הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הבונים החופשיים - טיולים לרחבי העולם

בונים חופשיים בסקוטלנד

לחצו כאן למאמר מקדים כללי בונים חופשיים
כשם שהעיר יורק נחשבת לעריסתה של הבניה החופשית באנגלית, כן מיחסים כבוד דומה לכפר הנידח קילוווינינג ביחס לבניה החופשית של סקוטלנד. טענה זו מבוססת על אגדת קילווינינג שמהימנותה אינה עולה ואינה יורדת מזו של יורק. על פי אגדה זאת הובאה הבניה החופשית לסקוטלנד על ידי הבונים הנודדים שהקימו בשנת 1140 את מנזר קילווינינג. עקבות מאוחרים יותר מיחסים את מוצאה של הבניה החופשית בארץ זו לרוברט ברוס מלך סקוטלנד, שיסד בקילווינינג את המסדר המלכותי "הרודים" בראשית המאה ה14.מקילווינג נדדה הלשכה גדולה לאדינבורו.
מקום מפורסם בסקוטלנד הקשור לבונים החופשיים הוא קפלת רוזלין, שם לפי הספר צופן דה ווינצי נמצא הגביע הקדוש

"החרב השלוחה אל לב חשוף תוכיח, שמידת הצדק תשיגנו במקודם או במאוחר, ואם כי מחשבותינו ומעשינו יכולים להיות נעלמים מעיני האדם, עם כל זאת הרי העין הצופייה, שלמשמעתה יסורו השמש, הירח והכוכבים, ושתחת השגחתה המלאה אף כוכבי השביט ייסובו במסלולם, - בוחנת כליות ולב ואל נכון תגמול לאיש כראוי לו וכפרי מעללינו ייעשה לנו."
מעיקרא הרי הוראת השם מלאך מלשון מלא, היינו ממלא שליחות, ואילו טיבם וטבעם של שליחים אלה, מעמדם ומהות תפקידם מיום התגלותם בתקופת המקרא הקדומה ועד היום, חלו בהם שינויים מהותיים רבים.....דניאל היה הראשון שקרא למלאכים בשמות ובתוארים, כמו: מיכאל השר הגדול העומד על בני עמך. ואם דניאל עשה כן על סף חתימתה של תקופת המקרא, הרי שבי ציון הביאו עמם שיטת מלאכים חדשה, שינקה מהתיאוגניה הבבלית ושלפיה לא זו בלבד שכל המלאכים נוקבו בשמות, אלא אף הציבה אותם כממונים קבועים על מדורים מיוחדים בממלכת השמים והארץ. באופן כזה חדרו לתודעת העם שמותיהם של ארבעת המלאכים הראשיים: מיכאל, גבריאל, אוריאל ורפאל. חכמי התלמוד ששוכני בבל היו, הרחיבו את היריעה בהוסיפם על מחנה המלאכים את השדים והרוחות עם השטן – סמאל בראשם. יתר על כן, הם תיארו את עולם המלאכים והרוחות תיאור מפורט בזו הלשון: בשלושה דברים דומים מלאכי השרת לאדם: יש להם דעת, מהלכים בקומה זקופה ומספרים בלשון הקוד, ובשלושה דברים דומים מלאכי השרת לשדים: יש להם כנפיים, טסים מסוף העולם עד סופו ושומעים מה שעתיד להיות.

דברי פרידה בלשכה סקוטית:
"אנחנו נפגשים על הפלס, פועלים על פי האנך ונפרדים על המדזווית. נפגשים על הפלס משמעו נפגשים בשוויון. פועלים על פי האנך הוא לפי עמוס פרק ז, ויאמר ה' הנני שם אנך בקרב עמי ישראל. מעשיו של אדם נמדדים רק על פי האנך שבקרבו, ועל כן אין לדון אדם עד שתגיע למקומו.. פרידה על המדזווית, מציין שכל אחד הולך לדרכו."
 

רוח הבנייה החופשית.

  1. כל רב בונה נכון ואמיתי ייסד את לשכתו הפרטית בנפשו ובלבו למען ישאב תמיד ובכל מקום רוח והשראה ממקור מבורך זה, וכן ילמדנו ספר הקודש: ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם.
  2. כל רב בונה יחרות על לוח לבו את הסמל של עין צופיה. כל הברואים במוקדם או במאוחר יקבלו את השכר הראוי להם לפי פועלם.
  3. היחס של תלות הוא אחד הקשרים האמיצים ביותר של החברה, יצירת האדם לחיי חברה פעילים הוא הסוד הנאצל ביותר של היצירה וכל אח רב בונה ישים אל לבו לתרום את חלקו בנאמנות לטובת החברה.
  4. הבנייה החופשית רואה בעבודה חובה עליונה וחוק אלוהי, כל סמליה וטקסיה מושפעים מרעיון חיבת העבודה. היא מתייחסת אל האלוהים כאל בונה עליון, העוסק בעבודת יצירה מימי בראשית ועד סוף הדורות.
  5. לב טהור, כפי שמרומז באמבלם של מחתת הקטורת, יזכיר לרב בונה את החובה של שאיפה מתמדת אל על. לב טהור ברא לי אלוהים ורוח נכון חדש בקרבי!
  6. האדם נוצר להתקדמות מתמדת, אמת זו מוסברת בסמליותן של שלוש המעלות, לולי המעלות, ובקריאה: עלה והתקדם.
  7. מגל הזמן יקצור את קצירו בקרב דרי הרמונות ושכניי בתי החמר וישלחם מהמזרח אשר משם באו אל המערב אשר לשם ילכו ואשר לשם נאספו אבותינו לפנינו בכל הדורות. הסיפור הגדול של חיים ומוות חוזר חלילה עם ההתחדשות הנצחית של טבע הבריאה, אכן דור הולך ודור בא, אך הידידות והאהבה לעולם עומדות
 
בונים חופשיים, מתוך הלקסיקון שלהם.
ברכת שלום מאת רוברט בורנס, שנת 1788, סגן נשיא לשכה.
אדיאו! מעומק לב אוהב ברכות חמות
לאחי הקשר המיסטי היקרים!
אתם בני האור המעטים הנאהבים,
חברים לשבת אחים גם יחד.
אם כי לארצות נכר ארחיק נדוד בעקבות נפתולי נתיב הגורל,
בלב חרד ועין דומעת
אזכרכם עוד, אם כי ממרחקים!
 
לעתים יד אחים לי הושטה באהבה,
ובליתי לי חג בשמחה ובצהלה,
אף כובדתי בתפקיד הרם
לשבת בראש לשכת בני אור.
 
ולזיוו של אור היירוגליפי זה,
שאיש מלבד אחים לא ראה מעולם,
זיכרון עז על תלמי לבי ירשום
 מראות אושר, אם כי ממרחקים!
 
חופש, הרמוניה ואהבה
יאחדו כולכם בתוכנית הנשגבה,
מתחת לעין הצופייה עלינו ממעל –
האדריכל האלוהי המהולל.
 
מי ייתן ותשמרו על קו היושר,
המותווה על ידי חוק האנך,
עד שיאיר באור מלא המסדר,
זאת תפילתי, אם כי ממרחקים!
 
ואתם היו שלום, שלכם הצדקה
לענוד את האות היקר ביותר!
יבורך משמים שמכם הנכבד ונאצל
לבניה ולסקוטלנד היקרות.
 
משאלה רק אחת הרשו נא לי כאן,
בהתאסף האחים לאסיפתם השנתית –
סיבוב אחד, זאת אבקש בדמעה,
לחיי המשורר הנמצא במרחקים.
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו