הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

האגי בקטש - טיולים לרחבי העולם

דמות האדם השלם:
לאחר שנים עשר האימאמים המשיכה דמות האדם השלם, מוחמד – עלי, הדמות שבזכותה העולם עומד, להתגלות דרך הקדושים הסופים. הבקטשים זיהו בכל דור את הקוטב שסביבו העולם סובב, ומיוחד הם מזהים את דמותו של קדוש המסדר – האגי בקטשי וולי, עם ההופעה של האור של מוחמד – עלי.
האגי בקטש הוא צאצא לשושלת שמתחילה בנביא מוחמד, אביו היה שאיט סולטן איברהים, שהיה שליט של מדינה בחורסן. כשנולד ניתן לו השם בקטש שפירושו שווה דרגה, או שווה לנסיך, עוד כשהיה תינוק בעריסה הוא נשמע ממלמל את המילה של העדות לאחדותו של האלוהים. בגיל ארבע שנים הוא הלך ללמוד אצל אחד בשם לוקמן פרנדה שהיה מהשליחים של אהמט יסיבי, הקדוש הטורקי המפורסם של מרכז אסיה.
פעם כשלוקמן נכנס לכיתה הוא ראה שתי דמויות רוכנות מעל בקטש ומלמדות אותו את הקוראן, לשאלת המורה בקטש אמר שזה שמימינו הוא מוחמד מוסטפה, מאבותיו, עליו יהיו השלום והברכה, וזה שמשמאלו הוא עמוד הקדושים, המפקד של המאמינים, האריה של האדון, אדון העולמות, נושא הגביע של הקווסר, עלי אל מונטזה (עלי חותנו של מוחמד). האחד לימד אותו את המדע החיצוני והשני את המדע האזוטרי, הפנימי, הנסתר, שניהם השתמשו בקוראן.
בקטש טען שמעלי הוא קיבל את הכוח לחולל נסים, מעלי הוא קיבל את הסימן, נקודה זוהרת ירוקה בכף היד ואחת דומה על המצח, נקודה שהיא סמל לידע הנסתר.
 
השמות והכינויים של האגי בקטש נובעים מאירועים שאירעו לו בילדותו:
יום אחד שלוקמן ביקש מים לטהרה, בקטש התפלל ומים רבים החלו לזרום במקום, לוקמן הופתע ואמר: יה הונקר – הו אדון, ומייד אחר כך בקטש נקרא בקטש הונקר. שם זה נשאר עד ימינו.
יום אחד עשה המורה לוקמן חג' למכה, לאחר שהקיף את הכעבה, בעומדו על הר ערפאת, הוא נזכר במאכלים שמתבשלים להם בבית. התלמיד בקטש מייד קלט את זה ובעזרת מסע אקסטאטי מיסטי הופיע לפני לוקמן ובידו מגש של אוכל. על שם כך נוסף לשמו של בקטש התואר האג'י, על שם החג' (עליה לרגל) המופלא שעשה.
 
כשגדל נהיה האגי בקטש בעצמו אחד מתלמידיו הקרובים של אחמד יסיבי – הקדוש המרכז אסיאתי. אחמד יסיבי ציווה עליו ללכת לארץ החדשה ולהתחיל שם דת חדשה. האגי בקטש זרק ענף בוער של עץ תות מחורסן לקפדוקיה להודיע לדרווישים על בואו. הענף נתקע באדמה בכפר קטן בקפדוקיה, התפתח לעץ הנמצא בכניסה לקבר של בלים סולטן, עץ הנחשב לבעל תכונות ריפוי וקדוש. לפי האגדה העץ עדיין בוער בקצותיו.
בדרכו לקפדוקיה קרו להאגי בקטש הרבה נסים, הוא ביקר במכה, מדינה, דמשק, אלפו, וכשהגיע לרום הלך תחילה לכמה ערים ולקיסריה, כמה דרווישים שחששו למעמדם ניסו לחסום את דרכו. האגי קפץ מעליהם ועלה למעלה לכסא כבודו של האלוהים, שם פגשו אותו מלאכים וברכו אותו בברכת האור. הוא הפך צורתו ליונה ונחת על הסלע שעל גבעה ליד הכפר האגי בקטשי.
הקדוש בייזיד ביסטמי בא לבקר אותו בצורת נץ. האגי הפך לאדם ותפש את הנץ. הנץ נשלח להודיע לכל הדרווישים על בואו. לאחר עוד כמה נסים השתכנעו הדרווישים לקבל את מרותו הרוחנית.
 
 
כור המצרף
האגי בקטש נכלא בסלע על הגבעה הגבוהה הצופה על הנוף, במשך ארבעים יום עבר כור מצרף – ציליהנה בתוך הסלע ויצא משם טהור, לאחר מכן אישה בשם האנה קיבלה אותו כבן בית בביתה.
עם הזמן גילה האגי בקטשי את עצמו והפך להיות המנהיג של הדרווישים באנטליה. הוא לימד את מאמיניו טקס פשוט הכולל ארוחה טקסית, שתיית ראקי, הדלקת נרות וריקוד (סמעא), וכן תורת מוסר אנושית ועמוקה שיסודה ב"אהבת לרעך כמוך". דמותו שימשה השראה לתנועת האלוויק העממית, שהיא סוג של שיעיות מאד מתון, וכן להקמת המסדר הבקטשי שבו דרך חניכה ועבודה מיסטית דתית ייחודית.
אמרותיו נאספו בספר בשם מקאלאת, יש ספר נוסף בשם וויליאת שהוא סיפורי אגדות על חייו, אלא שספר זה נכתב מאוחר יותר, מאתיים שנה אחריו לפחות.
 
מילות הזהב מהקדוש – "הקי בקטשי:
חפש ומצא.
השכלה  לנשים.
אל תפגע גם אם אתה נפגע.
כל שתחפש, חפש בתוכך.
הייה האדון של ידך (פעולה), לשונך (מילים), ותשוקותייך.
אנשים חכמים הם גם טהורים וגם מטהרים.
הצעד הראשון לחוכמה רוחנית הוא התנהגות נאותה.
השלמות האנושית היא היופי של מילותיו/ מילותיה.
את תעשה לאחרים מה שקשה לעצמך.
אל תאשים אף אדם או אומה.
דרך שלא מודרכת על ידי מדע הולכת לחשיכה.
כמה שמח זה המאיר חשכתם של המחשבות.
אל תשכח שגם אויבך אדם הוא.
הקדושים והנביאים הם מתנת אלוהים לאנושות כולה.
 
 
מדבריו של האגי בקטש.
הספר הטוב ביותר הוא האדם.
השכלה לנשים. אומה שלא מאפשרת השכלה לנשים שלה לא יכולה להתקדם.
 
העושר, הרכוש והנכסים שלי נשארו כולם מאחור.
הבן, הבת, הקרובים שלי, נשארו כולם מאחור.
אבל היה חבר אחד שלעולם לא עזב את צידי –
כל מה שעשיתי למען האהוב, נשאר איתי.
 
ידע הוא האדון האמיתי שמאיר את החשיכה.
בורות וחוסר תשומת לב משחירים בני אדם.
השמש של השמחה זורחת מתוך הנפש
היא לא זורחת לא ממזרח ולא ממערב.
היא זורחת מתוך אמונה טהורה.
 
ראיתי חבר בחלום ושאלתי,
איזו הדרך המובילה אותי אליך?
הוא אמור: תמצא אותי כשתעזוב את עצמך.
 
הי אתה, אתה תמיד מתחרט על משהו.
אמור לי, מתי תתחרט על ההתחרטות שלך.

 
קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו