הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

דרואידים - טיולים לרחבי העולם

הכוהנים הדרואידים
מעמד הכהונה ברוב החברות הקלטיות היה מאויש ע"י הדרואידים, מאחר שהדרואידיזם הייתה האמונה השלטת ברוב החברות הקלטיות. הדרואידים קישרו בין הקלטים לאליהם הרבים. תפקידם לא היה רק טקסי: הם פעלו בתחומים נוספים בקהילה כמו משפט, ייעוץ למלך, הוראה, פילוסופיה ומדע.
מקור השם דרואיד הוא מהמילה הקלטית derwos שמשמעותה "אמת" (שנשמע כמו dru שפירושו עץ) או מצירוף המילים הקלטיות "dru" שפירושו עץ (ונשמע כמו derwos - אמת), בעיקר עץ אלון, ו"wid" שמשמעותו לדעת, כך באופן מילולי "אלו אשר ידעו את עץ האלון", באירית המודרנית המושג druadh קיבל משמעות של מכשף.
הדרואידים, אם כן, הם אלו המחזיקים בחוכמת האלון.
יוליוס קיסר אומר שהמרכז של הלימוד הדרואידי הוא באנגליה, וששם מקור הפילוסופיה והטקס הדתי. אלא שהקלטים הגיעו לאנגליה רק באלף השני או הראשון לפנה"ס.
אם מקור הרוחניות של הדרואידים הוא מאנגליה, משמע שמקור זה איננו קשור ישירות לקלטים, אלא קדום יותר להתיישבות שלהם. יש מסורות רוחניות הקושרות, לכן, את החוכמה הדרואידית לאטלנטיס, מה גם שמעגלי האבנים והשרידים המגליתים המרשימים בבריטניה הם קדומים הרבה יותר לתרבות הקלטית.
הדרואידים מעולם לא כתבו את חוכמתם או אמונתם. זאת הייתה מסורת חיה המועברת בעל פה, ממורה לתלמיד, לאחר שנות חניכה ארוכות.
בשנת 70 לספירה, כשהשמידו הרומאים את בית המקדש בירושלים, הם עשו גם מאמץ נוסף וכבשו והשמידו את מרכז הפולחן הקלטי באי אנגלסי בוולס. מדוע? ומה הקשר בין הקלטים ליהדות?
 
הדרואידים היו מעמד הכהונה בחברה הקלטית. הם קישרו בין הקלטים לאליהם הרבים. תפקידם לא היה רק טקסי: הם פעלו בתחומים נוספים בקהילה כמו משפט, ייעוץ למלך, הוראה, פילוסופיה ומדע.
הדרואיד היה שאמן, כהן, משורר, פילוסוף, שופט, ונביא. החניכה שלו כללה מספר שלבי ביניים . וביניהם לימוד להיות משורר חורז – בארד. כל דרואיד היה גם בארד, אך לא כל בארד היה דרואיד. לדרואידים היה ידע של לחשים ומאגיה.
הדרואידים טענו ליכולות בלתי רגילות שהם ירשו מהעולם העתיק, כמו, למשל, היכולת לעוף, להקים מתים, לשלוט במזג האוויר, לנדוד כשהם לא נראים, ולעבור דרך מחסומי הזמן.
 
במכללות שלהם לימדו אסטרונומיה, אסטרולוגיה, גיאומטריה, מוזיקה ומתמטיקה. אלו שלמדו את הנושאים הללו יכלו לדעת את הממדים הפיזיים של כדור הארץ, של הגופים השמימיים, ואת הטבע של הכוחות הלא נראים ששולטים על תנועתם.
כשהיו מוכנים לחניכה הסופית, התלמיד עבר תהליך ארוך של הדרכה בעל פה, שמטרתה לבור את המוץ מהתבן.
השלב הראשון בתהליך החניכה כלל, לפי כל הדעות, ניסיון שיכול לגרום לפחד רב, של להיות לעולם אבוד בחושך החיצוני של החלל. ניסיון זה קרה בחדר או במערה חשוכים, תת קרקעיים, וסגורים. אלו שעמדו בניסיון נולדו לחיים חדשים. 
המשוררים הבארדים
חלק מלימוד של כהן דרואידי היא להיות משורר – בארד bard. אפשר היה ללמוד זאת גם כנושא בפני עצמו, השירה נתפשה כפתח לעולמות הלא נראים, בדיוק כמו שירת הקוואין האתיופית או ההייקו היפני. מהלך הלימודים של בארד אירי כלל: צורות חרוזים, חיבור, חזרה על סיפורים, לימוד דקדוק, אוגהם, פילוסופיה וחוק, כל זאת במשך שבע שנים, ושבע שנים נוספות ללימודים יותר ספציפיים.
תפקידו של הבארד היה לדעת בעל פה את ההיסטוריה של העם, הארץ, והגזע. להחזיק את המהות של האומה ולספר על כך לאנשים ולמלך, הוא מזכיר שבועות שנשבעו, קרבות שנוצחו, אירועים יוצאי דופן, את הקשר של השבט לקדושה של האדמה, הרים ומעיינות, נהרות וגבעות, וכן את פולחן החיים הנסתרים שבטבע, חיות, ופולחן האבות. מהמסורת הבארדית נשארו לנו כתבים עתיקים בוולס ובאירלנד, שהראשונים הם מהמאה ה12, אך הם מסתמכים על מקורות בני מאות שנים.
כשהרומאים כבשו את אנגליה הם הרשו לבארדים להמשיך במסורת שלהם, אבל נלחמו מלחמת חורמה בדרואידים. הסיבה הייתה שהדרואידים נתפשו כאיום והבארדים לא. ולכן, חלק גדול מהחוכמה הדרואידית הוחבא בתוך השירים והסיפורים של הבארדים. ונמצא שם עד היום. בתי ספר הבארדים המשיכו להתקיים באירלנד עד המאה ה17!
 
טליאסין
זהו הבארד החשוב ביותר, דמות אגדתית שסופר עליה כבר בחלק על האלה קרידוון, היא רצתה ליצור אליקסיר של חוכמה ואספה לשם כך חומרים שונים למרקחה, מבקשת מבחור צעיר בשם גיון gwion לערבב את הקדרה, אלא ששלוש טיפות ניתזו על ידו והוא, באי תשומת לב, ליקק אותם ונהיה כל יודע ובעל יכולות על טבעיות. קרדווין רדפה אותו והוא הפך עצמו לחזיר בר, היא לכלב ציד, הוא לאיילה, היא לזאב, וכן הלאה הם החליפו צורות עד שלבסוף הוא הפך עצמו לגרגר חיטה והיא לתרנגולת שבלעה את הגרגר. (חלק מהמהות של הרוחניות הקלטית היא הטרנספורמציה – ההשתנות)
כעבור כמה חודשים נולד תינוק יפהפה בשם טליסין, שנהיה לימים הבארד הראשי של אנגליה, ראש מסדר הבארדים של הדרואידים. הוא נזרק לים בתיבה, מעשה משה, אך ניצל לאחר תשעה ימים על ידי ראש שבט בשם אלפין שהלך לצוד – לדוג את הסלמון הקדוש. (הסלמון נחשב על ידי הקלטים כנושא החוכמה). 
דרואידים מודרניים.
ניסיונות מודרניים לשחזר את האמונה הדרואידית נקראים "נאו דרואידיזם".
ג'ון אובריי היה האדם שגילה את מעגל האבן באווברי, וחוקר עתיקות ידוע. הוא היה קשור לחוגים של הדרואידים והאמין שמעגלי האבן הללו קשורים אליהם. התלמיד שלו – גון טולנד, קרא לאסיפת דרואידים מכל רחבי האיים הבריטים וייסד את מסדר הדרואידים העתיק ביותר שעדיין קיים: "חורשת האם", שנוסד בשנת 1717 ביום השוויון.
באותה תקופה יש טענות לקיום מסדר נוסף, סודי, באוקספורד, ששמו "החורשה של הר אמאוס", ושאליו קשור אובריי.

וויליאם סטוקלי, שהיה דמות חשובה בארכיאולוגיה הבריטית ובמיוחד בנושא מעגלי האבנים, היה היורש של טולנד בהנהגת המסדר הדרואידי. אותם אנשים האמינו שהדרואידיות העתיקה נשלחה על ידי אלוהים לאדמה בכדי להכין את הקרקע להופעת ישו והנצרות. הדרואידיות, לפי טענתם, התרכזה בפולחן אל אחד, מונותיאיסטי, שיוצג על ידי עקרון האור, המגולם בשמש.
ב1834 המסדר של חורשת האם התפצל למסדר המאוחד העתיק של הדרואידים, והמסדר העתיק של הדרואידים. שני המסדרים קיימים עד היום.
 
מה זה אומר להיות דרואיד?
הדבר הראשון בדרואידיות הוא בניית מזבח, מקום מקודש, היכול להיות בבית או בגינה, שמוקדש לאלוהות או לכוח זה או אחר. העניין הוא לגדור מקום וזמן מקודש, להתייחס אליו, לחוש אותו, לקדש אותו, לתפוש אותו כמתנתו של האלוהים לנו, כשההתייחסות שלנו, ההתפעמות שלנו, היא מתנה בחזרה. הגידור מאפשר לנו לעשות את זה.
המקום המקודש הוא פעמים רבות מעגל. המעגל יכול להיות מצויר בשמיים, בעננים, בעצים, על האדמה. מפורסמים ביותר הם מעגלי האבנים. המעגל הוא אזור של שלווה ושל הרמוניה, אזור של קודש הנבדל מהחוץ. סביב המעגל יש בדרך כלל תנועה נגד כיוון השעון או עם כיוון השעון, המעגל הוא השמיים ותנועת הכוכבים והשמש והירח בשמיים.
המעגל נטען, מקודש, בעזרת פולחנים, קטורת, מים מקודשים, צלילים, אש. הוא מכיל את ארבעת האלמנטים, ארבעת הכיוונים, מייצג את הארץ, ולא נותר אלא לפנות כלפי מעלה, לשמיים.
רוב המעגלים בעבודה הדרואידית בבריטניה עובדים עם ארבע היסודות באותם מקומות: אדמה בצפון, אוויר במזרח, אש בדרום, ומים במערב.
מקום מקודש נוסף הוא חורשה.
 
החורשה הפנימית והחיצונית:
חורשה היא סמל למשכן האלים, היא הוקדשה לדבקון הקדוש, סוג של מטפס שהוא משהוא של ביניים בין עץ לצמח. החורשה היא כמו עולם קסום בפני עצמו ששונה מהעולם שלנו. בנוסף לחורשה החיצונית ישנה גם חורשה פנימית, המופיעה באגדות שונות, והיא נמצאת בעולם מציאות אחר.
הכוהנים הדרואידים ניסו להתחבר למהות העצים, לתרגם את חוכמתם, יחד עם זאת בימי קדם עצים לא נחשבו תמיד לחברותיים, וחלק מהעבודה היה לרצות את רוח העצים, עצים יכלו לגרום לחוסר מנוחה, כפי שבא לידי ביטוי בסרט ובספר הנפלאים: שר הטבעות. עצים הם כמו שלוחות של האדמה, חיים עתיקים, שחלק מהם חיים שנים רבות יותר מבני האדם, ראו יותר, ויודעים יותר. מאגר של זיכרון וחוכמה.

 

 

טיולים קרובים לאנגליה - לחצו לקישור
בעקבות הגביע הקדוש
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו