הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

האילירים - טיולים לרחבי העולם

האילירים:

האילירים הם עם הודו אירופאי קדום שהגיע לבלקן באלף השני לפנה"ס במקביל לתרקים. הם חיו בצורה של שבטים המאוגדים ביניהם בפדרציה רופפת, עבדו את כוחות הטבע, האמינו במחזוריות, והונהגו גם על ידי נשים. אחת הגיבורות שלהם הייתה המלכה טאוטה שנלחמה את המלחמה האילירית הראשונה עם הרומאים. לאחר שלוש מלחמות של הרומאים באילרים במאות השלישית והשנייה לפנה"ס. נכבשה איליריה על ידי רומא והפכה למחוז רומאי. העם האלבני טוען (כנראה בצדק) להמשכיות מהעם האילירי הקדום. יש להם שפה ייחודית הודו אירופאית שונה מכל דבר אחר.
 
האילירים פלשו לבלקן במהלך האלף השני לפנה"ס ואולי גם קודם לכן, הם התיישבו במערב הבלקן וייסדו ממלכות עצמאיות, האמינו באלוהי הטבע, ובמיוחד באל המחזורי המתחדש, היו עם חסון של עובדי אדמה שנלחם באומץ על חירותו, אך כוחו לא עמד לו אל מול האימפריה הרומית.
לגבי הרומאים: לאיליריה הייתה חשיבות אסטרטגית ראשונה במעלה, שם עברה הדרך המחברת את רומא עם קונסטנטינופול. מדורס שבחוף אלבניה המרחק לחופי איטליה, מיצרי אורנטו, הוא שבעים מיל בלבד.
איליריה נהפכה לחלק מהאימפריה הרומית, כשערים מרכזיות נמצאות בשקודרה ודורס. בשלהי האימפריה הרומית קיסרים חשובים, כמו דיוקליטיאנוס הם מצאצאי האילירים ואנשיהם ממלאים תפקידים חשובים בצבא הרומי ומשתתפים בפולחני מיתרה.
בשנת 395 נהיית איליריה הרומית חלק מהאימפריה הביזנטית. כשקרסה האימפריה הרומית ושבטים ברברים פלשו לכל רחבי אירופה הצליחו האילירים להחזיק מעמד בדרום הבלקן, וכך מתוך חשכת ימי הביניים נוצר העם האלבני ממשיכו של הממלכות האיליריות.
 
עם נפילת הקיסרות הרומית לפני השבטים הגרמניים שפולשים לבלקן במאות 4-5 לספירה, נסוגים האילירים להרי אלבניה והסביבה, האזורים הפראיים והקשים לגישה ביותר של האלפים הדינריים, ושם מקיימים את תרבותם וממשיכים את מסורות עמם, עד עצם היום הזה. האלבנים נקראים על שם שבט אלבי שישב במרכז אלבניה והיה אחד מהשבטים האלבניים. האילירים שומרים על ייחודם תרבותם ודתם באזור אלבניה, אל מול הפלישות הגותיות, ההונים, הסלבים ואחרים, וכך, אט אט, החל מהמאה החמישית והלאה, מתחילה להתגבש זהות חדשה, אלבנית, במקום האילירית.
 
 

 

אלבניה וקוסבו

אלו הם שבטים אלירים שמצאו מקלט בהרים השבורים של אלבניה. השם אלבניה נובע משבט אילירי קדום בשם אלבינו שמיקומו היה בדרום אלבניה. השפה האלבנית משמרת את השפה האילרית הקדומה. הקוסוברים מתייחסים לשבטים האילירים הדרדנים וקוראים לארצם בשם "דרדניה" הם מדברים אלבנית ורואים עצמם חלק מאלבניה הגדולה.
האלבנים התגבשו מחדש כאומה החל מהמאה ה10 ובמיוחד במאבק האפי שניהלו נגד העותומאניים בהנהגת הגיבור הלאומי שלהם סקנדרברג. הם שמרו על מבנה שבטי וקוד של כבוד שלפיו מתנהגים שנקרא "בסה". זאת אחת הארצות היחידות בעולם שבה ארבע דתות חיות בשלום ויש נישואים בין דתיים. רבים מהאלבנים הפכו למוסלמים, או בקטשים – סוג של אסלאם מיסטי. החל מהמאה ה19 הם נאבקו לעצמאות. אלבניה נחשבת למדינה הענייה באירופה, שהמהפכה התעשייתית פסחה על חלקים גדולים שלה. לאחר מלחמת העולם השנייה הונהגו על ידי מנהיג מטורף בסגנון צפון קוריאה שהפך את ארצם למבודדת בעולם, אלא שכיום הם מתאוששים ומפתחים את מדינתם לפי עקרונות דמוקרטיים ובהצלחה כלכלית יחסית. 

מאמרים אלבניה - לחצו לקישור:
היסטוריה אלבניה.  
מצב עכשווי אלבניה.   
תרבות ודתות אלבניה  
הדרקון של אלבניה  
הצלת יהודי אלבניה בשואה  
מסע בדרום אלבניה בעקבות שבתאי צבי   
אתרים באלבניה 
בקטשים באלבניה  
בראט 
טבע באלבניה 
נצרות באלבניה 

הצעות לטיולים באלבניה - לחצו לקישור
אלבניה לקבוצות סגורות
טיול לקוסובו, מקדוניה ואלבניה קבוצות סגורות
טיול עצמאי אלבניה - החל מ10 אנשים
טיול גיפים אלבניה
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו