מזרקה, ורד, ועוד, ואף ציור צריחי מסגדים. האיקונות מצביעות על כך שבבראט במאות ה 16 - 18 היה בית ספר של ידע נסתר שעסק, בין השאר, גם בקבלה נוצרית שהתפתחה באותה תקופה בפירנצה באיטליה.
בנוסף למוזיאון האיקונות יש בבראט כנסיות רבות ברחובות העתיקים של המצודה, שבחלקם יש ציורים מקוריים של אונופרי, של בנו, ושל אמנים אחרים.

​הכנסייה של מרי מולהרנה  - ציורי הקיר הם של ניקולה, בנו של אונופרי והם מהמאה ה16.
כנסיית השילוש הקדוש  - מהמאה ה14 יש בה ציורי קיר ביזנטיים.
בכנסייה של סנט תיאודור יש ציורי קיר של אונופרי עצמו
הקתדראלה של סנט ניקולס – היא היום מוזיאון המוקדש לציוריו של אונפרי - יש שם מוזיאון של איקונות ובהם איקונות של הצייר האלבני הימי ביניימי המפורסם - אונופרי. הוא משתמש בציוריו במוטיבים אוניברסאלי כמו יחס הזהב, וניכר בהם השפעה של אירופה הרנסנס וונציה. אוניפרי הכניס לראשונה סוג של צבע אדום שנקרא על שמו: אדום אוניפרי.

בעיר התחתונה משני צדי הנהר, יש את מסגד הנחושת שנבנה ב1555 והוא המסגד המרכזי של העיר, לידו יש טקה עתיקה של המסדר החלוותיה, ולא רחוק משם הייתה טקה של הדרווישים הבקטשים שכיום יש עליה את מרכז השימור של בראט. את הקבר שבמקום אימצו הבקטישים שבנו עליו טורבה משלהם ולידה מרכז. כנראה ששבתאי צבי חי בשלב כלשהו בבראט ואולי נקבר שם, אך הקבר המקובל שלו נמצא בעיר אולצין שבדרום מונטנגרו.


 

 
 

הר תומור tomor

קברו של עבאס נמצא במקום הגבוה ביותר בדרום אלבניה, על פסגת הר תומורי, בגובה 2500 מטרים, מרחק חמש שעות נסיעה מטירנה, לא רחוק מבראט. במדרגה האחרונה לפני העלייה לפסגה נמצאת טקה ענקית צבועה בירוק, מקום מושבם של כל האנשים חשובים בפסטיבל השנתי שנערך כאן באוגוסט. בפנים על הקירות היה תמונות של ביקורים במקום, אולם קבלת פנים, אולם קהל, חדרי אירוח, וכל מה שצריך בטקה. וממדרגה אחרונה זו עולה דרך עפר תלולה, דרך צמחייה אלפינית קרקוצית, שיבולים, ואף שלוגיות שנראות פה ושם, אל פסגת ההר. על הפסגה הקירחת, מתנוסס לו מבנה עגול, עמד על סיפה של תהום מאות מטרים, בתוכו קברו של עבאס עלי שבא לכאן בלי ראש מקרבלה. והניף את דגל האיסלאם האמיתי בארץ החדשה.

מאמרים אלבניה - לחצו לקישור:
היסטוריה אלבניה.  
מצב עכשווי אלבניה.   
תרבות ודתות אלבניה  
הדרקון של אלבניה  
הצלת יהודי אלבניה בשואה  
מסע בדרום אלבניה בעקבות שבתאי צבי   
אתרים באלבניה 
בראט 
טבע באלבניה 
נצרות באלבניה 
בקטשים באלבניה
 
הצעות לטיולים באלבניה - לחצו לקישור
אלבניה לקבוצות סגורות
טיול לקוסובו, מקדוניה ואלבניה קבוצות סגורות
טיול עצמאי אלבניה - החל מ10 אנשים
טיול גיפים אלבניה
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו