הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

דרום איטליה - טיולים לרחבי העולם

אזור דרום איטליה

דרום איטליה הוא כיום החלק הנחשל והנידח של חצי האי, האזורים המפותחים והמתקדמים יותר נמצאים בצפון וברומא. אלא שלא תמיד היה כך. הדרום באופן טבעי הוא בעל אקלים נוח יותר, נמצא במרכז האסטרטגי של הים התיכון, יופיו ואפשרויותיו לא נופלים ואף עולים על אלו של הצפון והמרכז. בתקופות הקדם היסטוריות בזמן שקרחונים כיסו את הרי האלפים היה הדרום מיושב ויש אומרים שאף היו בו תרבויות קדומות.
בסוף עידן הקרח (לפני 12.000 שנה), ואולי קצת מאוחר יותר, הוקמו לפי טענתו של פרופסור הארי סלמן, שני מרכזי ידע עתיקים באיטליה, האחד במפרץ נפולי שבמערב חצי האי והשני בחצי האי גרגנו שבמזרח, אלו היו מרכזי המסתורין העתיקים שהושפעו ממסורת אטלנטיס והמתקדשים של מרכז אסיה, לימים הם הפכו להיות מערת הסיביליה בקומאי ואגם אוורנוס – השער לשאול במערב וההר הקדוש הקשור למלאך מיכאל בחצי האי גרגנו במזרח.
לפי האניאדה של וורגיליוס בקומאי שבצפון מפרץ נפולי היה מרכז קדושה וחניכה עתיקה, מקורות נוספים מדברים על מערכות מנהרות של שבע קומות הקשורות לשבעה המדורים של העולם התחתון, וכניסה לעולם המתים בתחתית אגם מסתורי. בקומאי הייתה מושבה יוונית קדומה, אך לא רק שם, כל דרום איטליה היה מיושב ביוונים ונקרא יוון הגדולה. שרידים של מקדשים יוונים מפוארים נמצאו בפאסטום מדרום לאמלפי. ההתיישבות היוונית באזור מתוארכת לתחילת המאה ה8 לפנה"ס.
 

 

חבלי ארץ שונים ומגוונים

נוהגים לחלק את האזור לנפות. במערב יש את חבל קמפניה הפורה, במזרח פוליה, בדרום חבלי בזיליקטה וקלבריה, בצפון חבל מוליזיה הקטן המיושב במיעוטים אתניים. העיר הגדולה והחשובה בדרום היא ללא ספק נפולי, אלא שהיו ערים רבות נוספות במהלך ההיסטוריה, שניתן למצוא בהם רצף תרבותי, כגון בארי, ברינדיזי, מלפי, אמלפי (עיר אחרת), קפואה ועוד
עד המאה ה4 לפני הספירה היה הדרום החלק המפותח והמתקדם באיטליה, הרבה בהשפעת ההתיישבות היוונית וכנראה שעוד קודם, אלא שאז הגיעו הרומאים שהעבירו את המרכז לרומא. האזור נפגע קשות במלחמות הפוניות, מרידות העבדים והמלחמות בין הרומאים לשבטים הסמאנים. אלא שבסופו של דבר השתלב באימפריה, זכה לפריחה מחודשת והתושבים קיבלו שוויון זכויות. מפרץ נפולי נפגע קשה בהתפרצות של הר ווזוב בסוף המאה ה1 לספירה, אותו הר שהפך את אדמותיה של קמפניה לגן עדן פורה.
התמוטטותה של האימפריה הרומאית המערבית ופלישת הגרמנים וההונים לאיטליה הביאה לחידוש בכורת הדרום, הכיוון ממנו באו הפולשים היה הצפון שסבל הרס ניכר. התשתית התרבותית כלכלית של הדרום נשארה במידה רבה עומדת על כנה וזה אפשר לביזנטים, החלק המזרחי של האימפריה הרומית להשתלט על האזור ולהמשיך את הרצף ההיסטורי תרבותי של שלטון יציב ומסודר.
המלאך מיכאל הופיע באזור זה שומר על הסדר החברתי, נאבק בכוחות התוהו ובשבטים הגרמניים הפולשים והביא להגברת האמונה. מאז ומתמיד היה אזור דרום איטליה מעוז של אמונה ודת, ניתן למצוא בו מרכזי עלייה לרגל גדולים, בעבר עלו לרגל להר הקדוש מונטה סנט אנגלו בחצי האי גרגרנו, וכיום עולים לרגל יותר משמונה מיליון איש  כגון מקום קברו של האב פיו בסאן גיובאני 

היסטוריה מפוארת

אזור דרום איטליה הגיע לשיאים חדשים והגמוניה החל מהמאה ה11 עם הקמת המדינה הנורמנית ועד המאה ה14. הנורמנים היו עם שהגיע מצפון אירופה, לוחמים נועזים בעלי מוצא סקנדינבי שהקימו ממלכות בכל רחבי אירופה והמזרח התיכון. בדרום איטליה הם השתלטו על השטחים הביזנטיים, ערים מקומיות וכבשו את סיציליה מידי הערבים. הם הקימו מדינה מודרנית ראשונה באירופה שבה קרוב לשלושה מיליון תושבים, ערים גדולות, מערכת מיסוי וכלכלה מודרניים, צבא קבע, ועירוב של תרבויות ודתות. הנורמנים היו בקשרים טובים עם המוסלמים וידעו ערבית, דבר שאפשר להם להשתתף במסעי הצלב וליצוא מלכות נורמניות גם במזרח התיכון ובחופי אפריקה. במאה ה12 הופכת ממלכת סיציליה הנורמנית לחלק מהאימפריה הרומית הקדושה אך שומרת על ייחודה והנהגתה, במיוחד תחת שלטונו של פרדריך השני הנודע, שנחשב למקדים את זמנו ומבשר הרנסנס
המלחמות של פרדריך השני עם האפיפיור, התפרקות המעשית של האימפריה הרומית הקדושה, כישלון מסעי הצלב והפורענויות של המאה ה14 מביאים לירידת חשיבותה וקרנה של הממלכה הנורמנית. הכיבוש הספרדי במאה ה15 הביא להפיכת האזור לפרובינציה מקופחת של ספרד והזנחתו.

 
מאמרים על אתרים באיטליה - לחצו לקישור
אמלפי
ערי איטליה

מאמרים על חבלי איטליה - כולל פירוט על אתרים

טיולים לקבוצות  - לחצו לקישור
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו