הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

דמנהור לאן - טיולים לרחבי העולם

דמנהור לאן?

לפני 15 שנה גיליתי ישוב רוחני מופלא בשם דמנהור, זה היה חלק מחיפוש אחר צורות חיים אחרות. בדרך לא דרך שמעתי על המקום ויצאתי להכיר אותו. המפגש עם האנשים היה מרגש, כמו גם עם ראש הקהילה והמנהיג הרוחני – פלקו, שנתן לי השראה להמשך דרכי.
דמנהור הוא הישוב הרוחני הגדול באירופה הממוקם בצפון איטליה, לא רחוק מטורינו לרגלי האלפים, הדרך שלהם קשורה לאמנות, מאגיה ואנרגיות, במסגרת זו בנו מקדש תת קרקעי הגדול בעולם, המקדש הוא ספר באבן, הפועל מאגית על העולם והיקום כולו בתוקף היותו ממוקם במפגש קווי אנרגיה.
במשך 20 שנה חפרו אנשי דמנהור בהנהגתו של פלקו את המקדש המופלא שלהם, תהליך החפירה בתוך ההר, קישוט ועיצוב האולמות השונים, הקביל לתהליך התגבשות הדרך הרוחנית. המקדש מבטא את אמונתם וחלקים שונים שבו קשורים לצדדים השונים של חיפוש רוחני והגשמה אנושית. בנוסף לכך, המקדש הוא אמצעי להתקשרות, ריפוי, השפעה ותיקון. מעין תחנת כוח ענקית הפועלת על כדור הארץ, משדרת וקולטת אותות מהחלל.

בנוסף למקדש התת קרקעי ישנם בדמנהור מקדשים נוספים, מעגלי אבני ענק, יער מקודש, ועוד דברים מופלאים רבים. חברי הקהילה פיתחו אורח חיים מיוחד ואת מדעי הריפוי, אלכימיה, מאגיה, נבואה, הם עוסקים באמנויות פלסטיות, וגם שירה, מוזיקה וריקוד מקודשים. פלקו גילה את השפה הארכיטיפית הקדומה בעלת תכונות אנרגטיות ומאגיות, ופיתח מדע של מכשירים העשויים ממתכות שמשמשים בית לאינטליגנציות גבוהות ומשפיעים על האדם והסביבה.
מאז 2002 אני מבקר בדמנהור עם קבוצות, במשך השנים הלכו ונגלו לי הסודות שמאחורי האמנות הנפלאה שבמקדש.
האולם הראשון שנבנה והיחיד שעוטר על ידי פלקו עצמו הוא אולם המים, שמשמש מעין ספריה, חדר ידע, ותבנית של המקדש כולו. במקומות שונים ברחבי העולם ישנם מסורות על חדרי ידע מופלאים מתחת לאדמה (כמו למשל מתחת לפירמידה הגדולה במצרים) המכילים אינפורמציה על כל שהיה וכל שיהיה: גורלות בני האדם, המבנה האנרגטי שלהם, המקום ממנו באו, התכנית של ההיסטוריה האנושית, ולאן אנחנו הולכים.
פלקו העלה ידע זה על קירות אולם המים, כותב עליהם בשפה הארכיטיפית העתיקה וב12 שפות נוספות, מצייר סמלים, צורות גיאומטריות, מבוכים, שהם קודים של תורה עתיקה חדשה. הקווים המנחים של ידע זה הם אלו שעומדים מאחורי עיצוב וסידור החדרים השונים שבמקדש.

במילים אחרות: באולם המים פלקו כתב וצייר על הקירות את תכניות ותבניות מקדש האדם, בניית הקהילה, יסודות הדרך הרוחנית של דמנהור, ואת מה שהיה ומה שיהיה. תכניות אלו מופיעות בצורה מדוללת יותר בחדרים האחרים והאמנות של המקדש כולו.
יסוד המים מחבר אותנו לתת מודע שלנו, הדרך של דמנהור היא להיזכר, כל הידע כבר קיים בתוכנו, ההבדל בין פלקו לבין אנשים אחרים לפי תפישתם, הוא שהוא נולד זוכר, ואת הזיכרונות הללו העלה על הקירות.
באולם המים דולקת אש תמיד מאחורי מזבח שעליו מעין כדור בדולח (ספרואיד) אלכימי, הנר הדולק מסמל את האש הפנימית באדם, האינטואיציה שלאורה צריך ללכת, הקול הפנימי בתוכנו. ואכן אנשי הקהילה הלכו בעקבות חזונו של פלקו, כפי שהתבטא בחדר המים, ובנו את המקדש. לאחר השלמת אולם המים החלו באופן סימולטאני לבנות את שאר האולמות ולהתפתח בכל הכיוונים, עד שנוצר המבנה השלם
במשך שנים הייתי מגיע לדמנהור עם קבוצות ומבקר בשמונה אולמות המקדש, המבטאים את שמונה הדרכים הרוחניות השונות, ושמונה החוקים המרכיבים את המציאות הלא נראית. זו שמאחורי הדברים וגורמת לכל. בשלוש שנים האחרונות אף השתתפתי בקורס של בניית המקדש הפנימי באדם, בעזרת שימוש בדימויים הקשורים לאולמות אלו. בנוסף לכך כתבתי ספר על המקדש ומשמעותו הפנימית.
בקיץ 2013 עזב פלקו את העולם הזה, היה זה באמצע טקס נבואה לאור ירח מלא, ביום הארוך בשנה, רגע דרמטי שבו שהיתי בדמנהור עם קבוצה מחבריי. היה לי הכבוד להיות נוכח באחד המפגשים האחרונים שלו עם הקהילה, שבו דיבר על אהבה, סבלנות, סליחה, וגם על נושאים כגון כוח הגביע (הגרייל), התפתחות והארה. כאבתי את אובדנם של חברי מדמנהור, וראיתי לעצמי חובה מוסרית לספר יותר על קהילה מיוחדת זו ומפעלה. אלא שמפעם לפעם עלו השאלות: מה עכשיו? איך קהילת דמנהור תסתדר ללא מנהיג כל יכול? מי ינהיג אותם? האם החזון יוכל להמשיך? או חלילה יתפרק ויאבד?
בחודש שעבר יצא לי להיות בביקור מיוחד ושונה מהרגיל בדמנהור, שכלל ביקור במקומות שלא הייתי בהם קודם ולא ידעתי על קיומם, ובעקבות כך התגלו לי חלקים חשובים מהפאזל, וקיבלתי חלק מהתשובות לשאלות אלו.

חדר סודי נוסף

מתברר שבנוסף לחדר המים פלקו צייר ועיטר אולם נוסף שאיננו ידוע ולא פתוח לביקורי הקהל הרחב. חדר זה מוקדש לעמים והגזעים השונים של בני אדם בעולם, אלו שהיו, אלו שקיימים כיום, ואלו הקיימים בעולמות רחוקים. בפגישות רבות שבהם הייתי נוכח דיבר פלקו על כך שהיכחדות המינים המאיימת כיום על כדור הארץ, איננה רק של חיות וצמחים, אלא גם של תרבויות וסוגי חיים של בני אדם. העולם נהיה כפר גלובלי אחד וערכים כמו אלו של האינדיאנים באמריקה או הפיגמים באוסטרליה נעלמים. המגוון של חיי אנוש חשוב להתפתחות כדור הארץ, מכיוון שכל סוג של חיים נותן אנרגיה אחרת. האדם הוא יצור גשר שמקשר בין העולם ליקום.
פלקו האמין שיש קווי אנרגיה (בטרמינולוגיה הדמנהורית – קווים סינכרוניים) המרשתים את כדור הארץ (שמונה עשר במספר) ומפגש של ארבעה מהם נמצא בדמנהור. במסעותיו ברחבי העולם גילה קווי אנרגיה אלו שלאורכם התפתחו התרבויות האנושיות העיקריות. לביתו שבאיטליה הביא חפצים מקוריים ובמיוחד מסכות הקשורות לתרבויות השונות, החל מדרום אמריקה וכלה בסיביר, ודרך קבינה מיוחדת שבנה ערך מסעות אסטרליים, כולל מסעות בזמן, במטרה ליצור קשר עם מגוון התרבויות וצורות החיים הקיימים כיום ושהתקיימו בעבר, כולל כאלו שנחשבים לאגדה כגון אטלנטיס.
במילים אחרות: מרכיב מהותי בחייו ובדרכו של פלקו היה מסעות ברחבי העולם, בין אם פיזיים או באופן אנרגטי (דרך הקווים הסינכרוניים), וקשר עם אנשים ותרבויות אחרות, במקומות שונים ובזמנים אחרים. אולם המים שהוא עיטר ועיצב במקדש היה רק חלק אחד מחזונו, הקשור למסע האישי של האדם, החלק השני שהיה נסתר עד כה הוא הקשר בין בני אדם שונים, והבנייה החברתית תרבותית שקרתה וקורית במהלך ההיסטוריה במקומות שונים בעולם. המקדש שקיים מבטא רק את החלק הראשון של החזון וקשור לבניית המקדש הפנימי, ולכן נקרא מקדש האדם, החלק השני שחסר עדיין הוא מקדש האנושות.
פלקו העלה את התבנית והקודים של בניית מקדש האדם על קירות אולם המים, ולאורם פעל בבניית המקדש הקיים, אלא שבנוסף לכך במהלך חייו הוא הספיק להעלות את הקודים, התכניות והתבניות של בניית מקדש האנושות על קירות אולם המינים והזנים האנושיים, מקדש האנושות אמור היה להיות המשך והרחבה של מקדש האדם, גדול ממנו פי כמה, אלא שהוא נפטר לפני שהצליח לממש חזון בניית מקדש זה.
פלקו פעל הן בדמנהור והן מחוצה לה, במסעותיו הממושכים ברחבי העולם (כולל בישראל) פגש אנשים שונים וניסה ליצור רשת של קישורים וחיבורים שתפעל באופן גלובלי. בניית מקדש האדם הביאה לעיצוב וגילוי הדרך הרוחנית הייחודית של דמנהור, החלק השני שבאופן טבעי צריך היה לנבוע מכך הוא החיבור של דרך זו עם דרכים רוחניות אחרות ברחבי העולם, הפצה של התורה והתאמתה לתרבויות שונות. דמנהור חולמת להיות דוגמא לקהילות אחרות שיבנו את עצמם בדרך הייחודית המתאימה להם, אך ישתמשו בידע ובהשראה של המקור.
החזון של העולם הוא קהילות אנשים המחוברות לכוחות האנרגטיים חדשים ופועלות לטובת המין האנושי וכדור הארץ. בכדי שזה יקרה צריכה להיות פעולה מאגית של הקמת מקדש חדש ונוסף, שהוא בעצם המשך של המקדש הנוכחי, בשותפות עם קבוצות אנשים אחרות, מקדש הקשור לאנושות על המגוון הרב שבה.
אנשי דמנהור רכשו שטח המתאים לבניית המקדש החדש שהוא המשך של המקדש הקיים הנוכחי. השטח שלו יהיה גדול פי עשרה מהמקדש הקיים כיום והוא ייבנה מעל האדמה ברובו, ולא מתחתיה. החיפוש הפנימי המסומל על ידי חפירה בהר הסתיים, כעת מגיע זמן הפצת האור בעולם, חיבורים ושיתופי פעולה. בשטח הוקם מבנה זמני ראשון בצורת כדור ענק ובתוכו אוסף עצום של קריסטלים שהגיעו מכל רחבי העולם בדרכים מסתוריות. התמונה מזכירה במקצת את הסרט סופרמן (המקום בקוטב שאליו סופר מן בא להיטען ובו שדה אבני קריסל מקריפטון). הקריסטלים מסודרים בספירלת ענק וחלקם גדולים מאד, עד גובה מטר. הם מהווים מעין ספרייה של ידע הקיים בקודים אנרגטיים. 

בניית המקדש החדש

התכניות לבניית המקדש החדש קיימות והעבודה תתחיל בתוך כמה חודשים, לאחר שיסודר כביש גישה נוח יותר למקום. את בניית המקדש הנוכחי עשתה קבוצה של 70-80 איש, כיום מונה קהילת דמנהור כ700-800 איש, והם מאמינים שיוכלו לקחת על עצמם פרויקט בסדר גודל כזה. המשימה הבלתי אפשרית תאחד את הקהילה ותאפשר להם להגשים במלואו את חזונו וחלומו של פלקו.
מאז מותו הם היו עסוקים בחיזוק הקשרים ביניהם, שימור הדרך הרוחנית, ומציאת דרכי העבודה החדשות ללא הנהגתו הכריזמטית, במילים אחרות: בריפוי, חיזוק והשלמה עם האבדה. עתה הם בשלים לקחת על עצמם את המשימה הבאה, לצעוד את הצעד הבא במסע החיים שלהם כקהילה ואינדיבידואלים. במסגרת זו הם ישמחו לשיתופי פעולה, תמיכה, ביקורים במקום, וחיבור עם קבוצות ואנשים אחרים. המקדש החדש יבטא את הפתיחות והקשר שלהם לעולם, ויזמין אליו שותפים חדשים. ומי יודע מה יצמח מכך?
דבר אחד וודאי: בניית המקדש החדש - מקדש האנושות הוא הפרויקט שישמר, יאחד ויכוון את הקהילה במשך עשרים השנים הבאות ויגלה את צפונות העתיד, אנשי דמנהור מזמינים את כל המעוניינים לבוא, להתרשם, ולקחת בפרויקט זה חלק.

 


מאמרים נוספים על דמנהור, המקדש, הקהילה ואורח החיים

המקדש מתחת לאדמה
הר הקסמים
האורקאל
לדבר עם עצים
 טארות ודמנהור
ספרואידים וסלפיקות
אלים חדשים
האלכימאי
היסטוריה דמנהור
קווים סינכרוניים
המקדש הפתוח
הדרך הרוחנית
חשיפה לדמנהור  - הצטרפו אלינו לאחד הטיולים הקרובים
 
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו