הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

גרגורי המאיר - טיולים לרחבי העולם

גרגורי המאיר – השליח לארמניה

הוא היה בן לננק - אציל ארמני שהרג את המלך קרושוב השני, רודף הנוצרים הגדול מהמאה ה3 לספירה, ננק היה ממשפחת המלוכה הפרסית ומשפחתו הייתה אחת משבע המשפחות האריסטוקרטיות ששלטו בארמניה. ננק וכל משפחתו הוצאו להורג על ידי הארמנים הזועמים ורק גרגורי הקטן שנולד בשנת 257, הוברח לקפדוקיה שבתורכיה, שם גדל תחת השגחתו של אב נוצרי באווירה דתית עמוקה.
 
כשגרגורי הפך בוגר הוא נשא אישה בשם מרים ונולדו להם שני ילדים – וורטנס ואריסטסס. עם הזמן גברה אצלו הנטייה לנזירות וחיי קדושה והוא נפרד ממרים והפך להיות נזיר. גרגורי עזב את קפדוקיה ולפי האגדה הגיע לירושלים מקום שם ביקש לראות את הקבר הקדוש ומקום הצליבה והתחייה של ישו. בגלל שהרגיש לא ראוי, וכדי לכפר על חטאי משפחתו, בילה קודם לגישה אל הקבר כמה שנים בהתבודדות במערה סמוכה, עד שנמלא באור האלוהי והרגיש מספיק טהור לגשת למקום הקדוש, עם הטהרה התגלתה לו שליחותו - ללכת לארמניה, מקום שם צפוי לו מוות וודאי, ולהביא לארמנים את בשורת החיים הישועה.
 
בארמניה מלך באותו הזמן בנו של קרושוב השני – טירידטס השלישי, שמפני הירצחו של אביו נאלץ לגלות מארצו ולגדול בקונסטנטינופול. והנה – הבן של האדם שגרם לכל הצרה הזאת מופיע לפניו בביטחון מלא ומבקש ממנו להפר את דת אבותיו ולהיות חבר בכת משונה הנקראת נצרות. טרידטס השתגע מרוב כעס על חוצפתו של אותו גרגורי, וציווה לענותו ולהשליכו לצינוק אפל, שם בוודאי ימצא את מותו. תקוותו הייתה שגרגורי יבלה את שארית ימיו בייסורים וחרטה בתוך הבור האפל, אלא שגרגורי כבר היה מחובר לאור האלוהי, מנוסה בישיבה בבורות אפלים, ובעל קשרים טובים עם כוחות עליונים. בדרך נס הוא קיבל מזון מאישה אלמנה ושרד. ממשיך את מסע הייסורים והכפרה של חטאיו וחטאי משפחתו.
 

שגעונו של המלך הארמני

 בינתיים המלך טרידטס השתגע ודימה עצמו להיות חזיר בר (האגדות אומרות שהוא הפך להיות בעצמו חזיר בר), בעצת אחות של המלך הוצא גרגורי מהצינוק ולהפתעת כולם התברר שהוא בריא ושלם, לבקשת האחות הוא ריפא את המלך שהתחרט על מעשיו והפך להיות נוצרי אדוק.
גרסה אחרת אומרת שבנו של המלך חלה וזה חלם שרק גרגורי יכול לרפא אותו. גרגורי נקרא מהכלא, ריפא את בן המלך, והעביר את המשפחה המלכותית לנצרות.
השגעון של טרידטס קשור להרג של קדושה נוצרית בשם ריפסים, בה הוא חשק, אבל על כך בהמשך.
 
כך או כך, מרגע זה והלאה שני האויבים לשעבר הפכו להיות ידידי נפש, הבנים של האבות שהרגו אחד את השני הביאו חיים לארמניה כולה. המלך כינס אסיפה של כל האצילים, הסביר להם את הדת החדשה וציווה על טבילה. גרגורי עצמו, ראה חזון ובו הופיעה לפניו דמות זוהרת של ישו שהחזיקה פטיש בידה ולידה ארבעה צלבים זוהרים. ישו ציווה על גרגורי להקים עיר מקודשת לכבודו באותו מקום שבו נגלה –  להקים את ירושלים הארמנית, שלושה הצלבים הקטנים הראו מיקום שלוש מצבות זיכרון לשלושה קדושים והצלב הרביעי, הגדול מכולם, הראה את מקום הקמת הקתדראלה של אצמיאדזין – המקום הקדוש ביותר לארמנים מאז ועד היום. תכנית הכנסייה נגלתה לגרגורי בחזון והמלך נרתם להקמה. 
 
גרגורי וטרידטס עברו בארץ והרסו את מקדשי האלילים, עד לאותה תקופה אימצו הארמנים את הדת הפרסית הקדומה ועבדו את אל האש והאור מיתרה, את אלת הפוריות – אנהיטה, ואלים נוספים. אנהיטה נחשבה לאם כל ידע והפכה למגינת הארמנים, פולחנה נחגג בימי השוויון באביב ובסתיו בעזרת ריקודים ושירים, המקדש המפורסם ביותר שלה היה בארז erez ששם הוקם פסל זהב לכבודה. 
פולחן האש הפך להיות פולחן האור, חגי האביב וחשיבות הטבע נשמרו בסקרמנטים, באגדות ובאמנות. חגיגות המים הפכו להטבלות.
 
הנצרות הוכרזה כדת רשמית, גרגורי מונה להיות ראש הכנסייה. ניתנה לו סמכות לנצר את כל האוכלוסייה. הוא נהיה פטריארך ארמניה ב302. פעל ברחבי הארץ ללא לאות במשך 16 שנה, בשנת 318 הרגיש שעשה מספיק והוא רוצה לבלות את הזמן המועט שנשאר לו בהתבודדות עם אלוהים. הוא מינה את בנו השני - אריסטסס לפטריארך אחריו, מתחיל בכך מסורת של חלוקת והורשת תפקידים כנסייתיים בתוך המשפחות המיוחסות. ופרש למנזר מבודד, שם חי את שנותיו האחרונות, עד שמת בשנת 331. לאחר מותו פוזרו חלקי גופתו ברחבי העולם. ידו השמאלית וראשו נמצאים באצמיאדזין, ידו הימנית במקום מושב הפטריארך של קיליקיה בלבנון, הוא היה כה גדול במותו שהארץ לא יכלה להכיל אותו – יד אחד בארמניה, יד שנייה בלבנון.


 


הסיפור על הגעת גרגורי המאיר לירושלים, איננו מופיע ברוב ההגיוגרפיות הרשמיות של הכנסייה, מצאתי אותו במקורות הקשורים לכנסיית הקבר (הוצאת אריאל), והוא קשור לקפלת גרגורי המאיר שנמצאת בירושלים. לפי רוב המקורות הרשמיים גרגורי הלך לארמניה ישירות מהעיר שבה גדל והיא קיסרי בקפדוקיה, בכדי לכפר על חטאי אביו ומשפחתו ברצח המלך קרושוב השני, הדבר הזה הביא חורבן על ארמניה מכיוון שגרם בעקיפין לפלישה ושעבוד פרסיים עד שטרידטס השני הצליח למרוד בהם ולשחרר מחדש את הממלכה.
גרגורי התקבל בחצרו של טרידטס כעוזר ומקורב מבלי שמוצאו ואמונתו נודעו, ורק לאחר שסירב להשתתף בחגיגות לכבוד אנהיטה נתגלתה זהותו ודתו והוא נזרק לבור מתחת לארמון.
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו