הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

האל פאן - טיולים לרחבי העולם

האל פאן

 
אחד מחבריו של דיוניסוס ושותפו למסע להודו היא האל פאן, חצי תיש חצי אדם, המשמעות של זה היא שהוא היה מכוער עד אימה מצד אחד, ומלא זימה וחשק מצד שני. שני הדברים לא הסתדרו ביחד וזה הביא אותו למרדפים נואשים ואלימים אחר בנות שמצאו חן בעיניו, שהיו לאו דווקא נעימים לבחורה המסכנה שנכנסה ל"פאניקה".
החלק הנמוך של פן ייצג את הצד החייתי באדם, מהמותניים ומטה, ואילו החלק הגבוה של פן את הצד אנושי.
 
באחד הימים רדף פאן כהרגלו אחר נימפה בשם סירנקס syrinx, זו נמלטה אל הביצה. כשפאן כמעט תפש אותה ועוד מעט קט היה מבצע בה את זממו, התפללה הנימפה לזאוס ראש האלים שיציל אותה מידיו של האנס, וזה נענה לתחנוניה והפך אותה ברגע האחרון לקנה של במבוק. פאן המאוכזב, שתפש קנה במבוק במקום נימפה יפה, עצר לרגע ממרוצתו והשפיל מבטו אל המים, שם ניבטה אליו דמותו. השיקוף במים המחיש לו בפעם הראשונה בחייו את כיעורו והוא הבין שלעולם בנות המין היפה ידחו אותו, וכל ניסיונותיו לרדוף אחריהם ולהשיג אותם, נועדו לכישלון. אי הצדק של העולם, הבל היופי ושקר החן, וההבנה של התנהגותו הנלוזה שלו גרמו לזעזוע פנימי גדול. פאן החליט לזנוח את דרכיו האלימות והשוביניסטיות ולהפוך להיות מה שתמיד הרגיש בתוכו פנימה, יצור מעודן, אלוהי ומואר. הוא עזב את הכל ויצא ביחד עם האל דיוניסוס למסע חיפוש עצמי במזרח הרחוק, בהודו, שבמסגרתו הם פגשו תורות ומורים רוחניים, גילו את האלוהי בתוך עצמם, עברו שינוי וחזרו אחרים
 
לאחר שחזר קטף פאן את קנה הבמבוק ועשה ממנו חליל פאן, ניגן עליו מנגינות מופלאות שביטאו את המוזיקה של הספירות, ההרמוניה האלוהית, החוקיות של הטבע, הגעגוע האנושי אל המופלא, הרצון למצוא משמעות ובית. הוא הפך להיות אל אוניברסלי, אל הטבע, החומל על בני אדם, מבין לליבותיהם ומקשר אותם עם הסביבה, גורם להם לראות, להבין ולהיווכח שהם חלק משלם גדול יותר, הרמוני ומושלם, שבו לכל דבר יש תפקיד, שלעולם הם לא לבד ולא יהיו. הוא לימד אנשים לראות את האלוהים דרך הטבע ולהכיר באוניברסליות של קיומם ביקום.
למעשה פאן קטף שבעה קני במבוק בגדלים שונים ואיגד אותם לחליל המשמיע שבעה צלילים, דרך החליל הוא התחבר לסירינקס האהובה. הוא ניגן כל כך טוב עד שהגיע לכדי תחרות עם אפולו והלירה שלו.

 


 

פאן הוא בן של דיוניסוס ואחת הנימפות, גרסאות אחרות אומרות שפאן היה בנו של הרמס או של זאוס ונימפת יער, לפי המשורר היווני פינדר הריהו בנו של אפולו ופנלופה – אשתו של אודיסוס. מתברר שפנלופה לא הייתה נאמנה כל כך כפי שמופיע באודיסאה, אלא שכבה עם כל מי שהיה בסביבה והתוצאה הייתה היוולדו של יצור מעוות מלא תשוקה שהוא חציו אדם, חציו תיש.
 
לפי כתות המסתורין פאן הוא אל עתיק יותר מהאולימפיים שנתן לאפולו את מתנת הנבואה ולארטמיס את כלבי הציד שלה, מזוהה עם Phanes/Protogonos האל של הבריאה הראשונה לפי המסורת האורפית, האל הראשוני של היצירה וההולדה המזוהה גם עם מחשבה מטיס metis, ארוס, מיתרה, בוקע מהביצה הקוסמית העטופה בנחשים.
המילה phanes  שזה האנדרוגינוס הראשון מזכירה את המילה pan.
ואכן, הארכיאולוגית מרגרט מוראי זיהתה את פאן עם האל המקורנן הקדם דתי, שמופיע גם בשם Cernunnos אצל הקלטים ו Pashupat אצל ההודים. לפי טענתה בכל העולם הייתה אמונה בכוח הבורא של הטבע וזה סומל על ידי קרניים, בעולם היווני זה התפתח לכדי האמונה באל פאן.
המקדשים של פאן היו תמיד בטבע ולא בבתים, בדרך כלל במערות, כמו באי של תאסוס, אליו הגיע במסעותיו. הנימפות רקדו בהם את ריקוד הסיקינוס sicinnus המיוחד אותו למדו במזרח.

 

 

נימפות

"הנימפות יפות השדים, המתגוררות על הר הליקון הנישא, הקדוש. הן מין לעצמו ,בין נשים לאלות; חיים ארוכים להן, אוכלות מזון אלים, בחן הן יוצאות במחול עם בני-האלמוות. עמן נוהגים הסילנים והרמס חד-בעיניים להתעלס באהבים בחיק מערות החמדה.
בשעה שהן נולדות, עצי האורן והאלון בוקעים מתוך האדמה הדשנה, צמרתם מלבלבת מעל רכסי ההרים. כך נוצר למען האדם החורש הקדוש, איש לא יעז להניף גרזן ולכרות בן ענף. אך ברבות הימים מגיעה שעתם למות, ואז במקום עמדם קמלים העצים היפים, קליפתם מצטמקת, ארצה צונחים הבדים, אותה שעה נוטש האור גם את נפשן של הנימפות"

 

מאמרים על אלי יוון  - לחצו לקישור
אלי יוון כללי
 
מאמרים על תרבות יוון - לחצו לקישור

סדרת מאמרים אלי יוון
סדרת מאמרים דת יוון
סדרת מאמרים מיסטריות ביוון
סדרת מאמרים היסטוריה יוון
סדרת מאמרים מיתולוגיה יוונית
מסע הגיבור
תיאטרון יווני
פילוסופיה יוונית
הדרך היוונית

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו