הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הבשורה על פי פיליפ - טיולים לרחבי העולם

הבשורה על פי פיליפ 

לפי Wesley w. Isenberg הבשורה היא אוסף של אמרות המתייחסות למשמעות והערך של הסקרמנטים בתוך הקונטקסט של תפישה וולנטינית של מקום האדם וחיים לאחר המוות. בבשורה יש תשע ציטוטים קצרים ואניגמטים של ישו כפי שהם מופיעים בבשורות הקאנוניות, וכן יש מספר סיפורים על ישו שמופיעים באפוקרפטים האחרים.
יש שלושה מלוות נשים בשם מרי, אבל העדפה למרי מגדלה.
יוסף עשה את הצלב שעליו תלו את ישו.
אין נרטיב, יש אסוציאציה של רעיונות, סדרה של ניגודים, חזרה על תמות מסוימות, משמעות השם ישו, איך לחוות תחיה לפני המוות, להימלט מכוחות עוינים, אלא שהקוהרנטיות היא מקרית וייתכן שמחבר הספר פירק סיפורים מסוימים, שותל חלקים מהם בטקסט.

הנושא המרכזי בספר הוא מסתרי חדר הכלולות. יש כאלו שיכולים להשתתף בהם ויש שלא, אנשים שהם חיות. מקומם בחוץ ומתחת, במקום מעל ובתוך. ישנו ניגוד בין בנים חופשיים ועבדים, אלו שחוטאים ומשועבדים לרשעותם. נשים מזוהמות הם כל אלו שמשתתפות באקט המיני, הנישואים מזהמים, התשוקה זה רוחות לא נקיות שרוצות לזהם נשים וגברים.
רק בתולות ואנשים חופשיים יכולים להנות ממסתורי חדר הכלולות. אלו נקראים נוצרים, יש להם את התחייה, האור, הצלב ורוח הקודש. המחלה של האנושות נובעת מההפרדה בין המינים, השבירה של האנדרוגינוס הראשוני, מטרתו של ישו לחבר מחדש את אדם וחווה, כפי שגבר ואישה מתחברים בחדר הכלולות, כך גם האיחוד של ישו, אדם מתאחד עם תאום רוחני. ישנם חמישה שלבים בסקרמנטים: בפטיזם, משיחה, אוכריסט, גאולה וחדר הכלולות, שהוא קודש הקודשים, כמו במקדש בירושלים, זהו סקרמנט של חניכה.
הבשורה של פיליפ היא דרכי החניכה, המשמעות של שמות קדושים, פרשנות קטעי תנ"ך במיוחד מבראשית, וטיפולוגיה, קתכיזם. פיליפ ביחד עם תומא ומתיאס היו השליחים החשובים ביותר לגנוסטים. בטקסט יש מילים סוריות, וקרבה לתרגולות של המזרח, אתיקה של סגפנות, ומכאן שמקורו בסוריה.
 
הבשורה על פי פיליפ לפי the secrte books of the gnostics, jean doresse
הבשורה של פיליפ נמצאה ביחד עם הבשורה של תומא, האפוקריפטה של יוחנן, המהות של הכוחות (ארכונים) וכתבים על מקור העולם, הנפש, תומא המתחזה. הוא מתוארך לאמצע המאה ה3 לספירה, לאחר תומא ויותר מורכב ממנו.
הטקסט מורכב ממספר קטעים שכנראה הגיעו ממקורות שונים, ואולי גם מתקופות שונות, כשהקדומים מהמאה ה2 לספירה. הוא נמצא בקופטית, אבל היה כנראה מקור יווני קדום יותר. 
השם פיליפ ביוונית הוא "אוהב סוסים" הספר הוא פסיואפיגרפיה, לא הוא כתב אותו
לפיליפ תפקיד חשוב בספרי הבשורה, הוא זה שמלמד את הסריס האתיופי. הוא היה תלמיד של יוחנן וקשור לטבילה, למצוא את המורה בתוכך, הקשר שבין האב והבן, הקשר שבין אהבת הבורא והמושיע, המופיע באיחוד שבין הגבר והאישה.
באתיופיה יש צלבים שבהם האיחוד הזה מופיע.
פיליפ קשור לשומרונים, הוא היה השליח אליהם ומזכיר את סימן מאגוס.
הוא היה מבית צידא, והטיף בחופי הים השחור, סוריה ופרגיה.
נצלב בהירפוליס – פמקולה בטורקיה.
המגילה התגלתה בנאג חמאדי, אזור של קהילות פכומיות קדומות, 40 ק"מ צפון ללוקסור. כנראה שמי שהחביא אותם היו כמרים נזירים אורתודוקסים במאה ה4, שנרדפו על ידי ההגמוניה הקופטית שדגלה במונופיזיטיזם נוקשה. הטקסטים מראים על אנושיותו של ישו, גם מבחינה מינית. זאת הייתה כפירה בתוך כפירה, כמו המרונים בלבנון
 
הספר עצמו והנושאים שמופיעים בו
הספר איננו אמרות חוכמה ולא סיפור מעשה, אלא אוסף של טקסטים לא בהכרח קשורים ביניהם, הנוגעים בנושאים שונים. הטקסט מושפע מתפישות יהודיות ונוצריות קדומות, כמו גם גנוסטיות, הוא הזדמנות לדמיון ושיקוף. על היבטי הנצרות הנסתרים
בבשורה של מרי מגדלנה שואל פטר:
כיצד זה אפשרי שהמורה דיבר בצורה זו עם אישה, על הסודות שלא נגלו לנו. האם אנו צריכים לשנות מנהגנו ולהאזין לאותה אישה?
הבשורה על פי פיליפ יכולה לשנות נקודת מבטנו על יחסי גברים נשים, מיניות, ישו ומריה המגדלה. צריך קודם כל להתעורר לחיים ואז למות, חיי נצח נמצאים בתוכנו, לעורר את הישו בתוכנו לפני הניסיון. הפנאומה שלנו קמה לתחייה, נולדת. רק מה שאנו נותנים המוות לא יכול לקחת. המשיח בא לשחרר בנו את היכולת לתת. הולכים לקורבן מרצון. המשמעות של הקורבן היא לתת בחייך, ולא למות על הצלב. ישו נותן מעצמו.
אין טוב ורע, בשם הטוב נעשו דברים רעים. אם עוקרים את הזרע שלא נבט, אז גם פוגעים בזה שנבט. כל מעשה טוב יש בו גם פוטנציאל רע, אם משתמשים במילים יהיה גם רוע. המילים מרחיקות אותנו מאלוהים, שגם הוא מילה ואי אפשר לתארו. רק בשתיקה ניתן לקלוט אותו
אמון ומודעות בחיבוק מביאים לקדושה. המילה מתגשמת בבשר דרך המחשבות של ההורים בזמן העיבור. בזמן האקט המיני משהו יכול להצטרף להורים ולהביא להולדת ילדים אצילים, קריאה של נשמה משושלת קדושה. איגרת הקודש של הרמב"ן מהמאה ה13 מדברת על כך.
"המסתורין של איחוד שני חיים הוא גדול, בלעדיו העולם לא יתקיים"

במיתולוגיה היוונית ההפרדה בין גבר לאישה היא עונש, והאדם שואף לאחדות הראשונית, האנדרוגינוס, לחצי החסר. ביהדות לעומת זאת המשיכה היא הזדמנות לידע עמוק יותר של הבורא. ביוון המשיכה לאחר נובעת מpenia  כאב, חוסר, בעברית המשיכה לאחר נובעת מpleroma  גודש, עליה על גדותיו. אמון ומודעות בחיבוק, דרך החיבור אנו חוויה את נוכחות השכינה
רבי יוסף גיקטליה כותב בספר "הסוד איך בת שבע נועדה לדוד מהיום השישי של הבריאה".
כשאדם נולד נולדת גם האישה שלו, הנשמה התאומה, יש לו שני פרצופים. הדואליות של זכר ונקבה היא בבסיס ההבנה של המרכבה. רוח הקודש היא הנשימה המחברת בין שני ישויות, זכר ונקבה. 

הנשימה המאחדת מופיעה דרך הנשיקה של ישוע ומרים "המורה אהב אותה יותר מכל התלמידים, ותכופות נשק אותה על פיה" הבשורה של מרים מגדלנה
בנשיקה על הפה נשימה מתאחדת עם נשימה.
קודש הקודשים בבשורה על פי פיליפ הוא היכל הכלה, מקום שבו הכרובים מתאחדים זה עם זה.
אהבה ומודעות בכל פעולה, הופכות את הפיזי לקדוש, ואת האקט המיני לנוכח שכינה. המיטה נהפכת למקדש, הזמן למקדש נוכחות יהוה.
הבשר זה המילה – לוגוס, הדם הוא הנשימה – פנאומה. מי שמקבל בברכה את המילה והנשימה מקבל את דמו ובשרו של ישוע, מזון, שתייה ולבוש.
המקום של התבונה – נאוס הוא בעל חשיבות עליונה, היא מסוגלת לשתיקה והרהור.

לפי doresse בבשורה על פי פיליפ מדובר על איחוד מיסטי בין אש ומים, טיהור על ידי שניהם ומשיחה באור, ועל ידי זה אדם מקבל את השותף השמימי שלו, הרוח, ויש איחוד מיסטי ביניהם המקביל לנישואין. החיבור של חותמות מים ואש מוזכר גם בבשורה הסודית של יוחנן, הבשורה למצרים ועוד.
בבשורה על פי פיליפ מוזכרת מרים אחותו של פיליפ. פרופסורFrançois Bovon  טוען שמרים במפעלות פיליפ היא למעשה מרים המגדלית ולכן השם שלה משתנה במקצת לMariamme
מפעלות פיליפ זה ספר מהמאה הרביעית שהתגלה לא מזמן בהר אתוס, ומתאר בצורה רומנטית את הפעולות של פיליפ בשליחותו.
 
הבשורה של פיליפ The gnostic discoveries, m. y. meyer
הבשורה של פיליפ מפרטת את הסקרמנטים, חמישה המסתורין השונים, שהראשי שביניהם הוא חדר הכלולות.
פיליפ זה מדיטציה על נושאים גנוסטיים. הטקסט כופר בלידת הבתולין של ישו וטוען שהיה בן של יוסף. הוא זרק 72 בדים לתוך כלי הצביעה וכשהוציא, כולם נהיו לבנים. קשר מיוחד למרי מגדלנה אותה הוא מנשק על פיה או חלק אחר?
יש חוכמה ויש אכמות, מצלצל כמו מוות, זאת החוכמה היודעת מוות.
האדם היה בתחילה אנדרוגינוס וזה שלקחו חלק מאדם ועשו אותו אישה הביא לפירוד ומוות. הסקס מחבר בין הניגודים ומעביר את הזרע של האור באנשים המובחרים. זה מזכיר בודהיזם טנטנרי, אבל המטרה היא התאחדות עם התאום הרוחני, יש לנו אלטר אגו אלוהי.
לא מספיק ללכת אחרי ישו צריך להיהפך לישו ואפילו לאב אלוהים. יש חשיבות למשיחה, שני סוגי טבילה, הראשונה לסליחת חטאים והשנייה לשינוי טרנספורמציה והגעה לשלמות של הרוח.
 
ספרים ומאמרים הקשורים לבית ספר של וולנטינוס (לחצו לקריאה):
ספרות וולנטינית
מדרש בשלושה חלקים
הכתב על התחייה
הבשורה של האמת
הבשורה של פיליפ
מאמר על וולנטינוס ובית הספר שלו

מאמרים על הגנוסטיות - לחצו לקריאה
מחקר הגנוסטיקה
היסטוריה גנוסטית
ספרות גנוסטית
מיתולוגיה גנוסטית
סקירה כללית
בתי ספר גנוסטיים
המאמצים
המניכאים
הפאוליקנים בארמניה
המסיליאנים
הקתרים בצרפת
מנדעים בעירק
הבוגומילים 
הבוגומילים בבלקן
בוגומילים בבולגריה
בוגומילים בבוסניה
 
 
references
Leloup, J. (2004). The gospel of philip: Jesus, mary magdalene, and the gnosis of sacred union Inner Traditions/Bear & Co.
Robinson, J. M. (1990). The nag hammadi library, revised edition. San Francisco: HarperCollin,
Turner, M. L. (1996). The gospel according to philip: The sources and coherence of an early christian collection Brill.
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו