הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

דרוויש סמרקנדי - טיולים לרחבי העולם

דרוויש מוחמד מסמרקנד

שייח' סמרקנדי חי בסמרקנד במאה ה16.  הוא היה תלמיד של שייח מוחמד אז זהיד. יום אחד אמר לו שייח' אז זהיד ללכת לגבעה מסויימת במרחק מה ולחכות לו שם. השייח אמר לו שהוא יבוא אחר כך. דרוויש מוחמד  היה כה צייתן לשייח' שהוא ביטל את רצונו לחלוטין. התנהגותו הייתה מושלמת, הוא הלך וחיכה לשייח', מבלי לשאול: מה אעשה שם? מתי יגיע? הוא הלך מייד, הגיע והתחיל לחכות. 
הזמן לתפילות אחר הצהריים הגיע והשייח' לא הופיע. ואז השמש שקעה. האגו החל לומר לו: "השייח' שלך לא בא, אתה צריך לחזור. אולי השייח' שכח?". האמת האמונתית שלו אמרה אחרת: "הו דרוויש מוחמד, האמן בשייח' שלך שהוא אכן יבוא כפי שאמר, אתה חייב לחכות".
כיצד היה על ליבו של דרוויש מוחמד להאמין לאגו שלו כשהוא הרגיש מורם מעצם הציפיה להתאחד עם השייח?
הוא חיבק עצמו וחיכה. הלילה הגיע והיה קר מאד על הגבעה. הוא קפא, נשאר כל הלילה ער כשמקור החום היחיד שלו היה הזיכר שעשה "לה אילה איל אללה". הבוקר הגיע והשייח עדיין לא הופיע. דרוויש מוחמד היה רעב והחל לחפש דבר מה לאכול. הוא מצא כמה עצי פרי, אכל והמשיך לחכות. היום עבר, ואז יום נוסף. שוב הוא היה במאבק אדיר עם האגו, אך המשיך לחשוב: "אם השייח' שלי הוא שייח אמיתי, הוא יודע מה הוא עושה." 

השייח' לא בא

שבוע עבר ואז חודש. השייח' לא הגיע. מלבד הציפיה כל שדרוויש מוחמד עשה זה את הזיכר ואת התפילות שלו. הוא עשה את הזיכר עד שהכוח של הזיכר הביא את החיות לבוא ולשבת סביבו ולעשות זיכר ביחד איתו. הוא הבין שהכוח המופלא הזה הגיע לו מהשייח'.
החורף בא והשייח לא הגיע. התחיל לרדת שלג. היה קר מאד ולא היה עוד מה לאכול. דרוויש מוחמד החל לקלף קליפות של עצים ולהיזון מהלחות שבפנים, משורשים וממעט עלים ירוקים שמצא. הצבאים באו לבקר אותו ונתנו לו לחלוב את הנקבות. זה היה עוד נס שקרה, הכבשים נתנו לו לחלוב אותם ולא זזו. הוא הורם למצבים רוחנים גבוהים יותר ויותר, והמורה שלח לו ידע רוחני דרךהניסים וחזיונות אלו. קידר הופיע לפניו ולימד אותו.
שנה חלפה, ואז עוד אחת, ואז שלישית, ורביעית. השייח לא הגיע, ודרוויש מוחמד עלה עוד ועוד במעלה המדרגות הרוחניות. הוא המשיך לחשוב: "השייח שלי יודע מה הוא עושה". בסוף השנה השביעית הוא החל להריח את הניחוח הטוב של השייח ממלא את האוויר סביבו. הוא רץ לפגוש אותו עם כל חיות הפרא חבריו. הוא היה כולו מכוסה בשיער. 

הארה

שייח' מוחד אז זהיד הופיע. כשדרוויש מוחמד ראה אותו הוא חש שמחה גדולה בליבו, ואהבה שאין לה גבולות. הוא רץ ונישק את ידו, כשהוא קורא: "סלאם עליכום , הו שייח' שלי, איך אני אוהב אותך, הו שייח' שלי".
השייח' שלו אמר: "מה אתה עושה כאן? מדוע לא ירדת למטה?" 
הוא אמר: "הו שייח' שלי, אמרת לי לבוא לכאן ולחכות לך. אז חיכיתי."
השייח' אמר: "ומה אם מתתי, או אולי שכחתי?"
דרוויש מוחמד אמר: "הו שייח', איך תשכח כשאתה המייצג של הנביא?"
השייח אמר: "ומה אם משהוא קרה לי?"
דרוויש מוחמד אמר: "הו שייח', אם לא הייתי נשאר כאן ומחכה, לעולם לא היית בא אלי ברשותו של הנביא." דרוויש מוחמד חש בליבו שהשייח' שלו הגיע בפקודת הנביא.
השייח' צחק ואמר: "בוא איתי."
באותו רגע הוא הזרים אליו מליבו את סוד וכוח שלשלת הזהב של מסדר הנקשבנדי, וציווה עליו להיות השייח' של התלמידים. דרוויש מוחמד נשאר בשרותו של השייח' שלו עד ששייח' מוחמד אז זהיד נפטר.
 
מאמרים בנושאי אסלאם באוזבקיסטן - לחצו לקישור:
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו